Recent Posts

Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

PSG poprvé v sezoně Ligy mistrů bodovalo, Chelsea smetla Krasnodar

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v 2. kole základní skupiny Ligy mistrů v Istanbulu nad Basaksehirem 2:0. Finalista minulého ročníku částečně napravil minulou domácí porážku s Manchesterem United a získal první body do tabulky. Úvodní vítězství ve skupině si připsala i Chelsea, která vyhrála v Krasnodaru vysoko 4:0.

Moise Kean v zápae Ligy mistrů proti Basaksehiru

Paris St. Germain byl po nečekané úvodní porážce pod tlakem a v Istanbulu neměl lehkou práci i proto, že už v 26. minutě musel kvůli zranění střídat hvězdný útočník Neymar.

Read the article (1 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

V ústeckém muzeu vzniká výstava Naši Němci, otevře se na jaře

Reklama

Čilý stavební ruch panuje i přes nouzový stav v ústeckém muzeu, kde vzniká ojedinělá multimediální interaktivní výstava Naši Němci.

„Ve dvaceti místnostech nastíní dějiny česko-německého soužití na území dnešní České republiky od středověku do 20. století,“ řekl Petr Koura, ředitel společnosti Collegium Bohemicum, která má expozici na starosti.

Kromě politických dějin se výstava dotkne kultury, zvyků, spolkové činnosti či sportování Němců v Čechách. Odhalí méně známou historii, nevyhne se ani tématu nacismu a vysídlení. Plochou 1500 metrů čtverečních je větší než nyní v Mnichově otevřené Sudetoněmecké muzeum.

Read the article (2 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Proměna Staré školy ve Znojmě za 70 milionů korun pokračuje

Reklama

Oprava budovy Staré školy ve Znojmě, která je součástí Louckého kláštera, pokračuje. Do konce roku 2021 tam místo tříd a kabinetů vznikne společenské a vzdělávací centrum s expozicí o historii kláštera i sálem pro 180 lidí.

„Náklady činí 70,5 milionu korun, z toho dotace Evropské unie pokrývá zhruba 45 milionů,“ řekla mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Read the article (1 min read)
Jablíčkář.cz

Jablíčkář.cz

3 hry a aplikace, které dnes na watchOS získáte zdarma nebo se slevou (28. 10. 2020)

Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější aplikace, které dnes můžete získat zcela zdarma nebo se slevou. Bohužel se ale může stát, že se některé aplikace opět vyhoupnou na svou původní cenu. Tohle samozřejmě žádným způsobem ovlivnit nemůžeme a chceme vás tímto ujistit, že v době psaní článku byla aplikace k dispozici se slevou, nebo dokonce zcela zdarma.

Nature Clock App

Chtěli byste se sesynchronizovat s přírodou, vstávat s východem slunce a chodit spát s jeho západem? V takovém případě případě by se vám mohla zalíbit aplikace Nature Clock App, která vás bude budit hned ráno. Před západem slunce vás ještě upozorní, díky čemuž se budete moci vydat ještě na procházku, vrátit se za světla a jít spát.

Nature Clock App Aplikace se slevou-Nature Clock App 4
Read the article (2 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Ostrava dá slevu podnikatelům, kteří musí mít zavřené provozovny

Reklama

Ostrava opět odpustí polovinu nájemného nebo pachtovného podnikatelům, kteří mají své provozovny v prostorech patřících městu a kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru je musí mít zavřené.

„Slevu město bude poskytovat po celou dobu, kdy budou omezení platit,“ sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

„Spolu s již vyhlášenou státní podporou tak mohou podnikatelé dosáhnout úplného zproštění plateb nájemného, respektive jejich refundace,“ uvedla Vojkovská. Upozornila, že sleva je určena pro subjekty, které mají nebo budou mít skutečně v důsledku nařízení uzavřené provozovny, nebo bude jejich provoz omezen.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

U Stříbra sjelo osobní auto do příkopu. Tři vážná zranění, letěl i vrtulník

K dopravní nehodě došlo u města Stříbro na Tachovsku. Osobní auto sjelo ze silnice do příkopu. U řidiče byla potvrzena pozitivní dechová zkouška, zranění jsou tři lidé. Příčiny nehody se stále vyšetřují.

auto, nehoda, dopravní značka, smyk

„K dopravní nehodě došlo u města Stříbro na Tachovsku. Boural jeden osobní automobil. Nehoda si vyžádala tři zraněné. Ženu ve věku 35 let ve velmi těžkém stavu přepravuje vrtulník, další těžce zraněný muž je napojený na plicní ventilaci a je přepravován sanitkou. Třetí zraněný je při vědomí. Všichni míří do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedla mluvčí plzeňské záchranky Mária Svobodová.

Nehoda se podle policie stala na úseku mezi Svojšínem a Otročínem. Osobní automobil sjel ze silnice do příkopu.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Výbuch plynu zdevastoval dům v Tursku u Prahy. Čtyři lidé jsou zraněni, na místě zasahoval vrtulník

V Tursku u Prahy vybuchl v bytovém domě plyn. Záchranáři na místě ošetřili čtyři zraněné, dva z toho středně těžce a dva lehce. Zavaleného člověka se hasičům podařilo vyprostit, převzala si ho letecká záchranná služba, řekly mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková. Nikoho dalšího hasiči v troskách nenašli. Podle Kerekové vybuchla propan-butanová lahev, dalších šest jich hasiči vynesli ven.

Hasiči museli evakuovat 20 lidí, objekt prohledávají psi | Foto: Věra Hájková | Zdroj: Twitter
Read the article (1 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Vše zapomenuto? I přes spory udělil Zeman Rychetskému státní vyznamenání

Reklama

Bývalí spojenci a spolupracovníci. Posledních pět let ale Pavel Rychetský z titulu své funkce několikrát prezidentovo počínání kritizoval. I tak mu prezident udělil státní vyznamenání.

Prezident Miloš Zeman v den státního svátku 28. října udělil předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Jedná se o vyšší státní vyznamenání České republiky a bývalého Československa. Prezident tak vyhověl senátnímu návrhu, aby vyznamenání obdržel právě Rychetský.

Read the article (2 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Trojská lávka se k výročí státu rozsvítila v barvách trikolory

Reklama

K výročí vzniku samostatného státu se dnes večer v barvách trikolory rozsvítila trojská lávka v Praze. Postarali se o to pořadatelé festivalu světla Signal, který museli zrušit kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Novou lávku mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zřícenou před třemi lety, město otevřelo minulý týden v pátek. O rozsvícení naplánovaném mezi 19:30 a 21:00 předem veřejnost neinformovalo, aby zabránilo shlukování lidí.

Read the article (1 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Razie v Katalánsku. Španělská policie zadržela 21 separatistů

Reklama

Španělská policie dnes zadržela 21 příznivců samostatnosti Katalánska, podezřívá je z korupce a podpory nepokojů. Za organizaci referenda o nezávislosti odsoudil loni v říjnu španělský nejvyšší soud skupinu katalánských politiků.

Stovky policistů se v rámci operace Volchov zúčastnily razií v několika částech Katalánska. Celkem zadrželi 21 osob, mezi nimi i bývalé spolupracovníky katalánských expremiérů Artura Mase a Carlese Puigdemonta, který na podzim 2017 uprchl před zatčením do Belgie.

Podle španělského ministerstva vnitra jsou zadržení podezřelí, že prostředky, které vyčlenila katalánská samospráva na podporu sportu, využívali k financování separatistických skupin.

Read the article (2 min read)
Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Hudebník Marian Friedl věnoval nové CD zemřelé kolegyni Šuranské

Reklama

Hudebník Marian Friedl vydal album 11 podob lásky. Nahrávka stylově rozkročená mezi folk, folklor, jazz a world music je věnovaná památce houslistky a zpěvačky Jitky Šuranské, která před rokem ve 41 letech podlehla rakovině.

Šuranská se na desce původně měla podílet. „Čím vážnější byl její stav, tím usilovněji jsem pracoval na přípravě nového alba, které jsme chtěli společně natočit v létě 2020. Moc jsem si přál, aby jí i tato vize pomohla překonat těžký úkol, před nímž stála. Bylo nám ale souzeno jinak,“ uvedl Friedl. Nahrávku pokřtil v živém vysílání prostřednictvím YouTube.

Read the article (1 min read)