Deník Aktuálně – Domácí

Domací zpravodajství přinášené redaktory Aktuálně.cz.

Deník Aktuálně – Domácí

Issue from

Aktuálně.cz Aktuálně.cz • 3× per day

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Hamáček chce deset milionů a omluvu za článek o jeho cestě, Seznam si za textem stojí

Předseda ČSSD a ministr vnitra se chce bránit proti informacím, podle kterých se chystal zamlčet ruský podíl na výbuchu muničních skladů ve Vrběticích výměnou za to, že Rusko poskytne Česku milion neschválených vakcín Sputnik. Hamáček řekl, že bude chtít po vydavateli odškodné deset milionů korun. Na autory článku navíc podá trestní oznámení. Šéfredaktor Seznam Zpráv uvedl, že za zjištěními stojí.

Místopředseda vlády Jan Hamáček v tomto týdnu při zasedání sněmovny, která probírá jeho chování v kauze Vrbětice.

Podle hlavního aktéra kauzy Jana Hamáčka je všechno zcela jasné a jakékoliv spekulace ohledně své osoby odmítá jako nesmyslné. V tomto duchu mluvil během úterý a také ve středu v poledne, kdy předstoupil před novináře v pravé poledne. 

Read the article (2 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Policie hledá muže, který v Praze v okolí zastávek sexuálně obtěžuje ženy

Policisté pátrají po muži, který sexuálně obtěžuje kolemjdoucí ženy v pražských ulicích. Od konce loňského roku zaznamenali několik takových případů v Praze 1 a 5. K jejich vyřešení by mohl přispět muž, jehož podobu policie zjistila z kamerových záznamů a zveřejnila na svém webu.

V pražských ulicích se pohybuje od konce loňského roku muž, který v Praze 1 a 5 v několika případech obtěžoval kolemjdoucí ženy.

Podezřelý z obtěžování žen se podle policie vždy pohyboval v okolí tramvajových zastávek. "K ženám přišel do bezprostřední blízkosti, přitiskl se k nim svým rozkrokem a verbálně jim nabízel orální uspokojení a následně i pohlavní styk," popsal jednání podezřelého policejní mluvčí Richard Hrdina.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Ústavní soud zrušil část zákoníku, která určovala trestné množství držených drog

Ústavní soud zrušil část trestního zákoníku, kterým vláda stanovovala, jaké rostliny a houby považuje za omamné a psychotropní látky a určovala jejich trestné množství. Okresní soud v Chrudimi jako navrhovatel v paragrafech trestního zákoníku týkajících se drog poukazoval na slovní spojení "větší než malé", které zákoník používá pro určení množství drog, za něž hrozí trest. Podle soudu to nestačí.

O návrhu rozhodovalo plénum všech 15 soudců a soudkyň. Chrudimský soud navrhoval zrušení několika paragrafů, Ústavní soud mu ale vyhověl jen částečně.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Obrazem: Místo ve třídě v divočině. Lesní školky jsou stále venku a učí děti riziku

Obrazem: Místo ve třídě v divočině. Lesní školky jsou stále venku a učí děti riziku

Prohlédnout si

Svůj původ mají lesní školky v Dánsku v polovině 20. století. V Česku po počáteční nedůvěře ze strany státu i veřejnosti jejich obliba stále roste, dnes jich je zhruba 140 a pandemie zájem o ně ještě zvýšila. Každoročně 3. května slaví Den lesních školek, během nějž tato zařízení představují veřejnosti svou činnost a ukazují, že i malé děti mohou pracovat s ohněm, nožem nebo lézt po stromech.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Aktuálně.cz Aktuálně.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 6:00, 12:00 and 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.