MF Dnes – Liberecký kraj

Zprávy z Liberce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Liberecký kraj

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • Daily

iDnes.cz

iDnes.cz

Království vody a ledu. Tři výlety k zimním vodopádům v Jizerských horách

Zima v Jizerských horách přeje zejména běžkařům. Pro pěší turisty je v zimě lepší vyhnout se vytíženým běžkařským magistrálám s upravenými stopami a čilým pohybem lyžařů. Na cestách, které vám doporučujeme v tomto článku, naleznete klid a pohodu, kde si pohyb v přírodě vychutnáte mnohem lépe.

Vodopád Jedlové dosahuje ve dvou stupních výšky osmi metrů.

Nabízíme tip na tři místa a tři krátké výlety ležící blízko sebe, kde mráz každoročně vyčaruje ledovou nádheru. Výlety směřují k horským potokům v okolí Desné a Josefova Dolu, které na svých strmých tocích vytvářejí nádherné vodopády, peřeje a monumentální balvanitá koryta.

Mějte na paměti, že cesty mohou být v těchto místech ledovaté a vybavte se hůlkami nebo nesmeky.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Centrum Liberce hyzdí reklamy, od vizuálního smogu pomůže příručka

Jak by mělo město vypadat? Obejde se bez nevkusných reklamních poutačů a výkladních skříní? Kancelář architektury města Liberec (KAM) připravuje manuál, který by měl pomoci „vyčistit“ město od takzvaného vizuálního smogu.

Především v centru Liberce procházejí lidé kolem pestrobarevných výkladů i...

„Úroveň vizuální kultury souvisí s architekturou, protože má velké dopady na vnímání veřejného prostoru. Vizuální kultura města není v dobrém stavu, snažíme se korigovat jednotlivé projekty v rámci stavebního řízení v možnostech města,“ uvedl vedoucí kanceláře Jiří Janďourek.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Volejbalistky liberecké Dukly vévodí extralize. Poprvé v historii

Klíčová utkání s úhlavními konkurentkami ze špičky tabulky zvládly volejbalistky Dukly Liberec bravurně bez ztráty setu a poprvé ve své historii se vyšvihly až na samý vrchol extraligy.

Radost libereckých volejbalistek po zisku bodu

Oba duely ve dvou dnech byly paradoxně přímými souboji o 1. místo. V pátek vyhrály Liberečanky 3:0 v hale úřadujících mistryň z Olomouce, s nimiž měly před zápasem na 2. příčce stejný počet bodů i skóre setů, ale Hanačky vedly ligu díky lepšímu poměru uhraných míčů.

Ženy Dukly se tak díky výhře posunuly na čelo tabulky, v sobotu hostily Ostravu, jež po pátku poskočila na 2. místo, a také v tomto zápase triumfovaly 3:0. 

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

I po remíze má Liberec pohárové příčky na dohled, čekání na posily se ale táhne

Fotbalový Liberec musí rychle nahradit ztracené opory, jinak pro něj bude boj o evropské poháry extrémně těžký. To je hlavní poselství prvního zápasu po krátké zimní přestávce, v němž se Slovan v chumelenici a mrazu rozešel s Bohemians U Nisy smírně 1:1.

Dva liberečtí fotbalisté, Ondřej Karafiát s Janem Mikulou, se snaží zastavit...

V zimě postihla severočeský klub obvyklá vlna odchodů. Zatím však nenásledovala žádná vlna příchodů, přestože klub vydělal účastí v Evropské lize hodně přes sto milionů korun.

Liberečtí trenéři přišli o sedm hráčů, z nichž čtyři patřili k oporám týmu. Júsuf, Beran, Hromada i Kačaraba zamířili do Slavie. Namísto nich tým od Nisy přivedl ze stejného klubu obránce Karafiáta a ze slovenské Nitry záložníka Faška. To je zatím vše.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Cizinec se opil na Ještědu, cestou zpět přejel přes zasněžená svodidla

Přes dvě promile alkoholu nadýchal cizinec, který havaroval na zasněžené silnici cestou z Ještědu. Dodávkou sjel z cesty a uvázl na svodidlech nad lesem.

Dodávka zůstala viset na svodidlech.

Osmatřicetiletý cizinec havaroval v pátek večer. „Poté, co se firemním mikrobusem vydrápal na jedno z parkovišť pod vysílačem, rozhodl se strastiplnou cestu náležitě zapít. Polkl několik piv, zahloubal se nad krásami Liberecka a krátce po dvacáté hodině se rozhodl i k návratu do centra Liberce,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

„Pravděpodobně si vůbec nepřipustil, že alkohol může výrazně ovlivnit jeho schopnosti při jízdě nejen na zledovatělém povrchu. V jedné z ostrých zatáček tak jen svodidla znemožnila firemnímu vozu pokračovat mimo silnici do tmavého lesa,“ zmínil mluvčí.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by iDnes.cz iDnes.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.