Kairly

MF Dnes – Praha

Zprávy z hlavního města i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Praha
  • Daily at 6:00, 12:00 and 18:00
  • #478
  • 0 readers
  • iDnes.cz
  • 25 Kč měsíčně

Issue from 21. 3. 2019

iDnes.cz iDnes.cz • 3× per day

iDnes.cz

iDnes.cz

Hokejovou Slavii opustil Pitter. Co přinese příchod nového majitele?

Slávistická radost

Nový vlastník si vytkl okamžitě jasný cíl, kterým je vytvoření dosud chybějícího obchodního oddělení. To by mělo klubu zajistit finance na provoz - Slavia po sestupu z extraligy ekonomicky strádá a trápí ji dluhy.

„Vznik obchodního oddělení je priorita. Dále bude Slavia co nejdříve doplněna o sportovního manažera. Budu denně přítomen na stadionu a budu se aktivně podílet na chodu celého klubu,“ řekl Tichý pro iDNES.cz.

Své další konkrétní vize a ambice zatím nechtěl podrobněji rozebírat. „Nejprve je představím v následujících dnech kolegům v klubu. Fanoušky a veřejnost budeme informovat až poté, to bude za tři až čtyři týdny.“

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Prasklá kolej zastavila provoz tramvají na Smetanově nábřeží v Praze

Kvůli prasklé koleji nejezdí tramvaje na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Linky číslo 2, 17 a 18 jsou směrem k Rudolfinu odkloněny přes Malou Stranu.

(ilustrační snímek)

Podrobnosti zjišťujeme.

iDnes.cz

iDnes.cz

Nový vodní prvek, glosovali zastupitelé gejzír z potrubí u magistrátu

Sociální sítě dopoledne „zaplavily“ fotografie pražských zastupitelů s gejzírem vody před magistrátem. Někteří havárii na vodovodním potrubí s nadsázkou označovali za nový vodní prvek nebo opatření proti dopadům klimatické změny. Opozice téma využila ke kritice.

Pražské zastupitele překvapil při příchodu do práce gejzír před magistrátem....

Havárie vodovodního potrubí se stala dopoledne těsně před začátkem jednání zastupitelstva v ulici U Radnice před vchodem do budovy magistrátu.

Vodu tryskající z ulice si vyfotili někteří členové zastupitelstva, kteří přicházeli do práce.

Selfie s “vodotryskem“ tak má například Jan Čižinský s Hanou Třeštíkovou z hnutí Praha Sobě nebo náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Opilý cestující vystrčil řidiče z autobusu do křoví a ukradl mu bundu

Ve středu večer v Broumarské ulici na Černém Mostě napadl opilý cestující řidiče autobusu, který ho žádal, aby vystoupil. Šoférovi dal pěstí a vyhodil ho z autobusu. Policie musela při zadržení muže použít donucovací prostředky.

(ilustrační snímek)

Napadení ohlásil řidič linky 141 na dispečink dopravního podniku okolo půl jedenácté večer.

Opilý cestující na něj zaútočil poté, co ho vyzval, aby z autobusu vystoupil.

„Na tuto výzvu cestující reagoval agresivním útokem, při kterém nejprve řidiče udeřil pěstí do obličeje a následně jej několikrát kopl. Poté řidiče vytlačil z autobusu a strčil z přilehlého kopce do křoví,“ popsala útok mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Na zastupitelstvu hráli Piráti z Karibiku, primátor upravil svolávací znělky

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nechal změnit čtyři znělky, kterými například svolává zastupitele do jednacího sálu. Místo klasických oznámení tak zněla část písně Praha už volá nebo hudba z filmu Piráti z Karibiku. Podle Hřiba za znělky magistrát nic platit nemusí.

Na úvod jednání o programu se opoziční zastupitel Ondřej Martan (ODS) ptal, zda by primátor Zdeněk Hřib nemohl pustit všechny znělky, aby je zastupitelé znali a on tak třeba nenaletěl nějakému vtipálkovi.

Opoziční zastupitel Patrik Nacher (ANO) se zase zabýval tím, zda Praha řešila autorská práva vztahující se na použité skladby.

„Aby město nebylo pronásledováno, že používá hudbu z filmů, mohl by z toho být malér,“ řekl Nacher.

Hřib mu odpověděl, že právní stránku užití melodií vedení města řešilo.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Zloději kradli ve velkoskladu v Lipencích, odnesli zeleninu i peníze

Policisté pátrají po muži a ženě, kteří kradli ve velkoskladu v městské části Praha-Lipence. Kromě zeleniny odnesli trezor, kde bylo uloženo čtyři sta tisíc korun.

Po dvojici policie pátrá od třináctého března.

„Hledaná dvojice přišla toho dne na velkotržnici přibližně v půl čtvrté odpoledne. Ze záznamu bezpečnostních kamer je zřejmé, že nejprve prochází areálem a prohlíží si vystavené a nabízené zboží. Přibližně po dvaceti minutách odcizí z jednoho z velkoskladů ovoce a zeleninu v hodnotě bezmála dvou tisíc korun,“ řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Po několika dalších minutách došli až ke kancelářím, odkud odnesli příruční trezor se čtyř set tisícovou hotovost.

Policii se zatím podezřelého muže a ženu nepodařilo vypátrat, proto zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je dvojice zachycena.

Read the article (1 min read)

Kairly

Čtěte jen to, co vás zajímá.