Coronavirus Unofficial

Novinky a komentáře o nákaze novým koronavirem SARS-CoV-2. Oficiální zprávy, různé úhly pohledu i těžko ověřitelné spekulace bez záruky z oblastí pod cenzurou . Nechť čtenář sám vše kriticky zhodnotí.

Coronavirus Unofficial

Issue from

Roman Krejčík Roman Krejčík • Daily

ČT24

ČT24

Koronavirus nemáme, chlubí se KLDR. Podle expertů lže, média píší o popravě muže, který opustil izolaci

V Severní Koreji údajně zastřelili obchodníka, který se vrátil z Číny a měl strávit nějaký čas v karanténě kvůli možné nákaze koronavirem. Muž místo toho vyrazil do veřejných lázní. O případu informuje jihokorejský deník Dong-a Ilbo. Totalitní stát uzavřel hranice s Čínou a nadále tvrdí, že nemá potvrzeného jediného pacienta s koronavirem. Mnozí experti to však zpochybňují, píše americký list The New York Post.

Severokorejky vyrábějí v Pchjongjangu ochranné masky

Zvětšit obrázek Zmenšit obrázek Zvětšit obrázek na celou obrazovku

Zdroj: ČTK/AP/Uncredited

Read the article (2 min read)
Roman Krejčík

Roman Krejčík, Kairly

Third patient in France (the 48 years old living in Bordeaux) has fully recovered and has been discharged. Doctors said they only treated him with fever medication, didn't even need oxygen.

Osel

Osel

Boj proti koronaviru: První vakcína je na světě!

Koronaviry jsou možná drsné, ale lidé nejsou žádná ořezávátka. Tým Imperial College London udělal vakcínu proti koronaviru za dva týdny od pořízení jeho sekvence. Vakcínu teď čekají testy na myších a lidech, které mohou být zdlouhavé, ale v případě velkého průšvihu také nemusejí. Na očkování to ještě není, hlavní ale je, že už nějakou vakcínu máme.

CovidVirus. Kredit: Victor Tangerman / Futurism.
CovidVirus. Kredit: Victor Tangerman / Futurism.

Když se objevil SARS, tak se před ním třásl celý svět. Koronavirus Wuhan, jemuž WHO nedávno přiřklo poněkud sterilní jméno Covid-19 je v některých ohledech ještě horší. Žijeme v přecitlivělé době a k panice teď nikdy není moc daleko. Mnoho z nás si ve hře Plague Inc. vyzkoušelo, co by se mohlo stát.

Read the article (2 min read)
#TotalGossips

#TotalGossips

Person with first #coronavirus #COVID19 case in London took UBER ride to Lewisham hospital. Two medical employees of the hospital are now in isolation at home after coming in contact with the female Chinese national who recently returned from China.
Harry Chen PhD

Harry Chen PhD

⚠️Normal⚠️

Bustling office steam cleans the carpets...when too many staff members call in sick with just the flu the smart boss makes hay while the sun shines
#coronavirus #CoronavirusOutbreak #Wuhan #coronaviruschina #coronavirusaustralia #CoronaVirusCanada
Global Times

Global Times

#Beijing asked all people returning to the city to take self-quarantine or go to designated venues to quarantine for 14 days; anyone who refuses to do so shall be pursued in accordance with the law #COVID19
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Koronavirus zlevňuje řidičům benzin a naftu. Jsou nejlevnější za téměř rok

Pohonné hmoty v Česku za uplynulý týden opět zlevnily zhruba o dvě desítky haléřů. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 18 haléřů na 31,86 koruny za litr a cena nafty o 23 haléřů na 31,46 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Ceny benzinu i nafty vytrvale padají už několik týdnů.

Ilustrační foto.

Pohonné hmoty zlevňují zhruba od poloviny ledna. Za tu dobu už průměrné ceny benzinu i nafty klesly v Česku o přibližně 60 haléřů. Natural 95 je tak nyní nejlevnější od loňského dubna a cena nafty je nejnižší od loňského března.

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Roman Krejčík Roman Krejčík.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.