Deník Aktuálně – Domácí

Domací zpravodajství přinášené redaktory Aktuálně.cz.

Deník Aktuálně – Domácí

Issue from

Aktuálně.cz Aktuálně.cz • 3× per day

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Češi opět jezdí na dovolenou do Egypta, země investovala do bezpečnosti a je levná

Mezi českými turisty znovu stoupá zájem o cesty do Egypta. Zatímco v první polovině tohoto desetiletí, tedy v období takzvaného Arabského jara a následných politických zvratů, se počet turistů z tuzemska snížil téměř až o polovinu, v posledních třech letech se vrací na úroveň před deseti lety. Vyplývá to z informací největších cestovních kanceláří.

Šarm aš-Šajch

Pro Egypt je turistický ruch po výnosech z provozu Suezského průplavu nejdůležitější součástí hospodářství. Severoafrická země proto výrazně pocítila, když po roce 2011 nastal velký úbytek turistů, a to téměř z celé Evropy. Příčinou poklesu zájmu byla zejména nestabilní politická situace v zemi a jejím okolí.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Pankrác není Manhattan. Zaorálek se zastal Pražanů v boji proti dalším mrakodrapům

Praha je sice "stověžatá", teď se v ní ale bojuje o to, jak by nové věže a další výškové stavby měly být vysoké. Nejistá je budoucnost Prahy v UNESCO, připravuje se metropolitní plán a do toho vzniká i novela stavebního zákona, která může omezit vliv památkářů. Pražané, kteří chtějí zachovat metropoli dneška, však získali silného spojence - ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Pankrác není jediné místo, kde se místní bouří proti výškovým budovám. Je ale nejvíc na očích, protože právě zde město poprvé ustoupilo a dovolilo architektům zasáhnout do výhledů z centra.
Read the article (7 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Trhlina ve vztazích TOP 09 a STAN: Do krajských voleb zřejmě půjdou většinou odděleně

Musíme co nejvíce spolupracovat v krajských volbách v roce 2020, které budou zásadní zkouškou pro parlamentní volby, slibovali si politici TOP 09 a STAN. Jenže ve chvíli, kdy už je stále jasněji o koalicích pro krajské volby, to vypadá, že obě strany do nich mnohdy společně vůbec nepůjdou. Podle informací Aktuálně.cz se rýsuje před volbami spolupráce jen ve třech či čtyřech krajích ze třinácti.

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová i její předchůdce Jiří Pospíšil jsou zklamaní, že STAN mnohdy odmítá spolupráci před krajskými volbami. Zástupci STAN, Vít Rakušan a Jan Farský, vyzývají ke klidu

Byla léta, kdy značky TOP 09 a STAN patřily k sobě tak úzce, že nikdo mezi těmito dvěma politickými uskupeními neviděl výraznější rozdíl. Nakonec se politici těchto stran rozhodli pro rozchod, ovšem s tím, že budou nejbližšími partnery, kteří se pokusí jít do krajských voleb v roce 2020 co nejvíce ve společných koalicích.

Read the article (5 min read)

That's it. You read the whole issue.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.