Nej novináři na Twitteru

Tweety od novinářu a novinářek na předních místech podle "Čeští novináři a novinářky na Twitteru" http://mapamedii.cz/mapa/novinari-twitter/index.php

Nej novináři na Twitteru

Issue from

Roman Krejčík Roman Krejčík • 3× per day

Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov, Novinky.cz

Právníci, prosím o radu: Je to tak, že vláda nejdříve zařídila, že dle zákona nemusí škody způsobené svými restrikcemi hradit, a pak jako gesto dobré vůle, nebo jinak řečeno drobty z panského stolu, oznámila, že postiženým jejími restrikcemi dá měsíčně 15000,-?
Třeba něco nechápu
Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Královské námořnictvo muselo minulý týden nasadit 9 lodí pro sledování 7 ruských lodí. Britské ministerstvo obrany
@DefenceHQ potvrdilo 'neobvykle vysokou ruskou aktivitu v Lamanšském průlivu a v Severním moři'. Zpravodajka
@thetimes se ptá: Zneužívá Moskva koronavirovou krizi?

Lucy Fisher

BREAKING: Royal Navy forced to deploy 9 warships - incl. 4x Type 23 frigates - to shadow 7 Russian warships last week.

Ministry of Defence confirms Russia conducting "unusually high levels of activity in the English Channel & North Sea".

Moscow exploiting coronavirus crisis?

Ján Simkanič

Ján Simkanič

31. výročí Sametové revoluce ponese slogan "Díky, že nemůžem!"

Konečně tak bude vyjadřovat většinový postoj české populace.
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Vojtěch: "Prodejny potravin budou od pátku nabízet u vchodu zákazníkům jednorázové rukavice nebo jinou ochranu rukou, např. igelitové sáčky."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Vojtěch: "Výkyv pozitivních případů za včerejšek je výrazný. Ale není zatím nutné z toho dělat nějaké dalekosáhlé závěry."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

Ministryně financí A. Schillerová: "OSVČ jsme odpustili na půl roku 5 tisíc měsíčně za zálohy na pojistném, dáme jim ošetřovné 424 Kč za den. K tomu přicházíme s podporou 15 tisíc Kč měsíčně po dobu omezení jejich živností."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

Ministryně financí A. Schillerová: "Chceme podpořit částkou 15 tisíc Kč měsíčně OSVČ, kterým jsme zavřeli provozovny, nebo znemožnili podnikání v souvislosti s vládními opatřeními."
Václav Dolejší

Václav Dolejší, Seznam Zprávy

V případě pomoci živnostníkům se mi líbí nápad Tomáše Sedláčka, aby jim města a obce těm svým místním daly práci třeba na opravách škol nebo jakémkoliv jiném obecním majetku. Oni budou mít práci, dostanou peníze a něco vznikne.
Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov, Novinky.cz

Putin: "Rusko může porazit koronavirus dokonce dříve než za tři měsíce."

IZ.RU

Владимир Путин провел встречу с представителями предпринимательского сообщества. Вот главные заявления, которые сделал российский лидер в ходе этого мероприятия:

Alexandr Mitrofanov

Alexandr Mitrofanov, Novinky.cz

JUDr. Schillerovou by mohli okomentovat opravdoví právníci.

Michal Kubal

A. Schillerová k vyhlášce ministra zdravotnictví: "Zdravotní zákon přesahuje nouzový stav. ... Rozbor vnitra říká, že dopad je úplně stejný jako podle krizového zákona - z hlediska dopadů na uplatňování čehokoliv."

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Výrobce vysavačů @Dyson tvrdí, že dostal zakázku na 10 000 plicních ventilátorů od vlády. Dostane se tím do médií. Jenže @10DowningStreet odmítá, že by firma dostala peníze, dokud nebude mít vše schválené od regulátora pro zdravotní pomůcky. A není jisté, že schválení dostane.

Robert Peston

Dyson may have jumped gun on its announcement of supplying thousands of ventilators to NHS. PM's official spokesman says Dyson's new machine has not had approval from Medical and Healthcare Products Regulatory Agency, and no government money will go to Dyson unless...

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Je zřejmé, že vláda velice citlivě reaguje na reakce veřejnosti a přizpůsobuje se jim, aby si pohlídala mediální obraz. Kdo chce něco změnit, musí tedy být vidět a slyšet. Zásluhy za kroky pod tlakem si ale připíše vláda a porostou jí preference, umí v tom chodit.
Ján Simkanič

Ján Simkanič

Konečně přišel tenhle důležitý krok.

Deník N

Ministerstvo financí připraví legislativní změnu umožňující vyplácet živnostníkům 15 tisíc Kč měsíčně po dobu omezení jejich podnikání. denikn.cz/minuta/326440/

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Zajímavý detail z Velké Británie. Tamní počty koronaobětí nemusejí odrážet reálná čísla za posledních 24 hodin. Je totiž vyžadován souhlas příbuzných a ten nemusí přijít hned. V Británii se zveřejňuje věk obětí a místo, kde dotyčný žil.

Sienna Rodgers

Well, this is very interesting from @nicholaswatt – the govt is changing the way it is releasing death figures, which “may not actually be the deaths that have taken place over the last 24 hrs” as family consent is now required:

Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Schillerová: Náhrada škody podle krizového zákona je za předpokladu, kdy někomu zaberete majetek, nebo ho pošlete vykonávat nějakou práci. Ale není spojena s tím, že bychom refundovali ztrátu zisku za dobu, kdy ta firma byla na vrcholu ekonomické aktivity. To by byly biliony.
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Schillerová: "Náhrady v nouzovém stavu přicházejí v úvahu při zabavení majetku, nařízené práci atp. Nic takového se teď neděje."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Schillerová k omezením v zemi: "To, že to teď děláme podle zdravotního zákona, je přesně v pořádku, jak se to dělat má."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

A. Schillerová k vyhlášce ministra zdravotnictví: "Zdravotní zákon přesahuje nouzový stav. ... Rozbor vnitra říká, že dopad je úplně stejný jako podle krizového zákona - z hlediska dopadů na uplatňování čehokoliv."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

L. Metnar: Pro koncept inteligentní karantény vyčleníme 14 mobilních odběrových týmů, budou jezdit po celé ČR a odebírat vzorky. Jsme schopni týmy navýšit až na 33.
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

R Prymula: "Nabídka, aby zdravotnické jednotky Armády ČR, jely posílit italské zdravotnictví, je sice pochopitelná, ale my je opravdu potřebujeme tady."
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

R. Prymula: "Byl opravdu významný nárůst pozitivních případů, na druhou stranu jsme zvedli testovací kapacitu oproti víkendu o 100 %. Nárůst se dal očekávat."
Petr Kamberský

Petr Kamberský, Lidové noviny

Llidí zlatý :( každýmu je přece jasný že z 15.000 neuživíš rodinu, nezaplatíš kancl a milion dalších věcí.
tohle je zjevně "krátká dávka proti smrti hladem"
Zkuste prosím nehejtovat všechno a priori - copak je život českého seniora finančně záviděníhodný?
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Moje milované Falklandské ostrovy posílají z jižní polokoule denní tučňáčí příděl pro rozveselení. (pozn. za Malvíny v komentářích mačkám tlačítko block - díky pochopení).

FalklandsinUK

In these unusual #Selfisolating #COVID19 times, it’s good to share some #outdoor #FalklandIslands #wildlife. So here’s our eighth #DailyPenguin, with these #King and #Gentoo #Penguins at #VolunteerPoint in the #Falklands. @SAERI_FI @falklands_utd @FI_Conservation

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Saudie vyhlašuje omezení vycházení v Rijádu, Mekce a Medíně. Země má oficiálně 1 012 nemocných, 33 vyléčených, 3 oběti.

Arab News

#BREAKING: Saudi Arabia starts curfew in Riyadh, Makkah and Medina to curb #coronavirus arab.news/vtym2

Jiří Pehe

Jiří Pehe

O podporu v nezaměstnanosti zažádalo v USA minulý týden 3,3 miliónu lidí, což je historický rekord. Celková míra nezaměstnanosti překoná nejvyšší čísla z Velké hospodářské krize. Kongresem projednávaný zachranný balík ve výši 2 biliónů dolarů nebude stačit.
Michal Kubal

Michal Kubal, ČT 24

Vyzkouším: Malvíny vždy patřily tučňákům!

Jakub Szántó

Moje milované Falklandské ostrovy posílají z jižní polokoule denní tučňáčí příděl pro rozveselení. (pozn. za Malvíny v komentářích mačkám tlačítko block - díky pochopení). https://t.co/CPRWfJeRtE

Petr Honzejk

Petr Honzejk, Hospodářské noviny

Takže otevřít mohou hodinové hotely, kde se "výkon povolání" zhusta přímo odehrává?

Michal Šnobr

Co to do prdele je zase za fintu? Kdo bude co požadovat? Jak to máme poznat? To máme otevřít recepce, snídárny? „Je možné ubytovávat osoby, které budou požadovat ubytování za účelem výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti,“ oznámil @KarelHavlicek_

Bohumil Vostal

Bohumil Vostal, ČT 24

Londýňané venku cvičí, běhají, jsou na bruslích a na kolech. Krátké vycházky mají povolené od vlády premiéra Johnsona. Musí ale udržovat rozestupy 2 metry. Takto dnes odpoledne při krásném počasí vypadalo nábřeží Temže před slavnou elektrárnou Battersea. @CT24zive @ObjektivCT
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Matteo Salvini k nákaze Covidu-19 při projevu v italském Senátu: "Pokud čínská vláda věděla, neohlásila a nechránila, dopustila se zločinu proti lidskosti. Ti, kteří nakazili svět, nemohou být spasiteli!"

Matteo Salvini

#Salvini: Se il governo cinese sapeva, non ha denunciato e non ha protetto, ha commesso un crimine ai danni dell'umanità e non si può far passare per salvatori quelli che hanno contagiato il mondo! #Senato

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Fakta proti dojmům, tak jak to @jantvrdon dovede.

Deník N

Premiér Andrej Babiš označil za hlavní problém nákazy koronavirem v Česku „naše lyžaře, kteří chodí do Itálie“. Analyzujeme, zda se rozšíření nákazy dá „hodit“ jen na české milovníky zimních sportů. denikn.cz/325993/po-stopach-ba…

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Andrej Babiš, podzim 2013: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd.“

Česko, jaro 2020: kritickou situaci zachraňují "inovátorské" firmy.

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Roman Krejčík Roman Krejčík.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 6:00, 12:00 and 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.