Nejlepší sport na českém internetu. Původní zpravodajství, on-line reportáže, rozhovory, analýzy, diskuse, ostatní sporty.

iDnes.cz

iDnes.cz

Baroš dostal trest na jeden zápas. Prodlouží mu spoluhráči kariéru?

Milan Baroš z Baníku Ostrava.

Baník v neděli od 15.00 bude v Plzni o pátou příčku a naději na předkolo Evropské ligy bojovat bez svého kapitána a tahouna.

Baroš dostal červenou kartu v závěru prvního poločasu jako náhradník, vztekle praštil do reklamní plachty, která byla připevněná ke stříšce lavičky.

Byla to reakce na křivdu, kterou Ostravští cítili poté, co sudí Petr Ardeleanu nařídil proti Baníku pokutový kop za zákrok Václava Procházky na Michaela Ngadea a soupeř z penalty skóroval.

Se sedmatřicetiletým útočníkem kouč Páník počítal do druhého poločasu, ale po červené kartě musel plány přehodnotit.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Javorové listy, nebo čtyřlístky? Kanaďané nesouhlasí, že šlo o štěstí

STIHLI TO. Kanaďané sledují puk, který míří do brány Švýcarska.

„A vyrovnání prostě trvalo 19 minut a 59 sekund. Byli jsme lepší,“ dodává Vigneault.

Kanaďané ve čtvrtek porazili Švýcary 3:2 v prodloužení, které rozhodl útočník Mark Stone. Nejvíce se ovšem mluví o vyrovnání obránce Damona Seversona 0,073 sekund před koncem základní hrací doby.

„Bláznivé. Celou dobu všechno vycházelo jim. Došlo mi, že prostě musím vystřelit co nejrychleji to půjde a procpat puk skrz těla. Vzrušující,“ popisuje pocity Severson.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Jistě, Severson faktor štěstí nepopírá, ale zdůrazňuje především vlastní a týmové schopnosti. „Už před utkáním jsem cítil, že dám gól. Nevím, občas to tak z nějakého důvodu cítíte. Viděl jsem puk, nevěděl, kolik zbývá. Prošlo to,“ těší 24letého Kanaďana.

iDnes.cz

iDnes.cz

Gudas: Kanada je velké sousto, ale máme na postup do finále

Zápas Čechů se Švýcary nabídl mnoho střetů a tvrdých srážek.

Na šampionátech hrajete od roku 2017 pravidelně. Užíváte si, že jste poprvé postoupil přes čtvrtfinále?Užívám si to, jak můžu. Nesmíme mít ale nosy nahoru. V sobotu musíme nastoupit s maximálním úsilím. Medaile je obrovskou motivací. Máme na to dva pokusy a chceme zvládnout hned ten první. Kvůli tomu jsme přijeli. Už kvůli fanouškům, kteří nás tlačí dopředu - chceme jim to vrátit.

Poslyšte, nebude vám zámořský styl vyhovovat víc než ten evropskýUrčitě, Kanaďani to budou chtít víc dohrávat, hrát víc tělem. Tohle nevyhovuje víc jenom mně, ale celému týmu.

iDnes.cz

iDnes.cz

Legendární Niki Lauda bude pohřben v závodní kombinéze

Niki Lauda

Tělo legendárního rakouského jezdce bude ve středu 29. května vystaveno ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, kde se s Laudou bude moci během dopoledne rozloučit veřejnost. Od 13 hodin se pak uskuteční zádušní mše, na kterou je pozváno 300 hostů. Samotný pohřeb se pak uskuteční v rodinném kruhu.¨

Fotogalerie

Na Laudovu počest se bude držet také minuta ticha před nedělní Velkou cenou Monaka, který dvakrát vyhrál. Ve 14:53 nastoupí na startovní rošt všichni současní jezdci i další aktéři F1. Při tom budou mít rudou kšiltovku, která se stala nedílnou součástí Laudova oděvu.

Jednotlivé týmy uctily Laudovu památku už ve čtvrtečních trénincích vzkazy napsanými na monopostech.

iDnes.cz

iDnes.cz

Cink byl v Novém Městě v short tracku jedenáctý, vyhrál Van der Poel

Ondřej Cink v short tracku na SP horských kol v Novém Městě na Moravě.

Cink skončil stejně jako před týdnem v Albstadtu těsně za první desítkou. Na vítěze ztratil pět vteřin. „Jsem určitě spokojený. Byl to můj cíl, do hlavního závodu budu startovat z druhé řady. Do posledního kola to bylo těsné. Snažil jsem se být vepředu, ale to chtěl každý,“ řekl Cink v rozhovoru pro Českou televizi.

Fotogalerie

Čtyřiadvacetiletý Van der Poel zkusil nastoupit v polovině závodu na deset okruhů, nakonec ale rozhodl až v jeho závěru. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, který je rovněž úspěšným silničářem a vyhrál letos už čtyři jednorázové závody na silnici, navázal na týden starý triumf z Německa.

iDnes.cz

iDnes.cz

Basketbalisté Nymburka v prvním finále jasně přehráli Děčín

Šimon Ježek (vlevo) z Děčína bojuje o míč s  Braceym Wrighem z Nymburka.

Nymburku vyšel vstup do zápasu a rychle se ujal desetibodového vedení. Jenže pak domácím nevyšla střídání, přestalo se jim dařit střelecky a Děčín ještě v první čtvrtině skóre otočil a vyhrál ji 24:22.

„V prvním poločase jsme měli spoustu střel, které bychom normálně dali. Můžeme to přičíst trochu tomu, že jsme dlouho nehráli. Nohy po té pauze byly trochu zarezlé,“ uvedl Vojtěch Hruban, který byl s 23 body nejlepším střelcem Nymburka.

Snowboardcrossařka Eva Samková po pěti letech získala ocenění Král bílé stopy

Samková v tradiční anketě Svazu lyžařů ČR navázala na výhru ze zlaté olympijské sezony 2014.

Vítězství Samkové bylo jednoznačné. Šestadvacetiletá snowboardcrossařka obdržela 42 hlasů odborné poroty, zatímco druhá Ledecká čtyři. Jeden hlas dostala sjezdařka Gabriela Capová. Na dnešním ceremoniálu v alternativním divadelním prostoru Jatka 78 v Praze byl oceněn i kouč Samkové Marek Jelínek, který byl vyhlášen Trenérem roku.

Samková zvítězila také mezi snowboardistkami. Ledecká byla nejlepší alpskou lyžařkou.

iDnes.cz

iDnes.cz

Plašil se loučil s Bordeaux výhrou, Caen opouští francouzskou ligu

Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux.

Paris St. Germain prohrál na hřišti nováčka v Remeši 1:3, ale na tom, že získá šestý titul za posledních sedm let, to už nemohlo nic změnit. Porážku mistra zmírnil Mbappé svým 33. gólem a stal se králem střelců.

Sedmatřicetiletý Plašil byl v Bordeaux od roku 2009 s výjimkou ročního hostování v italské Catanii a sehrál tady 367 zápasů. V posledním utkání se mohl český záložník dokonce zapsat mezi střelce, ale šanci neproměnil.

Do základní skupiny Ligy mistrů míří spolu se St. Germainem také Lille, které prohrálo na hřišti Rennes 1:3. Velkou zásluhu na výhře domácích měl brankář Tomáš Koubek, který zlikvidoval dvě velké šance a kapituloval jen při střele Rémyho.