Kairly

MF Dnes – Liberecký kraj

Zprávy z Liberce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Liberecký kraj
  • Daily at 18:00
  • #250
  • 1 readers
  • iDnes.cz
  • 25 Kč měsíčně

Issue from 21. 3. 2019

iDnes.cz iDnes.cz • Daily

iDnes.cz

iDnes.cz

Hospodský se pře s architekty kvůli stavbě terasy u liberecké Budvarky

Teráska s výhledem na Ještěd, na které by si hosté mohli vychutnat vychlazené pivo, rozdělila liberecké architekty. Ocelovou konstrukci chce u Budvarky vztyčit architekt Filip Horatschke, který zdejší restauraci zároveň provozuje. Stavba se ale nezamlouvá liberecké radě architektů.

Ocelovou konstrukci chce u Budvarky vztyčit architekt Filip Horatschke. Stavba...

S nápadem prodloužit restauraci o terasu přišel Filip Horatschke na jaře minulého roku. A jelikož dům leží v památkové zóně, potřebuje souhlas od města. 

„Myšlenka vzešla od nás, protože máme restauraci pronajatou. Jednali jsme s majitelem, který nám slíbil, že ji postaví a dá nám ji do nájmu provozovny,“ říká Horatschke, který je zároveň autorem návrhu.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Liberecký Šmíd po jasné výhře: Je to jen o nás, stejně jako doteď

Liberecký Ladislav Šmíd v souboji s Oscarem Flynnem z Mladé Boleslavi.

„Všichni jsme makali, hráli jsme poctivě a pokorně. Samozřejmě, tohle je jen zápas číslo jedna, ale máme se od čeho odrazit,“ řekl bek s bohatými zkušenostmi z NHL. Druhý zápas se v Liberci hraje ve čtvrtek od 19 hodin.

Před play off jste říkali, že po dlouhé pauze bude možná chvíli trvat, než se rozjezdíte. Na ledě to tak ale vůbec nevypadalo…Před zápasem jsme si řekli, že hlavně první třetina od nás musí být extrémně jednoduchá, že je potřeba hrát to k nim do pásma a napadat je. Boleslavští mají za sebou těžkou sérii se Zlínem, která je určitě stála nějaké síly. Góly, které jsme dali, sice nebyly úplně na krásu, ale vyplynuly z tlaku do brány. Branky na začátku nás trochu uklidnily a pak už to pro nás bylo psychicky jednodušší, tlak nebyl takový, jako kdyby se dlouho hrálo 0:0.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Po orkánu zůstaly v lesích Libereckého kraje polomy. Lidé musí být opatrní

Po březnovém orkánu Eberhard zůstaly v lesích nebezpečné polomy. Neopatrným lidem tam hrozí zranění nebo dokonce smrt. V Libereckém kraji je nejhorší situace na Českolipsku a Frýdlantsku.

Ničivý vítr Březnový orkán Eberhard napáchal v lesích Libereckého kraje velké...

Orkán rozlámal a vyvrátil kolem 100 tisíc stromů ve státních lesích Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. Jeden průměrný vzrostlý strom obsahuje zhruba jeden metr krychlový dřeva. 

„Vichřice nešla severem Čech rovnoměrně. Na území, kde hospodaříme, zasáhla hlavně Českolipsko, Rumbursko a Frýdlantsko,“ řekl Ludvík Řičář, krajský ředitel Lesů České republiky. „Větší polomy jsme zaznamenali na málo místech. Jehličnaté i listnaté stromy popadaly většinou jednotlivě nebo v malých skupinách.“

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Radivojevičovi začal nový život. Rozloučil se s Trenčínem i kariérou

Branko Radivojevič na tréninku Liberce

„Promítla se mi celá kariéra. No nic, uděláme za tím tečku a od zítřka začne nový život,“ uvedl Radivojevič po středeční porážce 0:2 s Nitrou, která vyhrála sérii 4:2 na zápasy.

Piešťanský rodák Radivojevič strávil úvodní část kariéry v zámoří, kde odehrál 393 zápasů v NHL za Phoenix, Philadelphii a Minnesotu. Po návratu do Evropy nastupoval v KHL za Spartak Moskva, Atlant Mytišči, Nižněkamsk a Slovan Bratislava. V letech 2014-2017 působil v Liberci, s nímž v roce 2016 vybojoval historický titul a poslední sezonu byl i jeho kapitánem.

Ve slovenské reprezentaci získal Radivojevič bronz na MS 2003 a stříbro na MS 2012. Byl také členem týmu, jenž na OH 2010 ve Vancouveru prohrál po kolapsu ve třetí třetině zápas o bronz s Finskem.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

ODS chce do vedení Liberce, radní Židek míní být náměstkem

Jsme na začátku cesty, ale našlápnuto máme dobře. Tak nazval nedávno svůj blog, ve kterém hodnotí působení ODS v Liberci, radní Petr Židek. Ten by pozici ODS na městě rád víc posílil. ODS je sice v koalici se Starosty a ANO, nemá ale žádné místo náměstka.

Radní Petr Židek

Židek proto svolal na čtvrteční večer koaliční jednání. Na něm chtěl přehodnotit počet uvolněných radních. Tedy aby placenou pozici radního, případně náměstka, dostala i ODS, konkrétně přímo on sám. Před blížícími se krajskými volbami by to pro ODS mělo zásadní význam.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Policie našla řidiče superbu, který vytlačil předjíždějící auto a ujel

Po měsíci našla policie řidiče černé Škody Superb se zahraničními značkami, který odjel od vážné nehody na Frýdlantsku. Začal předjíždět jiný vůz v momentě, kdy jej už předjížděla také modrá Škoda Fabia. Její řidič manévr nezvládl, narazil do stromu a skončil v nemocnici.

Nehoda se stala ve středu 20. února. Z videa je patrné, že za sebou po silnici mezi Frýdlantem a Hajništěm jedou tři auta, přičemž kamera snímá dění před posledním z nich. První jel modrý Volkswagen Polo, za ním černá Škoda Superb Combi.

A právě řidič škodovky začal předjíždět volkswagen ve chvíli, kdy už se za ním rychle levým pruhem blížila modrá Škoda Fabia, která již zdárně předjela auto s kamerou.

„Řidič černé Škody Superb Combi nedbal zvýšené opatrnosti a když začal předjíždět, pravděpodobně přehlédl, že je již předjížděn jiným účastníkem silničního provozu,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

VIDEO: Psát SMS s nohou na palubní desce? I tak jezdí řidiči kamionů

Psaní SMS, mluvení do vysílačky nebo nezapnuté pásy. To jsou jen některé prohřešky, které odhalili policisté při kontrolách kamionů v Libereckém kraji. Poprvé k tomu využili autobus, ze kterého si provinilce natočili, aby je vzápětí pokutovali.

Řidič nákladního auta má za jízdy nohu na palubní desce a u toho píše SMS. Na silnici na Turnov je tak zabraný do hledání písmenek, že si ani nevšímá toho, že jej předjíždí bílý autobus se zatmavenými skly.

V něm sedí dva policisté, kteří přestupek šoféra natáčejí na kamery. Jejich další kolegyně ve vozidle pak vysílačkou povolává hlídku v civilním superbu, který se zdržuje poblíž. Za pár sekund už policisté řidiče pokutují. 

Při poslední kontrolní akci se zaměřili především na nákladní auta a dokumentují třeba zakázané předjíždění, nepoužití pásu nebo telefonování za jízdy. Zastavují ale i osobní vozy.

Read the article (1 min read)

Kairly

Čtěte jen to, co vás zajímá.