Aktuálně.cz Aktuálně.cz • Daily

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Tůma se extrémního Dakaru nebojí, sílu nabírá na veslařském trenažeru

Čtyřkolkář Zdeněk Tůma se po roční pauze znovu vydá na trať Rallye Dakar. Cíl je jasný: dostat se do vysněné nejlepší desítky.

Zdeněk Tůma se svojí čtyřkolkou před Rallye Dakar 2020

Rodák z Českého Krumlovase vydá bojovat s nástrahami Dakaru už potřetí. Při premiéře v roce 2017 zaskočil soupeře dvanáctým místem, o rok později skončil patnáctý. Po lednové pauze je znovu připraven bojovat o co nejlepší umístění.

Pomoci mu k tomu má znovu čtyřkolka Yamaha Raptor 700. Stroj v ceně více než 800 000 korun český závodník spolu s ostatními soupeři minulý týden naložil v přístavu v Marseille. Loď se vydala na cestu do saudskoarabské Džiddy, kde Rallye Dakar 5. ledna premiérově startuje.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Hokejového útočníka Lindbloma čeká nejtěžší boj. Bude udolávat rakovinu

U švédského hokejisty Oskara Lindbloma z Philadelphie byl diagnostikován Ewingův sarkom, rakovinový nádor, který vzniká v kostech nebo v tkáních okolo nich.

Oskar Lindblom slaví gól na 1:2 v zápase Česko - Švédsko na MS 2019

"Flyers udělají všechno pro to, aby Oskara podpořili a pomohli mu zajistit nejlepší možnou péči a léčbu. Rádi bychom jen požádali, aby mu bylo dopřáno soukromí, mohl se plně soustředit na léčbu a mohl se zase zcela zdravý vrátit k týmu," uvedl v pátek generální manažer klubu Chuck Fletcher.

Třiadvacetiletý Lindblom si v této sezoně připsal ze 30 zápasů 18 bodů za 11 gólů a sedm nahrávek. Stejně gólů jako on nastřílel Travis Konecny a společně jsou nejlepšími střelci mužstva v ročníku. Celkem má Lindblom v základní části NHL na kontě 134 utkání a 57 bodů (30+27).

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Sáblíková završila rok druhým místem na 3000 metrů v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v posledním závodu letošního roku druhé místo.

Martina Sáblíková.

Trojnásobná olympijská vítězka nestačila na Světovém poháru v Naganu na trati 3000 metrů na Ivanii Blondinovou z Kanady, která v Japonsku časem 4:00,243 vytvořila nový rekord dráhy. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka za ní zaostala o 1,73 sekundy a udržela se v čele seriálu na dlouhých tratích.

Vydařený závod v Naganu absolvovala i Nikola Zdráhalová, která si na trojce stejně jako předtím na kilometru vytvořila nové sezonní maximum. Třiadvacetiletá Češka skončila devátá, což je na této trati v SP její nejlepší výsledek.

Aktualizujeme…

SP v rychlobruslení v Naganu (Japonsko):

Muži:

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Ledecké v super-G ve Svatém Mořici body těsně unikly. Skončila na 31. místě

Ester Ledecké se v lyžařském Světovém poháru nevydařil podle představ ani druhý superobří slalom. Ve Svatém Mořici v sobotu dojela na 31. místě a při čtvrtém startu v sezoně SP poprvé nebodovala.

Ester Ledecká.

Na vítěznou Italku Sofii Goggiaovou česká reprezentantka ztratila 2,23 sekundy.

Dvojnásobná olympijská šampionka Ledecká, která zatím v novém ročníku dává přednost lyžím před snowboardem, začala sezonu premiérovým vítězstvím ve sjezdu na Světovém poháru v Lake Louise, ve druhém pak skončila o dvě setiny čtvrtá. V úvodním super-G už se jí v Kanadě tolik nedařilo a uzavřela bodovanou třicítku.

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Judista Krpálek byl na Masters v Číně druhý, zastavila ho záda

Judista Lukáš Krpálek obsadil na turnaji Masters v Číně druhé místo a v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kilogramů bude novou světovou jedničkou.

Lukáš Krpálek.

Český reprezentant vyhrál v Čching-tau tři zápasy a postoupil do finále, v němž se měl utkat s Japoncem Hisajošim Harasawou. Kvůli zranění zad, o kterém informovala Česká televize, však Krpálek k zápasu o prvenství nenastoupil.

Nejvýše nasazený český judista měl v úvodním kole volný los, poté porazil Poláka Macieje Sarnackého, Kokora Kageuru z Japonska i Brazilce Davida Mouru. Harasawu letos Krpálek zdolal v boji o zlato na mistrovství světa v Tokiu, zranění zad však jejich dalšímu zápasu zamezilo.

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Biatlonistky byly ve štafetě v Hochfilzenu šesté

České biatlonistky obsadily šesté místo v sobotní štafetě na 4x6 km v rakouském Hochfilzenu.

Eva Kristejn Puskarčíková

České kvarteto Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková ztratilo na vítězné Norky minutu a čtvrt.

Odpoledne čeká muže stíhací závod na 12,5 km.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - štafeta 4×6 km:

1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová-Röiselandová) 1:10:04,7 hod. (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Rusko (Rezcovová, Kuklinová, Mironovová, Jurlovová-Perchtová) -8,2 (0+5), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -1:04,1 (1+9), 4. Ukrajina -1:09,2 (0+8), 5. Kanada -1:09,3 (0+7), 6. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -1:16,1 (1+12).

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

"Je to úžasný pocit." Finský gólman Tuohimaa završit triumf nad Švédy gólem

Fantastickou premiéru v dresu hokejové reprezentace Finska prožil brankář Frans Tuohimaa. V sobotním prestižním utkání turnaje Channel One Cup proti severskému rivalovi Švédsku skóroval v závěru zápasu střelou přes celé kluziště při soupeřově power play.

Finský brankář Frans Tuohimaa

Osmadvacetiletý Tuohimaa, který chytá finskou nejvyšší soutěž za IFK Helsinky, má z minulosti několik reprezentačních startů za mládežnické výběry. Teprve dnes se ale dočkal debutu mezi dospělými. A hned se stal jasným hrdinou zápasu. Inkasoval jediný gól, sám ale také k výhře 5:1 jedním vstřeleným pomohl.

Read the article (2 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Liverpool ovládl souboj prvního s posledním. Watford sestřelil dvěma góly Salah

Fotbalisté Liverpoolu potvrdili v 17. kole anglické ligy roli favoritů a v souboji prvního týmu tabulky s posledním zdolali na svém hřišti Watford 2:0.

Liverpool potvrdil nejlepší vstup do sezony v klubové historii. Výhru nad Watfordem zařídil Salah (vpravo).

Oba góly vstřelil Mohamed Salah. Svěřenci kouče Jürgena Kloppa, který v tomto týdnu podepsal novou smlouvu do roku 2024, tak potvrdili nejúspěšnější vstup do soutěže v klubové historii. V 17 zápasech získali 49 bodů a v Premier League jsou už 34 utkání neporažení.

Lídr tabulky udeřil v 38. minutě z první vážnější šance. Salah se na konci rychlého protiútoku uvolnil přes obránce a technickou střelou z hranice vápna překonal svou slabší pravou nohou gólmana Bena Fostera. Watford mohl vzápětí srovnat, osamocený Ismaila Sarr ale před poloodkrytou brankou netrefil poskakující míč.

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

První porážka v sezoně. Češi v Moskvě sahali po výhře, ale podlehli Rusům na nájezdy

Čeští hokejisté neprodloužili vítěznou sérii čtyř zápasů od začátku sezony. Na Channel One Cupu v Moskvě prohráli s domácím Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech, přestože se jim během utkání podařilo otočit stav z 0:2 na 3:2.

Andrej Kuzmenko prostřelil Šimona Hrubce a zajistil Rusům první gól.

Sborná si vypracovala v úvodní třetině dvoubrankový náskok, když se prosadili Andrej Kuzmenko a Michail Grigorenko. Jenže ve druhé části zajistili hostům vyrovnání Lukáš Sedlák a Tomáš Filippi. Obrat dokonal Hynek Zohorna, ale Igor Ožiganov opět srovnal.

Český tým vedený kapitánem Martinem Zaťovičem pak ale stejně jako v duelu o bronz na květnovém mistrovství světa v Bratislavě nezvládl nájezdy. Z pěti pokusů neuspěli hosté ani jednou, brankáře Šimona Hrubce překonal Vladimir E. Tkačov.