Recent Posts

Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Stát může znovu očkovat v O2 aréně. Nemá ale zdravotníky

Končící premiér Andrej Babiš oznámil, že stát má nabídku k tomu, aby zřídil očkovací centrum v O2 aréně. Bude ale chtít ještě předem zjistit, jaké jsou aktuální očkovací kapacity v Praze.

K opětovné možnosti zřídit znovu v pražské O2 areně očkovací centrum proti covidu-19 dnes dopoledne vystoupil premiér v demisi Andrej Babiš.

„Nabídli nám nové prostory, které bychom mohli mít k dispozici do července. Prostory jsou dobré a ideální proto, abychom mohli realizovat opět ten skvělý projekt. Potřebujeme se dostat na velkou kapacitu očkování. Nás čeká velká výzva a to naočkovat 3. dávkou. Dnes po poradě jsme se domluvili, že prověříme kapacity očkovacích center v Praze. Domníváme se, že tam je ještě velký prostor,“ řekl na tiskové konferenci Babiš.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Válek si chce k ministerskému postu nechat i úvazek v nemocnici, přizvat chce Zavorala i Konvalinku

Po nástupu Vlastimila Válka (TOP 09) na ministerstvo zdravotnictví by měl mít komunikaci s novináři na starosti bývalý mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Jaké další spolupracovníky si s sebou Válek vezme, zatím není jasné. Některé odborníky oslovil a čeká na jejich odpověď, uvedl v pátek Válek. Poslanec by si také rád ponechal úvazek v brněnské Fakultní nemocnici.

Kandidát na ministra zdravotnictví a současný poslanec TOP 09 Vlastimil Válek | Foto: Anna Vavríková/MAFRA | Zdroj: Profimedia
Read the article (2 min read)
Kitchenette

Kitchenette

French toast z vánočky

French toast z vánočky

Já myslím, že cokoli french toast, je vždy ještě o kousek lepší, než samotné pečivo druhý den. Co myslíte vy? A protože se nám blíží Vánoce, recept na mojí nejoblíbenější vánočku od babičky Olinku už tu na blogu máte, tak přidávám ještě recept na jednoduchý french toast z ní.
Tento recept vznikl ve spolupráci s Košík.cz.

10 minut - 2 porce

French toast z vánočky

Read the article (1 min read)
Mind the Product

Mind the Product

Your ticket to product analytics expertise by Ross Walker and Matt Smith

In this #mtpcon London+EMEA session, sponsored by Mixpanel, Ross Walker and Matt Smith, Senior Solutions Consultant and Strategic Customer Success Manager at MixPanel, break down some of the characteristics needed to consider your organization an expert in product analytics and explain how MixPanel can help you focus on product analytics maturity.

Watch the session in full to see their talk or read on for an overview of the key points:

  • The levels of product analytics can be split into five different levels of maturity; non-existent, novice, intermediate, advanced, and expert
  • The pillars of product analytics maturity include; data collection, depth of analysis, collaboration, and product metrics
  • Understanding the pillars of product analytics maturity can help you propel your organization through the stages
  • Once you understand the pillars, you can work to improve each one
Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Pivovarský dvůr, drogerie i pronájem kanceláří. Michalik dělal byznys se švagrovou

Věslav Michalík

Místopředseda STAN Věslav Michalik měl být novým ministrem průmyslu a obchodu. Kvůli půjčkám od původně anonymní kyperské společnosti, ale hlavně hrozícímu střetu zájmů se jím nestane. Dlouholetý starosta Dolních Břežan přesto stále tvrdí, že se spřízněnými firmami coby zástupce obce žádný byznys nedělal, je však podepsaný pod kupní smlouvou z roku 2005 na obecní pozemek pro firmu Dark Sky. Tedy pro společnost, jejíž jednatelkou je jeho švagrová.

Read the article (1 min read)
E15

E15

Michal Půr: Pohřbíváme starý dobrý svět. Konečně

Svět má novou variantu koronaviru omikron, o níž zatím nevíme vůbec nic, ale to neznamená, že byste si nemohli přečíst hned několik zaručených předpovědí. Určitě jste viděli široce sdílený článek, v němž německý expert hovoří o senzačním vánočním dárku pro lidstvo, a také jste dost možná viděli články, že teprve omikron ukáže lidstvu, zač je toho loket. Přemýšlel jsem nad tím, proč lidé podobné články hltají a široce komentují.

Osobně jsem vůči covidu už totálně otupěl a beru jej jako součást světa, který je prostě jiný. To asi tak nějak tušíte všichni, ale schválně si projeďte příspěvky na sociálních sítích. Lidé si kladou otázky, „kdy tohle všechno skončí“, média hovoří o odkladu návratu k normálu. Další varianta viru je zkrátka obecně považována za něco, co nám brání v návratu k našemu starému způsobu života. Když píšu tento komentář, z televize zrovna zní otázka moderátorky: „Kdy budeme žít zase jako před pandemií?“ Odpovím si sám. Nikdy.

Read the article (1 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Virtuální model koronaviru možná ukázal, co zrychluje přenos variant

Pro lepší pochopení přenosu covidu-19 vytvořil tým 50 vědců poprvé detailní simulaci koronaviru usazeného v nepatrné vodní kapce. Možná se jim povedlo zjistit, co infekčnějším variantám ulehčuje šíření.

K vytvoření tohoto modelu potřebovali odborníci jeden z největších superpočítačů na světě, který virtuálně vytvořil 1,3 miliardy atomů a sledoval všechny jejich pohyby s přesností na méně než miliontinu sekundy, píše deník The New York Times. Tato výpočetní metoda nabízí nebývalý pohled na to, jak virus přežívá ve vzduchu, když se šíří k novému hostiteli.

Read the article (4 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

RECENZE: V bezstarostně líbivém světě Mirai není třeba nic řešit

Čerství držitelé Českého slavíka Mirai se i na desce pojmenované po japonském symbolu štěstí drží úspěšné formule melodicky i textově jednoduchých, až prostých písniček.

Kapela Mirai

Kapela Mirai chce na třetím albu Maneki Neko především povzbudit, ujistit, že vše špatné jednou skončí a věřit ve světlo na konci tunelu. S tím souvisí hlavně název a grafické ztvárnění obalu. 

Maneki Neko je ona známá mávající kočička (čili kot packowy ze slavné reklamy s Ivanem Trojanem a Jakubem Žáčkem), podle japonské legendy symbol štěstí a hojnosti. Frontman Mirai Navrátil ještě před vydáním desky upřesňoval, že kočka nemává, nýbrž zve dál. Vejděme tedy do světa Mirai a jejich hudby.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Konvalinka: Neznám nikoho na planetě, kdo by teď mohl s jistotou říct, že omikron bude víc zabíjet

Už i do Česka dorazila z Jihoafrické republiky nová varianta koronaviru. Od WHO dostala název omikron. Zatím se zdá, že na omikron lidé neumírají víc než s jinou variantou. „Malinko to zpochybním. Máme dobré i špatné zprávy,“ říká pro Český rozhlas Plus biochemik Jan Konvalinka.

Jan Konvalinka | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dobrá zpráva od lékařů, kteří pacienty v JAR vyšetřují, je, že zatím nemají velmi vážné průběhy. Na druhou stranu z dat, které dávají jihoafrické orgány, je tam prudký nárůst hospitalizací,“ vysvětluje Konvalinka.

Read the article (2 min read)
Živě.cz

Živě.cz

V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

  • Bezpečností experti otestovali devět bezdrátových routerů
  • I přes poslední firmware v nich našli 226 bezpečnostních děr
  • TP-Link, Synology, Netgear, D-Link, Edimax, Asus, Linksys a AVM

Odborníci na bezpečnost analyzovali devět populárních Wi-Fi routerů a našli v nich dohromady 226 potenciálních zranitelností. Smutnou skutečností je, že díry byly nalezeny v zařízeních s nainstalovanou poslední verzí firmwaru, informují na webu IoT Inspector.

Odborníci na bezpečnost analyzovali devět populárních Wi-Fi routerů a našli v nich dohromady 226 potenciálních zranitelností. Smutnou skutečností je, že díry byly nalezeny v zařízeních s nainstalovanou poslední verzí firmwaru, informují na webu IoT Inspector.

Read the article (2 min read)