Deník Aktuálně – Zahraniční

Zahraniční zpravodajství přinášené redaktory Aktuálně.cz.

Deník Aktuálně – Zahraniční

Issue from

Aktuálně.cz Aktuálně.cz • 3× per day

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Na Floridě popravili muže, který zavraždil tři gaye. V cele smrti čekal čtvrt století

V americkém státě Florida byl popraven muž odsouzený za vraždu tří gayů, které uškrtil v roce 1994. V pátek o tom informovala agentura Reuters. V cele smrti seděl téměř čtvrt století.

Popravený několikanásobný vrah Gary Bowles.

Sedmapadesátiletý Gary Bowles byl usmrcen injekcí ve čtvrtek ve 22:58 místního času (4:58 SELČ) ve věznici v Raifordu na Floridě. Poprava byla zpožděna o několik hodin, neboť Bowlesovi advokáti se ještě pokoušeli odvolat k americkému nejvyššímu soudu. Ten však jejich žádost zamítl.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Putin měl poradu k americkému testu střely. Nařídil "symetrickou" odpověď

Ruský prezident Vladimir Putin na poradě bezpečnostní rady státu nařídil ministerstvům obrany a zahraničí a dalším úřadům, aby posoudily úroveň ohrožení země po nedělním testu americké střely s plochou dráhou letu a připravily "symetrickou odpověď". Vyplývá to z Putinova vystoupení, zveřejněného na internetové stránce Kremlu.

Ruský prezident Vladimir Putin po své každoroční besedě s občany.

"Vývoj našich nejnovějších zbraní, které skutečně nemají ve světě obdobu, byl vyvolán, dá se říct vyprovokován, jednostranným odstoupením Spojených států od smlouvy o omezení systémů protiraketové obrany. (…) Byli jsme (k tomu) prostě donuceni. Nepochybně jsme byli povinni zajistit bezpečnost našeho lidu a naší země. Teď děláme totéž a bezpochyby to budeme dělat i v budoucnu," prohlásil Putin.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Loď Ocean Viking zakotví na Maltě, 356 migrantů si rozdělí šest zemí EU

Loď Ocean Viking provozovaná organizacemi Lékaři bez hranic a SOS Méditerranée s 356 africkými migranty zakotví na Maltě, běžence převezmou Francie, Německo, Irsko, Lucembursko, Portugalsko a Rumunsko. Oznámil to v pátek maltský premiér Joseph Muscat. Francouzská vláda informovala, že převezme 150 z nich. Posádka lodi nabrala běžence ve vodách u Libye při několika záchranných operacích před dvěma týdny.

Migranti na lodi Ocean Viking.

"Po jednáních s Evropskou komisí a zeměmi EU, konkrétně Francií a Německem, Malta souhlasila, že se zapojí do řešení patové situace lodi Ocean Viking," napsal na Twitteru premiér Muscat. Doplnil, které země migranty převezmou, a uvedl, že žádný z nich nezůstane na Maltě.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Foto: Zachraňte plíce planety. Obří požáry decimují Amazonii, dým je vidět z vesmíru

Lesních požárů v amazonském pralese přibylo. V Brazílii jich je oproti loňsku o 83 procent více. Kouř a dým jsou vidět i na některých fotografiích z vesmíru. Za větší množství požárů může sucho, klimatické změny a také nelegální kácení pralesa. Lidé, kteří tak chtějí získat zemědělskou půdu, stromy často zapalují, a požár se pak začne nekontrolovaně šířit. Na nebezpečí spojené s hořícím pralesem upozorňují politici z celého světa. "Náš dům hoří. Doslova," řekl například francouzský prezident Emmanuel Macron.

Požáry v Amazonii jsou vidět i z vesmíru.

That's it. You read the whole issue.

Stop be distracted.
Grow healthy reading habits.

  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.
  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No magic algorithms. The content is chosen by you and the professional editors you trust.