Recent Posts

Petr Fiala

Petr Fiala, předseda ODS

EU jedná o záchranném balíku a premiér má šanci udělat něco pro ČR. Pokud neuspěje, naše ekonomika na to doplatí. Chceme spravedlivější rozdělení peněz, stop evropské dani a jádro jako čistý zdroj. Schválení musí být jednomyslné, šance na úspěch je.
Jablíčkář.cz

Jablíčkář.cz

3 hry a aplikace, které dnes na tvOS získáte zdarma nebo se slevou (9. 7. 2020)

Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější aplikace, které dnes můžete získat zcela zdarma nebo se slevou. Bohužel se ale může stát, že se některé aplikace opět vyhoupnou na svou původní cenu. Tohle samozřejmě žádným způsobem ovlivnit nemůžeme a chceme vás tímto ujistit, že v době psaní článku byla aplikace k dispozici se slevou, nebo dokonce zcela zdarma.

Le Parker Extraordinaire

Pokud hledáte nějakou oddechovou a nenáročnou hru se skvělým příběhem, určitě byste neměli přehlédnout titul Le Parker Extraordinaire. V této hře se zhostíte role zástupce šéfkuchaře vyhlášené francouzské restaurace, který umí ty nejlepší sněhové pusinky vůbec. Problém ale nastane v momentě, kdy vám ukradnou váš recept, neboli rodinné dědictví vašeho rodu. Zvládnete jej získat zpět?

Read the article (2 min read)
Reason

Reason

New York Is Having a Violent Summer, But It's Not Because of Bail Reform

rikerssign_1161x653

New York City is seeing a spike in shootings and homicides, and New York City Police Commissioner Dermot Shea blames bail reforms and COVID-19-related releases of inmates for the increase. But the New York Post looked over the New York Police Department's own data and found there's no relationship between this new wave of violence and the release of people from New York's jails.

When New York reformed its bail laws to make it easier for people charged with low-level crimes to get out of jail without having to put up money first, law enforcement representatives insisted it would lead to more crime.

Read the article (2 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Záhadné exploze sužují Írán. Jaderný program se musí vrátit v čase

Po výbuchu v komplexu na obohacování uranu v Natanzu Írán nejprve tvrdil, že utrpěl jen malé finanční škody. Později vláda přiznala, že se její jaderný program může vrátit až o několik měsíců zpět.

V posledních třech měsících přicházejí z Íránu podezřele časté zprávy o požárech, výbuších či jiných nehodách. Jejich dějištěm jsou obvykle jaderná zařízení, elektrárny, ropné rafinerie nebo důležité továrny.

Read the article (3 min read)
ČTK

ČTK

Slavia za pyrotechniku v zápase s Plzní dostala pokutu 100 tisíc

foto 5. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o titul: Slavia Praha - Sparta Praha, 8. července 2020 v Praze. Fanoušek se světlicí. ČTK/Šulová Kateřina

Praha - Fotbalová Slavia dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 100 tisíc korun za to, že fanoušci Pražanů v domácím zápase s Plzní masivně použili pyrotechniku. Šlágr druhého kola prvoligové nadstavby, který Slavia vyhrála 1:0 a zajistila si obhajobu titulu, byl kvůli pyrotechnice z tribun na dvě minuty přerušen. Ve dvacetitisícovém stadionu v Edenu bylo vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 zhruba 3500 diváků.

Jiný pražský klub Sparta musí zaplatit 20 tisíc korun za nesportovní chování svých příznivců ve finále domácího poháru v Liberci, kde při vítězství 2:1 použili pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu.

Read the article (1 min read)
Naše Jablonecko

Naše Jablonecko

Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič

Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský přijal ve své pracovně Jana Pňakoviče, kterému předal městskou medaili Gratias Tibi Ago, neboli Vzdávám ti dík. Medaili převzal z rukou primátora za záchranu lidského života.

Událost se stala loni v říjnu, kdy na jednom pražském parkovišti postihl muže infarkt. „Náš syn omdlel a zastavilo se mu srdce. Naštěstí jsou mezi námi lidé, kteří poskytli synovi první pomoc a zachránili mu život. Proto zůstaneme vděční panu Janu Pňakovičovi z Jablonce nad Nisou a jeho synovi Janu Pňakovičovi z Jenštejna u Prahy, kteří začali s oživováním a masáží srdce a pokračovali v nich až do příjezdu záchranné služby. V nemocnici nám oznámili, že syn přežil jen díky této dobře odvedené první pomoci," napsali rodiče zachráněného muže.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Balabán, Mašín a Morávavek. Poslanci navrhli na vyznamenání odbojáře,ale i virologa a Jožku Černého

Na udělení nejvyššího státního vyznamenání Řádu bílého lva sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi členy odbojové skupiny Tři králové Václava Morávka, Josefa Balabána a Josefa Mašína i další čtyři válečné veterány. K poslaneckým adeptům na medaili Za hrdinství patří trojice záchranářů Jiří Stuška, Martin Mikloš a Jiří Vašica, která loni v říjnu pomáhala zraněným při hromadné nehodě, byť byla v tu dobu mimo službu.

Prezident Miloš Zeman při loňském předávání státních vyznamenání | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mezi kandidáty dolní komory na medaili Za zásluhy figuruje biochemik a virolog Tomáš Cihlář. Jeho tým vyvinul lék remdesivir proti covidu-19. Upravený seznam kandidátů schválili poslanci na čtvrteční mimořádné schůzi.

Read the article (1 min read)
ČTK

ČTK

Zájemci mohou na internetu propojovat historické a současné mapy

foto Mluvčí Moravské zemské knihovny v Brně Radoslav Pospíchal ukazuje 9. července 2020 cenu, kterou získá vítěz letošního ročníku soutěže takzvaného georeferencování. ČTK/Šálek Václav

Brno - Milovníci map mohou na internetu hledat totožné body na historických a současných mapách, a pomoci tak mapy propojit. Zájemcům nabízí takzvané georeferencování Moravská zemská knihovna prostřednictvím webu Staremapy.cz. Lidem k tomu stačí čas a webový prohlížeč. ČTK to řekli organizátoři projektu. Výsledná data využijí kartografové, knihovníci a jiní vědci při své práci. Přínosem pro knihovnu je také možnost přidávat zpracované staré mapy do katalogu, aby je veřejnost mohla vyhledat bez nutnosti, znát jejich autora nebo název.

Read the article (1 min read)