MF Dnes – Liberecký kraj

Zprávy z Liberce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Liberecký kraj

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • Daily

iDnes.cz

iDnes.cz

Krátce po porodu ochrnula. Naději mladé matce dává vlna solidarity

Nádor na mozku, o němž nikdo nevěděl, udělal z mladé maminky Elišky pacientku upoutanou na lůžku. Rodačka z Tanvaldu upadla do bezvědomí letos v březnu krátce po narození svého druhého syna. Krvácení z nádoru a otok mozku vyvolal pravděpodobně tlak při porodu.

Nádor lékaři úspěšně odstranili, ale otok mozku mladou ženu osudově poznamenal. (ilustrační snímek)

Lékaři v liberecké nemocnici Elišku zachránili, ale otok mozku ji vážně poznamenal. „Je při plném vědomí, intelektuální schopnosti jí zůstaly,“ stojí na webové stránce proelisku.cz, kde se nachází transparentní účet. Na něj mohou dárci posílat peníze na velmi nákladnou léčbu a rehabilitaci dvaatřicetileté ženy. 

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Vytvořte tlak na Spartu i na rozhodčí, nepřejí nám, vybízí kouč Liberce

Trenér Liberce Pavel Hoftych.

V Karviné dostali červené karty Oscar a Mara, takže proti Spartě budou chybět. Je to velký problém?Je to určitě nepříjemná situace, protože oba dva jsou pro nás důležití hráči a patří do základu. Na druhou stranu ale nikdy neodehrajete celou sezonu v plném počtu, takže alternativy máme.

Bitvu emocí zvládl lépe Liberec. Bylo to mega nervózní, kývl Straka

Co si myslíte zpětně o jejich vyloučeních?Už jsem to říkal po zápase. V případě, že byli v uvozovkách oprávněně vyloučeni naši dva hráči, tak měli být oprávněně vyloučeni i dva hráči Karviné Janečka a Rundič. Měřme stejným metrem. Rozhodování paní Adámkové se mi rozhodně nelíbilo.

Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Nutrie okupují Jizeru. Semilská radnice vzkazuje, aby je lidé nekrmili

Jejich roztomilosti lze snadno podlehnout. Jenže vousatý vodní hlodavec dokáže přenášet salmonelu či svalovce a umí rozhrabat břehy řek tak mocně, že se mohou sesunout. Znepříjemnit život nutriím se proto rozhodli v Semilech. Zvířata tady okupují celý náhon Jizery a radnice žádá obyvatele města, aby je nekrmili.

Nutrie nekrmte, vzkazují ze semilské radnice. (ilustrační snímek)

„Státní veterinární správa krmení nutrií rozhodně nedoporučuje. Můžou přenášet infekční onemocnění, jako je leptospiróza nebo salmonela. Jsou také náchylné k určitým cizopasníkům. Třeba můžou mít svalovce. Platí to, že by se lidé měli vyvarovat přímému kontaktu s těmito zvířaty, případně uhynulými nutriemi a s jejich trusem,“ varuje vedoucí Odboru životního prostředí semilské radnice Jana Vrabcová.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Obhajobu loňského bronzu stolní tenisté Liberce zkusí s odchovanci

Stolní tenista Mohamed Shouman z SKST Liberec bavil v minulé sezoně svými...

Obhajoba umístění na stupních vítězů v české nejvyšší soutěži však bude náročná, protože úspěšný tým opustily dvě velké opory.

Do Rakouska odešel slovenský reprezentant Samuel Kalužný a v libereckém celku skončil i matador a několikanásobný mistr republiky Radek Košťál, který měl v minulých sezonách zásadní podíl na posunu libereckého stolního tenisu mezi domácí elitu.

Novou posilou Severočechů je ale další zvučné jméno - Josef Šimončík. Bývalý český reprezentant a držitel bronzu z ME družstev v Ostravě 2010 přichází z německého SV Salamander Kornwestheim.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Tajemný Burk léčitele Kittela je po velké opravě otevřený. Trvalo to 16 let

Vezmi čistý olivový olej, síru, přírodní žlutý vosk, terpentýnovou silici a kafr. Pomalu to rozpusť v pocínovaném kotlíku a důkladně promíchej. V tekutém stavu vlij do předem připravených látkových váčků a ve studené vodě nech zchladnout. Tak zní recept na takzvanou Zámečnickou mast, rodinné stříbro léčitelského rodu Kittelů z Pěnčína na Jablonecku. Ranhojič Kittel vstoupil do řady jizerskohorských pověstí.

Lidé uvnitř najdou muzeum věnované nejen zázračnému doktorovi Kittelovi, ale i...

Co všechno do svých lektvarů, mastí, tinktur či balzámů přidával, se teď návštěvník může dozvědět v obnoveném Kittelově domě zvaném Burk. Obří roubené stavení, jedno z největších v Čechách, se po letech otevřelo lidem.

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Stop be distracted.
Grow healthy reading habits.

  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.
  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No magic algorithms. The content is chosen by you and the professional editors you trust.