Coronavirus Unofficial

Novinky a komentáře o nákaze novým koronavirem SARS-CoV-2. Oficiální zprávy, různé úhly pohledu i těžko ověřitelné spekulace bez záruky z oblastí pod cenzurou . Nechť čtenář sám vše kriticky zhodnotí.

Coronavirus Unofficial

Issue from

Roman Krejčík Roman Krejčík • Daily

A2larm

A2larm

Z opery na kasu. Deník hudebnice, kterou koronavirus připravil o práci

Přinášíme deník pěvkyně, která ze dne na den přišla o práci, a tak nastoupila jako prodavačka do jednoho pražského supermarketu – i proto, aby byla užitečná. Jak vnímá svět od pokladny Penny Marketu?

Živím se jako hudebnice na volné noze. Jsem zpěvačka klasické hudby, mám několik rolí v divadlech a zpívám pravidelně s barokními ansámbly. Na začátku března jsem zpívala poslední představení Lišky Bystroušky v Prostějově, o den později vláda zakázala shromáždění nad sto lidí, zrušily se veřejné akce, další den se zavřely školy. Ze dne na den – stejně jako většina mých kolegů na volné noze – jsem se ocitla bez práce a bez příjmu.

Read the article (10 min read)
strejdaTom

strejdaTom

To je neuvěřitelný, výrobce 3D tiskáren Josef Průša tiskne štíty za vlastní. Aby navýšil výrobní kapacitu, tak za vlastní udělá i vstřikovací formu... A aby mohl tisknout dál, tak žádá lidi o příspěvek. Ne stát, protože od státu už nikdo nic nečeká, ale lidi.

@strakovka
Medicína, Nemoci a Studium na 1. LF UK

Medicína, Nemoci a Studium na 1. LF UK

Dnes vás asi zahlcuji, ale děje se toho hodně. Tenhle text z Rakouska obsahuje řadu informací a je v nich schovaná jedna velice, velice zajímavá:

"Die Corona-Stichprobenuntersuchung, die 2.197 Haushalte umfasst, soll am Montag abgeschlossen werden. Die Corona-Erkrankung in Österreich spielt sich im Promille-Bereich ab, so Sebastian Kurz unter Berufung auf Zwischenergebnisse der repräsentativen Tests in der Bevölkerung. Seinen Angaben zufolge liegt die Durchseuchung bei etwa einem Prozent."

Read article
Roman Krejčík

Roman Krejčík, Kairly

Z příspěvku

Rakušané začali dělat testy na promoření populace virem a prozatím to vypadá na 1%

Vojtěch Gibiš

Vojtěch Gibiš

‼️Sky News. Stav Borise Johsnona se dnes odpoledne zhoršil, byl kolem 20:00 přemístěn na jednotku intezivní péče. Řízení země přebírá ministr zahraničí Dominic Raab.
iDnes.cz

iDnes.cz

USA jsou jak rozvojová země, čeká je katastrofa, varuje česká lékařka

Česká lékařka Alena Bartáková je silně nespokojena s reakcí americké vlády i veřejnosti na koronavirovou krizi. Američané podle ní hrozbu nákazy neberou příliš vážně, k čemuž přispívají i „dezinformace“ ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten propaguje lék s neověřenými účinky, který zřejmě nabídl i nemocnému britskému premiérovi.

Prezident Donald Trump na jednom z pravidelných brífinků v Bílém domě. (26....
Read the article (4 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Apple vyvinul ochranný štít pro zdravotníky, zabere minimum místa a je levný

Apple vyvinul ochranný štít pro zdravotníky, zabere minimum místa a je levný

Apple umí skvěle optimalizovat dodavatelský řetězec a současně jeho průmyslový design patří na samý vrchol. Obě tyto schopnosti nyní zaměřil na pomoc v boji proti koronaviru.

Tim Cook se na Twitteru pochlubil, co se zatím Applu v této oblasti podařilo:

Apple is dedicated to supporting the worldwide response to COVID-19. We’ve now sourced over 20M masks through our supply chain. Our design, engineering, operations and packaging teams are also working with suppliers to design, produce and ship face shields for medical workers. pic.twitter.com/3xRqNgMThX

— Tim Cook (@tim_cook) April 5, 2020
Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Roman Krejčík Roman Krejčík.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.