Brno autem

Dopravní aktuality za první kvartál roku 2021.

Brno autem

Issue from

Brno autem Brno autem • Weekly

External article

Do centra Brna s náklaďákem: ničení dlažby má zabránit poplatek za těžká auta

Při průjezdu Masarykovou ulicí v centru Brna musí kvůli poničené dlažbě často kličkovat, aby s kolem neskončil na zemi. Cestu tam kurýrovi Antoniu Marcellovi ztěžují i díry mezi kolejemi. „Když prší, je to docela nebezpečné. Musím pak jezdit uprostřed, což je těžké vybalancovat. Už jsem takhle i párkrát spadl, hlavně u nádraží. Naštěstí za mnou nejela žádná šalina,“ svěřil se ve středu reportérce Deníku Rovnost přímo v ulici Brňan.

Read article

External article

Úsekové měření (znovu) zrušeno

Úsekové měření se nakonec zavádět nebude! Dohodli se na tom zástupci Policie ČR a města. Jsme rádi, že usilovný tlak přinesl své ovoce a zúčastněné strany přijaly naše argumenty. Vždyť pravděpodobnost, že dojde v Husovickém tunelu k nehodě, je přibližně 21x menší, než že do vás uhodí blesk. Případně

Read article

External article

Změna plánu. Úsekové měření v brněnském tunelu nebude, je bezpečný – iDnes.cz – Kairly

Řidiči, kteří projíždějí Husovickým tunelem v Brně, mohou být klidnější. Úsekové měření rychlosti, které mělo sloužit k vybírání pokut, tam nakonec umístěno nebude. Vyplynulo to z jednání města a policie.
 Vedení Brna ujišťovalo, že měření rychlosti v tunelu nechystá . Policie si jej však prosadila, od března zařízení fungovalo ve zkušebním

Read article

External article

Průjezd Husovickým tunelem: vzorní řidiči převažovali nad hříšníky

/TEST DENÍKU ROVNOST/ Nohu z plynu musí dát zřejmě už od května řidiči projíždějící brněnským Husovickým tunelem. Tedy pokud nebudou chtít platit pokuty za nedodržování rychlosti. Policisté tam v obou tubusech spustí ostré úsekové měření. Podle úterního exkluzivního testu Deníku Rovnost přímo v tunelech menší část řidičů jela rychleji, než jim umožňovala nejvyšší povolená rychlost.

Read article
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Odstřely skály pod Wilsonovým lesem v Brně začnou v dubnu

Některá místa skály pod Wilsonovým lesem v Brně lze rozpojit mechanicky za využití těžké techniky a nebude třeba odstřelů. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) to zjistilo po očištění skalních masivů.

První odstřely, které umožní ražbu tunelu pro tramvaj, proto začnou místo v březnu až v dubnu, uvedl dnes v tiskové zprávě ředitel Závodu Brno ŘSD David Fiala. Vznik tunelu je důležitou součástí stavby velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici.

Díky mechanickému rozpojení se sníží počet odstřelů i dopravních uzavírek. Od 1. dubna navíc již řidiči mohou využívat provizorní cestu na Kamenomlýnský most. Dělníci na její výstavbě nyní pracují. Nově bude zbudována také křižovatka řízená semafory na protnutí ulic Veslařská a Kamenomlýnský most.

Read the article (1 min read)

External article

Řešíme vraky v ulicích města

Vraky řešíme! Děkujeme všem, kteří nám zaslali údaje o vracích. Všechny jsme zaevidovali, popř. nafotili a zjistili zda odpovídají právní definici a mohou být odtaženy. Kompletní evidenci předáme na příslušná místa a zajistíme řešení situace. Nyní máme přislíbenou schůzku s policejním orgánem. Po

Read article

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Brno autem Brno autem.
  • You will receive newsletter in your inbox Every Friday at 06:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.