MF Dnes – Praha

Zprávy z hlavního města i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu.

MF Dnes – Praha

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • 3× per day

iDnes.cz

iDnes.cz

Muž v Kosově Hoře hrozil střelnou zbraní a sekyrou, byl pod vlivem drog

Středočeská policie ve středu v obci Kosova Hora na Příbramsku zakročila proti dvaadvacetiletému muži. Ten se střelnou zbraní a sekyrou hrozil dvěma obyvatelům obce smrtí. Podle policie byl pod vlivem drog.

ilustrační snímek

„Přes tísňovou linku 158 přijal v odpoledních hodinách operační důstojník oznámení, že neznámý muž ozbrojený dlouhou střelnou zbraní vyhrožuje, že někoho zabije,“ sdělila mluvčí středočeské policie Monika Schindlová.

Později muž vzal do ruky dokonce sekyru.

Na místo vyjela zásahová jednotka i policejní vrtulník, ale jejich asistence nakonec nebyla nutná. Útočníka dokázali zpacifikovat sedlčanští policisté, kteří u něho našli kradený mobilní telefon. 

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Tramvajová vozovna v Hloubětíně padne k zemi, nová se začne stavět za rok

Vozovna v Hloubětíně bude stát pouze do sobotního dopoledne. Pražský dopravní podnik naplánoval její demolici kvůli havarijnímu stavu střechy. Odstřel mohou čtenáři iDNES.cz sledovat v přímém přenosu.

Přesný čas odstřelu nebyl kvůli bezpečnosti případných zvědavců zveřejněn. Území okolo tramvajové vozovny Hloubětín bude hlídat státní policie ve spolupráci s městskou policií. Dopravní podnik také varuje nadšence s drony, že nad areálem i celou oblastí až po letiště Kbely bude platit bezletová zóna.

Demolici bude možné sledovat na iDNES.cz v přímém přenosu z kamery, která bude umístěna přímo v areálu vozovny. 

„Na místě lidé nic neuvidí, celá vozovna je skryta pod úrovní komunikací, navíc obehnána vysokým betonovým plotem, přes který není nic vidět. Čtenáři vše nejlépe uvidí sledováním on-line přenosu odstřelu,“ sdělil mluvčí dopravního podniku Daniel Šabík.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Ruská ambasáda žádá vyčištění počmáraného Koněva, přesun sochy odmítla

Ruské velvyslanectví ostře odsoudilo pomalování pomníku maršála Ivana Koněva v Praze 6 a požaduje jeho uvedení do původního stavu. Zároveň odmítá postup radnice Prahy 6, která se už o pomník nechce starat a jeho očištění podmínila přestěhováním díla do zahrady ambasády.

Pomník Koněva v Praze 6 opět terčem vandalismu. (22. 8. 2019)

Pomník maršála Koněva se stal terčem vandala v noci na čtvrtek. Někdo ho polil červenou barvou a podstavec pomaloval několika nápisy.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) tehdy řekl, že pomalování sochy je sice vandalstvím, ale pro lidi, kterým socha vadí, má pochopení. Proto chce s ruskou stranou znovu jednat o jejím přesunutí.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Stop be distracted.
Grow healthy reading habits.

  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.
  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No magic algorithms. The content is chosen by you and the professional editors you trust.