Recent Posts

Technet

Technet

Firma napsala software jen pro sebe, dnes jej kupují obří korporace

Pokud chce laik pochopit, co vlastně stejnojmenný produkt pražského startupu Manta nabízí, nejspíše musí googlovat. Investoři a zákazníci to však zřejmě dobře vědí, protože do projektu „mapování firemních datových toků“ investovali stovky milionů korun a do svých systémů jej implementovala již téměř stovka firem.

Startup Tomáše Krátkého s názvem Manta se zabývá monitoringem datových toků...

Když se řekne „startup“, tak si nejspíše představíte kolektiv nadšenců shánějící peníze na nějaký „cool nápad“, kterým chtějí změnit svět, něco jako boty z 3D tiskárny, levitující skateboard nebo pastu z kopřiv, co chutná jako hovězí. Pravděpodobně ne „mapování datových toků velkých korporací“.

Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Twitter v boji s dezinformacemi spojí síly s Reuters a AP

Společnost Twitter začne v rámci boje s dezinformacemi spolupracovat s tiskovými agenturami Reuters a Associated Press (AP). Agentury budou na síti poskytovat kontext k informacím, o nichž se bude zmiňovat mnoho uživatelů. Twitter doufá, že nová funkce omezí šíření dezinformací.

Ilustrační foto

Twitter v prohlášení uvedl, že spolupráce s agenturami zajistí, že budou na jeho platformě rychle dostupné přesné a důvěryhodné informace „když se povedou spory o faktech“. 

„Namísto toho, abychom čekali, než se něco stane virálním, bude Twitter poskytovat kontext k diskuzím s tím, jak se budou vyvíjet,“ uvedla firma a dodala, že hodlá i předvídat směr, kterým by se konverzace mohly začít ubírat.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Vyšehradský tunel se uzavře pro dopravu, místo tramvají půjde použít i loď

Pražský dopravní podnik o víkendu zahájí opravu kolejí v ulici Podolské nábřeží, kvůli které bude zavřen Vyšehradský tunel. Náhradní dopravou bude i přívoz nebo kolo.

Vyšehradský tunel

Omezení dopravy je v plánu od soboty a bude trvat až do 27. srpna. Po celou dobu nebudou tramvaje jezdit mezi Výtoní a Podolskou vodárnou. Tunelem neprojedou ani auta.

Důvodem je podle informací dopravního podniku oprava tramvajové trati na nábřeží. Vyšehradský tunel se zde ze stejného důvodu naposledy uzavíral před třinácti lety.

Historické fotografie Vyšehradského tunelu

Cestující budou moci využít přívoz, který bude od 6. do 22. hodin vyplouvat mezi Výtoní a Podolskou vodárnou. Přístup k přívozům ale není bezbariérový. 

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Windows 365 s počítačem v cloudu stojí až 3800 Kč měsíčně

Microsoft představil Windows 365 Cloud PC – operační systém streamovaný z datacentra

Microsoft před dvěma týdny odhalil virtuální počítače s operační systémem běžícím v cloudu. Windows 365 je od včerejška možné objednávat a používat. Konečně jsme se tak dozvěděli i ceny.

Ty se liší podle konfigurace virtuálního počítače. Základní jednojádrové PC s 2 GB RAM a 64GB úložiště vyjde na 21,90 eura na měsíc (560 Kč). Maximem je momentálně osmijádro s 32 GB RAM a 512GB úložištěm za 147,50 eura na měsíc (3800 Kč). Ceny jsou bez DPH. Ušetřit lze přitom až 16 %, pokud už firma lačnící po Windows 365 využívá počítače s Windows 10 Pro. Microsoft momentálně nabízí licence jen pro malé a střední podniky do 300 uživatelů a neomezené licence Enterprise, které již onu slevu mají v sobě.

Read the article (1 min read)
Decrypt

Decrypt

SEC Chairman’s Crypto ‘Intrigue’ Takes Back Seat to Consumer Protections


The Securities and Exchange Commission (SEC) chair Gary Gensler has made it clear that his rich background in blockchain and crypto doesn’t mean he’ll make any concessions for the nascent industry.

Before assuming his role at the SEC, Gensler taught a course on Bitcoin and blockchain at the Massachusetts Institute of Technology (MIT) and even called crypto a "catalyst for change."

However, in an interview with Bloomberg, the former Goldman Sachs partner stressed that while he’s neutral, or even “intrigued” when it comes down to the technology, he’s definitely “not neutral about investor protection.”

“If somebody wants to speculate, that’s their choice, but we have a role as a nation to protect those investors against fraud,” said Gensler.

Read the article (1 min read)
Jie Ťien-ming

Jie Ťien-ming

Co děláme ve vztahu k sudetským Němcům špatně? Kandidát SdP Karl Hermann Frank odpovídá v rozstřelu.
Český olympijský tým

Český olympijský tým

📻 Poslechněte si rozhovor s našimi medailisty z Tokia na @RadiozurnalS nebo přímo na Olympijském festivalu ve Stromovce, kde se s nimi můžete i setkat. Více na ➡️ olympijskyfestival.cz 🙌

Radiožurnál

🥇🥇🥉 Moderátoři Jiří Chum a @VHradilek zítra přivítají v Olympijském speciálu Radiožurnálu a @RadiozurnalS hned čtyři české olympioniky. Pozvání do našeho R-streamu přijali Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec, Alexander Choupenitch a Barbora Seemanová.

Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

S Kauflandem si v srpnu zahrajete o nejdražší iPhony a lístky na zápas s Jágrem

Zdroj: Kaufland

Také v druhé půlce prázdnin si majitelé věrnostní karty K-Card obchodního řetězce Kaufland mohou zahrát o zajímavé ceny. Supermarket v srpnu připravil soutěž o pět iPhonů, ke kterým přidá VIP vstupenky na hokejový zápas Rytířů Kladno s Jaromírem Jágrem. Dalších 50 šťastlivců získá tisícikorunový poukaz na nákup v Kauflandu.

Vyhrát můžete nejvyšší jablečný model Apple iPhone 12 Pro Max 128GB, který se běžně prodává za 31 tisíc korun. Pro zapojení do soutěže stačí do 31. srpna 2021 zaregistrovat svoji Kaufland Card do tohoto webového formuláře. Při každém nákupu s věrnostní kartou se potom zapojíte do slosování, které proběhne na začátku září, kdy budou oznámeni výherci.

Read the article (1 min read)