MF Dnes – Praha

Zprávy z hlavního města i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Praha

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • 3× per day

iDnes.cz

iDnes.cz

Místo studentů Ukrajinci. Kraj v některých svých budovách zřídil ubytovny

ilustrační snímek

Střední škola designu a řemesel v Kladně, kterou zřizuje Středočeský kraj, udělala ze svého bývalého internátu ubytovnu pro zahraniční pracovníky. V předvolební kampani to zkritizoval lídr ČSSD Robin Povšík. „Pár set metrů vedle je hospoda, kam tito dělníci, kteří zde žijí často bez rodin, chodí. Narušují tady veřejný pořádek a lidem se to nelíbí,“ upozornil.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Nebojím se toho, že bychom nešli nahoru, říká Janouch. Lvi čeká domácí premiéra

Pražští Lvi v létě přivábili do své volejbalové smečky zvučná jména. A to včetně kapitána reprezentace Jakuba Janoucha. „Kuba od prvního tréninku potvrzuje vysokou kvalitu i charakter,“ pochvaluje si trenér Tomáš Pomr. „Vytváří okolo sebe atmosféru maximálního profesionalismu. Jde o vůdčí osobnost, vzor pro ostatní. Je radost s ním pracovat,“ doplňuje šéf týmu, který by rád na konci sezony slavil mistrovský titul.

Jakub Janouch v dresu reprezentace

Ani konkurence však nespí. V úvodním kole extraligy Lvi prohráli na palubovce Brna 0:3. A elitní nahrávač, který prožil poslední dva roky v bundeslize, neskrýval zklamání.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Slaví se 70 let Volkswagenu Transporter, Prahou projede konvoj dodávek

K oslavě 70. výročí užitkového vozu Transporter automobilové značky Volkswagen se chystají víkendové akce. Hlavním lákadlem má být sobotní spanilá jízda mikrobusů tohoto modelu centrem Prahy. Zúčastní se 120 vozů, mezi řidiči bude i sportovní lezec Adam Ondra. Organizátoři museli upravit program oslav kvůli koronavirové epidemii.

Spanilá jízda vozů Volkswagen Transporter v okolí Lipna v roce 2019

Koronavirus zhatil původně plánovanou akci na Výstavišti v pražských Holešovicích. 

„Událost, na které jsme dva roky pracovali, bohužel zmařil vývoj kolem nemoci covid-19. Za současných stále se měnících podmínek není možné tak velkou akci, které se mělo zúčastnit několik tisíc lidí, vůbec uspořádat,“ uvedl ředitel divize užitkových vozů Volkswagenu Jakub Šebesta.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Vilu jsme chtěli koupit, brání se medik viněný v kauze vraždy z podvodu

Pětadvacetiletý Jiří Nehyba odmítl obžalobu z pokusu o podvod, který vyústil ve dvojnásobnou vraždu. Podle své výpovědi chtěl vilu se svým spolubydlícím Tomášem Fialou koupit, ne ji získat podvodem. Z nálezu těl majitelů v nádrži Švihov byl prý v šoku. Jeho spolubydlící vinu na vraždě odmítl už ve středu.

Soudy

Nehyba dnes před pražský městským soudem nechtěl vypovídat, soudce Petr Blažek proto přečetl jeho odpovědi z dřívějšího policejního výslechu. Nehyba v něm uvedl, že měl spolu s Fialou dlouhodobě zájem o koupi vily dvaasedmdesátileté ženy. Majitelka nemovitosti však prodej odmítala a její o 15 let mladší partner zpočátku taky. Na jaře 2019 však muž Fialu s Nehybou kontaktoval s tím, že je ochotný za provizi obchod zprostředkovat.

Muž podle Nehyby souhlasil s tím, že mladíci za vilu zaplatí 2,5 milionu korun. 

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Běžecké závody narážejí na limit 50 lidí, Běchovice to analyzují

Pořadatelé běžeckých závodů mají problém s nově zavedeným limitem maximálně 50 lidí pro venkovní akce, na kterých nemá každý své místo k sezení. Organizátoři tradičních Běchovic analyzují, zda se na ně vztahuje.

Běžci po startu závodu Běchovice - Praha.

Zástupci iniciativy Za zdravé Česko, sdružující organizátory závodů ve vytrvalostních sportech pod širým nebem, mají od předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky výklad, že se padesátihlavý limit běžců týká. Chtějí s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou jednat o změně.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Libeňský most má projekt na opravu, kubistické prvky zůstanou zachované

Pražská Technická správa komunikací vypíše v říjnu veřejnou zakázku na dodavatele projektu a stavby opravy Libeňského mostu. Část přes vodu bude opravena a na libeňském břehu bude vystavěn tzv. inundační most, pod kterým bude moci protékat voda při záplavách. První práce by mohly začít v roce 2022.

„Dojde k zachování architektonicky cenných mostů. Není to jen most přes Vltavu, ale i most přes bývalé rameno Vltavy, které teklo až do roku 1928 směrem u Palmovky. Tyto dvě části jsou architektonicky cenné a obsahují cenné kubistické prvky,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr.

Kromě zmíněných mostů, které budou opraveny, vznikne na libeňském břehu nový most, který bude nově na pilířích a pod kterým bude moci protékat v případě povodní voda. Nyní je tato část na náspu.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Byty H-Systemu budou od 45 tisíc za metr, výbor schválil první posudky

Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System schválil prvních deset znaleckých posudků, které určily prodejní cenu bytů po H-Systemu v Horoměřicích u Prahy. Prodávat se bude 60 bytů, cena je známá zatím u deseti z nich. Určené ceny se pohybují mezi 45 až 55 tisíci korun za metr čtvereční.

ilustrační snímek

Jde o stejné byty 1+1 s předzahrádkou, která se u jednotlivých bytů liší plochou. 

Současným uživatelům těchto deseti bytů se prodejní cena při případném odkupu sníží v průměru zhruba o 15 procent, což představuje výši investice, kterou lidé vložili do dostavby bytů, řekl ve čtvrtek ČTK šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by iDnes.cz iDnes.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 6:00, 12:00 and 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.