Deník Aktuálně – Sport

Sportovní zpravodajství přinášené redaktory Aktuálně.cz.

Deník Aktuálně – Sport

Issue from

Aktuálně.cz Aktuálně.cz • Daily

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Damková promluvila: U Romana si podávali dveře, teď nás zapírají. Je mi z nich zle

Byla součástí partnerské dvojice, která dlouhá fakticky ovládala český fotbal. Až do loňského října, kdy byl její manžel a někdejší místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr zadržen a obviněn z korupce a zpronevěry. Nyní se Dagmar Damková rozhodla poprvé promluvit.

Roman Berbr a Dagmar Damková

Dagmar Damková je o první českou ženu, která kdy pískala nejvyšší českou soutěž mužů. Během svého působení jako rozhodčí odřídila 101 fotbalových mezinárodních utkání a 45 duelů v české lize. 

Úspěšná byla i později na své funkcionářské dráze: ve strukturách UEFA a FIFA to dotáhla až do komise rozhodčích, ve kterých zůstala i po loňském obvinění a pádu jejího manžela.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Nebezpečný karambol. Motokrosové hvězdy se při posledním skoku srazily ve vzduchu

Tak tohle vypadalo hodně nebezpečně. Při nedělní motokrosové Velké ceně Německa v Teutschenthalu se na cílovém skoku srazili ve vzduchu Jorge Prado a Jeffrey Herlings.

I když karambol vyhlížel hodně divoce, opustili oba závodníci trať po svých. A nakonec bez vážnějších zranění.

Španělský motokrosař Prado, dvojnásobný mistr světa třídy MX2, vyvázl z pádu s hlubokou řeznou ránou na paži. Vyšetření v nemocnici neodhalila žádnou zlomeninu ani další zranění a jezdec KTM je přesvědčen, že příští díl seriálu mistrovství světa MXGP ve Francii stihne.

Nizozemec Herlings si ze srážky odnesl naražené koleno, i s ním však mohl pokračovat. Ve druhé jízdě obsadil třetí místo a ve Velké ceně skončil celkově druhý. V čele šampionátu ho o dva body vystřídal Slovinec Tim Gajser.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Lídr Plíšková i nebojácná Krejčíková. Je tu pouštní bouře s Češkami v hlavních rolích

Sezona vrcholí, je tu největší podzimní akce okruhu WTA. Tenisté a tenistky seberou zbytky sil a uprostřed pouště v Indian Wells se poperou o velkou trofej odloženého "pátého grandslamu". A podle všech předpokladů by měly pod kalifornským sluncem hrát Češky hlavní roli.

Obvykle se do areálu obklopeným vrcholky pohoří San Bernardino a písečnými dunami sjíždí nejlepší tenisté světa v březnu, kdy se po Australian Open sezona teprve rozbíhá a všichni se těší, co přinesou zbývající tři grandslamy.

Ale koronavirová pandemie odložila jeden z největších turnajů roku až na podzim, když už jsou podniky velké čtyřky dávno za námi a blíží se tenisové prázdniny. 

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

U fotbalistů poslední Karviné skončili trenér Weber s asistentem Baránkem

U fotbalistů Karviné skončili trenér Jozef Weber s asistentem Janem Baránkem. Jejich nástupce poslední tým prvoligové tabulky teprve oznámí. Slezané o tom informovali na svém webu.

Jozef Weber

Padesátiletý bývalý záložník Weber vedl Karvinou už podruhé. Poprvé tým koučoval v letech 2014 až 2017. Poté působil v Mladé Boleslavi, než se letos v březnu k Slezanům vrátil. V minulé sezoně nejvyšší soutěže obsadil s mužstvem 12. místo.

V aktuální ligové sezoně ale Karviná v deseti kolech jako jediná nezvítězila a povedlo se jí uhrát pouze čtyři remízy, mimo jiné i doma s mistrovskou Slavií (3:3). Na předposlední Teplice, které už vyměnily trenéra na konci září, ztrácí bod.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Potvrzeno. Slávista Bořil jde na operaci s chrupavkou v koleni a čeká ho dlouhá pauza

Fotbalisté pražské Slavie na dlouhou dobu přišli o kapitána Jana Bořila. Třicetiletý reprezentační obránce bude muset s poškozenou chrupavkou kolenního kloubu na operaci a poté ho čeká dlouhá léčba.

Jan Bořil teď slávistický dres nějakou dobu neoblékne, musí na operaci kolena

Český mistr to potvrdil na svých internetových stránkách.

Bořil v neděli odehrál celé ligové derby na Spartě, které červenobílí prohráli 0:1. V pondělí absolvoval podrobné vyšetření v nemocnici, které ukázalo, že je vážně zraněný.

Vypadl z nominace české reprezentace na nadcházející zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Walesu a Bělorusku stejně jako další dva slávisté Lukáš Masopust a Petr Ševčík, kteří rovněž mají zdravotní potíže.

Vršovický klub už v úterý uvedl, že se Bořil chirurgickému zákroku zřejmě nevyhne. Dnes to Pražané potvrdili.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Aktuálně.cz Aktuálně.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 09:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.