Kvitová padla po třísetovém boji se světovou jedničkou, v Madridu jde dál Bartyová

Tenistka Petra Kvitová skončila na antuce v Madridu ve čtvrtfinále. Ani trojnásobná vítězka turnaje nezastavila světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou, s kterou prohrála 1:6, 6:3 a 3:6. Australanka tak vyhrála patnáctý zápas na antuce v řadě.

Petra Kvitová ve čtvrtfinálovém utkání v Madridu proti Ashleigh Bartyové

Kvitové nevyšel vstup do utkání, po druhém servisu skoro nebodovala a první game uhrála až za stavu 0:5.

Ve druhém setu Kvitová podání zlepšila a ve druhé hře získala servis Bartyové. Ve dlouhém třetím gamu odvrátila tři brejkboly a set dovedla do vítězného konce.

Jenže ve třetím setu znovu špatně začala a prohrávala 0:3. Odvážnou hrou se dostala zpět do hry na 2:3, ale vzápětí po lehkých chybách přišla počtvrté v utkání o servis.