Bohumil Vostal

Bohumil Vostal

Zpravodaj ČT 24 ve Velké Británii.

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

To je mi velice líto, že @TwitterSupport nepomohl. Skvělý novinář Jakub Zelenka je nově zde 👇

JakubZelenkaNovinar

Dokázali to, evidentně zabili můj primární účet na Twitteru. Kombinace prolamování, nahlašování i technických chyb způsobila, že se asi musím rozloučit s X tisíci sledujícími. Okamura se vyřeší za pár dní, novináři týdny neodpoví ani technická podpora... #freeZelenka

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Mezinárodní organizace na ochranu novinářské svobody 'Reportéři bez hranic' se sídlem v Paříži vyzývá k 'vyjasnění situace' ohledně odvolání dozorčí komise Rady ČT. "Na ČT pravidelně útočí prezident Miloš Zeman, editoriální nezávislost je zásadní," konstatuje @RSF_inter.

RSF en français

#Tchéquie : Des soupçons d'irrégularités exprimés par d'anciens membres révoqués le 11 novembre pèsent sur l'élection de la nouvelle commission de surveillance du Conseil de @CzechTV. @RSF_inter appelle à clarifier le déroulé de l’élection.

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Ian Willoughby

Kamila Moučková, a Czechoslovak Television announcer who informed the nation that Warsaw Pact troops had entered the country in August 1968 and was then active in anti-invasion broadcasting, has died at the age of 92. She was also a Charter 77 signatory. RIP.

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Největší londýnskou atrakcí při 2. lockdownu se stává galerie @tate. Umělkyně Chila Kumari Singh Burmanová neoklasickou fasádu zaplnila neonovými slogany plnými naděje, včetně podpory imigrantům. Sochu Britannie jako symbol britského imperialismu nahradila hinduistickou bohyní.
Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Novinář ITV: "23.9. mi bylo britskou vládou řečeno, že vakcína Moderna nebyla nakoupena, protože smlouvy mimo USA neuzavírá. Když jsem poukázal na EU, co 25.8. nakoupila 160 milionů dávek, nepřišlo vysvětlení. Je důležité, aby britský ministr zdravotnictví řekl, zda šlo o chybu."

Robert Peston

On 23 September I asked the government why the UK was not buying Moderna vaccine and I was told “because they won’t do a deal with anyone outside the US”. I then pointed out that a month earlier on 25 Aug EU announced it and member states bought 160m doses of it (see attached)...

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

201 dnů bojkotovala britská vláda @10DowningStreet pod vlivem hlavního poradce Dominica Cummingse a se souhlasem premiéra @BorisJohnson oblíbený ranní blok ITV 'Dobré ráno Británie'. Když přišel ministr zdravotnictví na rozhovor, musel odpovědět: "Souhlasil jste s bojkotem?"

Good Morning Britain

'Where have you been for the last 201 days?' - @piersmorgan

Health Secretary @MattHancock responds to the question about why the govt boycotted GMB and its viewers for six months of the pandemic.

He says he is ready to answer questions.

Watch GMB now👉 bit.ly/3fVaMUx

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Britský premiér se sám natočil na video. Z domácí karantény vzkázal, že po prodělaném onemocnění koronaviru na jaře nyní 'překypuje protilátkami'.

V 1045 a ve 12 na @CT24zive probereme, proč ani 45 dní do konce přechodného období nemá Londýn s EU uzavřenou pobrexitovou dohodu.

Boris Johnson

Hi folks, I’ve been instructed by our NHS Test & Trace scheme to self-isolate for two weeks, after being in contact with someone with Covid-19.

I’m in good health and have no symptoms, and will continue to lead on our response to the virus & our plans to #BuildBackBetter

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Odkaz válečné šéfky české BBC Shiely Grant Duffové žije dál. V Británii vyšla kniha od @SarahJLonsdale. Líčí, jak odvážně bojovala za ochranu Československa před Hitlerem. Žádné ústrky ji nezastavily. Rezignovala i na post zpravodajky Observeru v Praze, protože hájil appeasement.
Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Britský premiér Boris Johnson je opět v karanténě. Kvůli tomu, že se setkal s osobou nakaženou koronavirem. Zrovna v týdnu, který má být zásadní pro pobrexitovou obchodní dohodu.

Sky News Breaking

Prime Minister Boris Johnson has been told by NHS Test and Trace that he is required to self-isolate as a contact of someone who has tested positive for COVID-19, 10 Downing Street has confirmed

For more on this and other news visit news.sky.com

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Začíná se prát špinavé prádlo: Spojenci odvolaného hlavního premiérova poradce D. Cummingse tvrdí, že snoubenka Borise Johnsona ho 'bombarduje 25 smskami za hodinu, ve kterých vyjadřuje názory na politiku'. Cummings podle @Telegraph obvinil premiéra z 'váhavosti' při rozhodování.

Allie Hodgkins-Brown

And in ⁦@Telegraph⁩ ... “25 texts an hour...”