MF Dnes – Liberecký kraj

Zprávy z Liberce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Liberecký kraj

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • Daily

iDnes.cz

iDnes.cz

ONLINE: Jablonec - Randers 1:0, domácí Čvančara otevírá skóre patičkou

Po dvou zápasech skupiny Konferenční ligy mají fotbalisté Jablonce zcela vyrovnanou bilanci. Uspějí ve třetím utkání proti dánským Randers? Sledujte od 21 hodin podrobný online přenos.

Jablonecký útočník Tomáš Čvančara zakončuje v pohárovém zápase proti Randers.

Doma porazil 1:0 rumunskou Kluž a pak stejným výsledkem podlehl v nizozemskému Alkmaaru. Teď Jablonec naráží na Randers, čtvrtý tým dánské ligy, který v pohárech zatím dvakrát remizoval.

ONLINE: Jablonec - Randers

Utkání sledujeme minutu po minutě.

„Celá skupina je velice vyrovnaná, ale podle mě jsou Randers ze všech tří našich soupeří nejsehranější, nejkompaktnější. Určitě nás nečeká nic lehkého, ale doma budeme chtít zvítězit,“ prohlásil jablonecký kouč Petr Rada.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Čvančarovy góly výhru nepřinesly. Cítíme křivdu, říká jablonecký útočník

První gól dal elegantní patičkou, druhý hlavou po rohu. Útočník Tomáš Čvančara potvrdil v domácím utkání 3. kola Evropské konferenční ligy s dánským Randersem roli nejlepšího prvoligového střelce fotbalistů Jablonce, když se v této sezoně trefil třikrát. Ani jeho dva zásahy však ve čtvrtečním večerním evropském souboji na vítězství nestačily.

Jakub Čvančara

Severočeši remizovali s aktuálně hlavním konkurentem v boji o druhé místo ve skupině D 2:2, přičemž o výhru přišli až v poslední minutě po brance z penalty.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Jsme dole, padla na nás deka, přiznává liberecký kapitán Jelínek

Zlepšit bídnou koncovku, zvednout pošramocené sebevědomí a posunout se z dvanáctého místa výš. S takovým cílem se hokejisté Liberce celý týden připravovali na další extraligový zápas, k němuž v pátek nastoupí na ledě Hradce Králové.

Petr Jelínek

„Naše produktivita je žalostná, vyhrabat se z toho dá jen tvrdou prací,“ řekl kapitán Petr Jelínek v rozhovoru pro klubový web.

Hradec - Liberec

Pátek 18.00 online

Bílí Tygři prohráli devět z posledních deseti zápasů a dostali se do krize, kterou už dávno nezažili. Finalisté loňského ročníku dali ve 14 dosavadních utkáních jen 26 gólů. Přestože patří k nejvíce střílejícím týmům soutěže, v průměru dávají necelé dvě branky. Naposledy se ve Vítkovicích netrefili ani jednou.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Fotbalový Jablonec se loučí s legendárním hráčem a trenérem Dočkalem

Fotbalový Jablonec smutní pro jednu z klubových legend. Začátkem týdne ve věku nedožitých 82 let zemřel bývalý hráč, trenér a funkcionář Jaroslav Dočkal. Poslední rozloučení se koná dnes od 11 hodin na jabloneckém hřbitově.

Jaroslav Dočkal na snímku z roku 2002.

Útočník Dočkal byl v první polovině šedesátých let členem hvězdného týmu Sparty, v němž nastupoval po boku Andreje Kvašňáka nebo Václava Maška. Poté zamířil do Teplic, odkud v roce 1968 putoval do Jablonce.

V severočeském klubu se zabydlel na dlouhou dobu a časem se ze hřiště posunul na post asistenta trenéra Ladislava Nováka. „A byla to právě tato dvojice, co vytáhla jablonecký fotbal v roce 1974 do vytoužené nejvyšší fotbalové soutěže,“ píše FK Jablonec na svých stránkách.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Komíny i auta. Rozsáhlé měření zjistí, co lidé dýchají v Mimoni

Pět pojízdných stanic obsadilo strategická místa v Mimoni. Čtyřiadvacet hodin monitorují ovzduší u rušné křižovatky, v centru města i v obytné části na jeho okraji. Státní zdravotní ústav plošně měří znečištění vzduchu, jeho pozornosti neujde ani hluk z dopravy.

Odborníci vytipovali v Mimoni pět míst, která reprezentují různé typy...

Liberecký kraj patří k nejčistším krajům, přesto ke znečištění Mimoně – stejně jako dalších měst v republice – přispívají lokální zdroje vytápění i doprava. Kde působí jaké znečištění, odhalí čtyřiadvacetihodinové měření Státního zdravotního ústavu. Pět dodávek obsadilo strategická místa: křižovatku ulic Březinovy a Jiráskovy, Tyršovo náměstí nebo lokalitu Pod Ralskem.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Haldy harampádí hyzdí Liberec, úředníci jsou na odstranění krátcí

V Liberci přibývá nelegálních černých skládek. I když se je úřady snaží likvidovat, v některých případech, pokud jde o soukromé pozemky, to není snadné.

Část zahrádkářské kolonie v ulici Nad Nisou v Liberci Vesci se proměnila v obří...

Místo záhonů staré ledničky, sporáky, pračky, mikrovlnné trouby, umyvadla, kusy nábytku, nádobí, vraky aut a spousta dalšího odpadu. Část zahrádkářské kolonie v ulici Nad Nisou v Liberci Vesci se proměnila v obří nelegální skládku. 

Jeden z majitelů zahrádky už několik let hromadí nejrůznější odhozené věci, elektroniku, plasty, kamna, pneumatiky, plechy, staré palety a vše vrší nejen na svém pozemku, ale i na pozemcích sousedů. 

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by iDnes.cz iDnes.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.