MF Dnes – Praha

Zprávy z hlavního města i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Praha

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • 3× per day

iDnes.cz

iDnes.cz

Satoranský je vzor. Přijel a poradil, vzpomíná nadějný teenager Dáňa

Tátu už přerostl. Ve svých rodičích má Matěj Dáňa maximální podporu. Jeho otec...

Basketbal byl v rodině Dáňových odjakživa sportem číslo jedna, proto není divu, že mu už v útlém věku podlehl také mladší syn Matěj. Letos šestnáctiletý rodák z Jihlavy by se jednou basketbalem moc rád živil. Aktuálně by se prý ale spokojil i s dobrým umístěním české reprezentace do 16 let, jejíž je součástí, na srpnovém evropském šampionátu v Černé Hoře.

„Myslím, že nemáme zase až tak těžkou skupinu. Jasně, favoritem bude domácí výběr, ale podle mě bychom postup mohli vybojovat i my,“ věří si jihlavský mladík, který má za sebou úvodní sezonu v dresu USK Praha.

Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Mladá Boleslav vyzve v Evropské lize kazašský Šymkent s Mehanovičem

Mirzad Mehanovič

Soupeř Jablonce vzejde z dvojice Škupi - Pjunik Jerevan, jejichž první souboj v Arménii skončil 3:3.

Ordabasy v obou zápasech rozhodlo o výhře ve druhém poločase. V odvetě poslal Šymkent do vedení v 82. minutě záložník Mehanovič, který dříve hrál za Mladou Boleslav, Varnsdorf, Jablonec a Zlín. V páté minutě nastavení stvrdil postup útočník Badibanga.

Ružomberok s Čechy Filipem Haškem, Ondřejem Novotným a Filipem Twardzikem prohrál na půdě Levski Sofia stejně jako doma 0:2.

Gólman Martin Berkovec nastoupil v brance Žalgirisu Vilnius, který doma remizoval s Honvédem Budapešť 1:1. Dál však po výhře 3:1 z prvního duelu postoupilo maďarské mužstvo.

Rozhodčí: Diamantapoulos – Petropoulos, Aptosoglou

Rozhodčí: Romanov – Skrypka, Alochin (všichni UKR)

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Památky, pivo a sex. Co láká miliony turistů do Prahy

Každou sezonu zamíří do Prahy miliony turistů. Co je v hlavním městě čeká? Kouzlo historie. Dobré pivo. Krásné ženy. A také nástrahy. Redaktor magazínu Víkend MF DNES vyrazil na Královskou cestu i do noční divočiny.

„Vysloveně za alkoholem už k nám nejezdí tolik lidí jako dřív. Na druhou stranu...

Už jsem rezignoval na to, abych říkal, že jsem z České republiky. Jsem z Prahy. Ušetřím si tím na zahraničních cestách trapnou chvilku mlčení a vysvětlování, kdeže to ta naše republika vlastně leží. Prahu zná každý.

„Nádherná, nádherná!“ zní obvyklá reakce. Následuje informace, kdy ji dotyčný či dotyčná navštívili naposledy. Nebo kdy se ji už konečně chystají navštívit.

Read the article (7 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Mánes zdobí nábřeží už 90 let. Nádhernou stavbu financoval i Rothschild

Ostře řezané linie, čisté bílé plochy a vysoká kamenná věž s patinovanou kupolí tvoří dominantu vltavského nábřeží a cennou kulturní památku. Před 90 lety budova Mánes působila jako zjevení skupiny umělců, kteří touží po vlastní galerii. Článek přinesl magazín City Life.

Na přelomu 19. a 20. století zažívala Praha stavební rozkvět. Díky rostoucí urbanizaci vznikaly na okrajích a v přilehlých obcích nové činžovní a obytné domy, v centru přibývaly veřejné budovy (Národní divadlo, Rudolfinum, Obecní dům), židovské ghetto na Josefově zmizelo při asanaci kvůli zlepšení hygienických podmínek a nábřeží kolem Vltavy se rozšířilo v duchu moderního velkoměsta. S tím souvisela i snaha o kultivaci vltavských ostrovů.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Read the article (4 min read)

That's it. You read the whole issue.

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.