Kairly

Elektromobilita

Novinky ze světa elektromobility

Elektromobilita
  • Every Thursday at 12:00
  • #10
  • 1 readers
  • Roman Krejčík
  • 25 Kč monthly

Issue from

Roman Krejčík Roman Krejčík • Weekly

Technet

Technet

Elektromobily jsou pro zámožné. 80 % se prodá v bohatých zemích Evropy

Paretovo pravidlo platí ve všech oblastech života. A i na evropském trhu s elektromobily pokřiveném dotacemi nakonec poměr 80:20 vykrystalizoval velmi brzy. Auta do zásuvky se prodávají hlavně v bohatých zemích. Česko v tomto ohledu patří se stopovým objemem prodejů elektroaut k nejchudším evropským zemím.

ilustrační snímek

Výše hrubého domácího produktu (HDP) má přímý vliv na prodej elektromobilů, ukazuje studie Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA). Většina z nich se prodá jen v šesti zemích s nejvyšším HDP.

80:20

Paretovo pravidlo

Read the article (2 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Škoda vstupuje mezi elektromobily. Ve čtvrtek ukáže plně elektrický vůz, který začne prodávat

Toto je vůbec první oficiální skica elektrické Škody Citigo. Půjde o první sériově vyráběný elektromobil Škoda. Dojezd na jedno nabítí by se měl pohybovat okolo 300 km, základní cena má být hluboko pod půl milionem korun.

Škoda je hlavním sponzorem aktuálně probíhajícího mistrovství světa v hokeji, a tak této příležitosti využije k premiéře svého prvního elektromobilu. Stane se tak ve čtvrtek 23. května v 15:00 v Bratislavě, tedy pár hodin před čtvrtfinálovým zápasem. A už se ví, že oním prvním elektromobilem Škodovky bude model eCitigo.

Škoda eCitigo nebude navenek nic nového, vychází totiž ze standardního modelu Citigo, jen bude postavena na nové, plně elektrické platformě. Tu už využívají koncernoví sourozenci VW e-Up! a Seatu e-Mii, ale Škoda by měla přinést modernizaci a především větší dojezd. Zatímco VW e-Up! má udávaný dojezd jen 160 km, Škoda eCitigo by podle předběžných informací měla zvládnout až 300 km

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

  • V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3
  • NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu
  • V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Křižovatka, kde došlo k nehodě

1. března tohoto roku došlo na Floridě k tragické nehodě, při které za volantem Tesly Model 3 zahynul padesátiletý Jeremy Beren Banner. Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) vydal ve čtvrtek předběžné výsledky vyšetřování, které ukázaly, že v okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota.

Read the article (2 min read)

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.