Radio Proglas

Radio Proglas

Oficiální účet média, které funguje díky svým posluchačům.

Radio Proglas's Posts

Radio Proglas

Radio Proglas

Po dvou vstupenkách na Mohelnický dostavník 2019 vyhrávají Jaroslav Kudyn z Prostějova a Klára Kleinová z Fryčovic. Gratulujeme.

Radio Proglas

Radio Proglas

Další osobností, se kterou jsme natočili rozhovor na festivalu vydavatelství Hevhetia v Košicích, je jeden z nejuzávanějších hudebních recenzentů na světě, izraelský kritik Adam Baruch, autor více než 6000 hudebních recenzí. Rozhovor s ním plánujeme odvysílat v listopadu.

Radio Proglas

Radio Proglas

V Košicích na festivalu vydavatelství Hevhetia jsme natočili mimo jiné rozhovor s polským klarinetistou Szymonem Klimou. Jeho album Folwark obsahuje jazzové variace na polské lidové písně. Rozhovor plánujeme odvysílat v sobotu 26. října v 15.15.

Radio Proglas

Radio Proglas

Švédská skupina Dirty Loops, trombonista Nils Landgren, Ondřej Pivec s Organic Quartetem, nizozemská saxofonistka Candy Dulfer nebo britská skupina Incognito budou hosty festivalu Groove Brno, který se bude konat v říjnu a listopadu v Metro Music Baru a Sono Centru v Brně. Rozhovor s ředitelem festivalu Josefem Buchtou vám nabídneme v pondělí 16. září od 19.15.

Radio Proglas

Radio Proglas

Na dvoudenním festivalu vydavatelství Hevhetia v Košicích jsme pro vás natočili čtrnáct rozhovorů do pořadu Jak se vám líbí: s hudebníky ze Slovenska, Polska, Francie a Itálie, ale také s předním hudebním kritikem Adamem Baruchem z Izraele.

Radio Proglas

Radio Proglas

World Music Festival Bratislava 2019 se bude konat ve dnech 27.–29. září. Vystoupí na něm například Canzoniere Grecanico Salentino z Itálie, Aziza Brahim ze Západní Sahary nebo arménsko-turecké duo Vardan Hovanisian & Emre Gultekin a samozřejmě také řada interpretů ze Slovenska (mj. Trojka Zuzany Homolovej nebo AMC Trio s Ľudovou hudbou Stana Baláža). Rozhovor s ředitelkou festivalu Jarmilou Vlčkovou budeme vysílat 6. září od 19.15.

Radio Proglas

Radio Proglas

Po více než dvou letech vystoupí v našem studiu živě ostravská skupina Hrozen. Pořad si můžete poslechnout v úterý 27. srpna od 19.15. Těšit se můžete i na úplně nové písně.

Radio Proglas

Radio Proglas

Nestihli jste si 15. srpna večer poslechnout rozhovor s pořadateli festivalu Hlasy? Reprízu uvedeme 28. srpna od 16 hodin. Festival se koná v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu 31. srpna. Vystoupí na něm například minus123minut, Tara Fuki nebo polská zpěvačka Hanka Rybka.

Radio Proglas

Radio Proglas

O víkendu 17. a 18. srpna se v Košicích koná festival hudebního vydavatelství Hevhetia, které se věnuje jazzu, alternativní hudbě a dalším žánrům. Na festivalu vystoupí umělci ze Slovenska, Polska, Francie a dalších zemí. Jako jeden z oficiálních zahraničních delegátů bude na festivalu přítomen redaktor Proglasu Milan Tesař. Na akci plánujeme pořídit rozhovory do pořadu Jak se vám líbí.

Radio Proglas

Radio Proglas

Polský hudebník Bartłomiej Szopiński je mnohonásobným držitelem titulu Pianista roku podle časopisu Twój Blues. V rozhovoru s ním si představíme jeho supinu Boogie Boys, která hraje v neobvyklém obsazení se dvěma klavíristy. Poslouchejte 29. srpna od 19.15.

Radio Proglas

Radio Proglas

CD Milé děti od skupiny Epydemye vyhrává Marie Kohoutková z Borohrádku. Gratulujeme.

Radio Proglas

Radio Proglas

Na festivalu Valašský špalíček jsme letos natočili rozhovor s americkým písničkářem a lingvistou Robertem Williamsem. Uvedeme jej v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 22. srpna od 19.15.

Radio Proglas

Radio Proglas

Dvacet let od svého vzniku letos slaví brněnský hudební klub Stará Pekárna. S jeho dramaturgem Tomášem Kytnarem budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 9. září od 19.15.