Zprávy z hlavního města i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

iDnes.cz

iDnes.cz

Boleslav - Zlín, domácí ve finále o Evropu dohánějí dvougólové manko

Tomáš Přikryl z Boleslavi (vpravo) u míče, stíhá ho Matěj Radosta z Teplic.

Boleslav potřebuje vyhrát o tři a více gólů, stačí jí i vítězství 2:0. V případě výsledku 3:1 pro domácí se bude dvojzápas prodlužovat.

ONLINE: Mladá Boleslav - Fastav Zlín

Utkání sledujeme minutu po minutě.

Vítěz prostřední skupiny o Evropu se utká v sobotu 1. června v kvalifikaci o Evropskou ligu s pátým týmem ze skupiny o titul, tedy buď s Ostravou, nebo s Libercem.

Rozhodčí: J. Houdek - P. Caletka, M. Novák

Počet diváků: 0 (0 % z kapacity 5 000)

iDnes.cz

iDnes.cz

První finálový poločas bitva, ve druhém Nymburk nad Děčínem vládl

Šimon Ježek (vlevo) z Děčína bojuje o míč s  Braceym Wrighem z Nymburka.

Nymburku vyšel vstup do zápasu a rychle se ujal desetibodového vedení. Jenže pak domácím nevyšla střídání, přestalo se jim dařit střelecky a Děčín ještě v první čtvrtině skóre otočil a vyhrál ji 24:22.

„V prvním poločase jsme měli spoustu střel, které bychom normálně dali. Můžeme to přičíst trochu tomu, že jsme dlouho nehráli. Nohy po té pauze byly trochu zarezlé,“ uvedl Vojtěch Hruban, který byl s 23 body nejlepším střelcem Nymburka.

Ve druhém dějství narostla ztráta obhájců titulu na sedm bodů, ale těsně před poločasem se Nymburk dostal zpátky do hry. Po sérii trestných hodů o přestávce vedl 45:42.