Nejlepší sport na českém internetu. Původní zpravodajství, on-line reportáže, rozhovory, analýzy, diskuse, ostatní sporty.

iDnes.cz

Hokej je jinde, ale Jágr by dnes dával sto gólů, říká Neckář

V roce 2004 získal společně s Pavlem Kubinou Stanley Cup a nebojí se přiznat, že jeho následovníci v Tampě jsou dnes hokejově výš. Přesto si bývalý obránce Stanislav Neckář myslí, že každá doba má svoje. „Pravidla dnes přejí šikovným hráčům, ale já postrádám trochu víc tvrdosti,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

Stanislav Neckář

Nejsou to v dnešní době hříšná slova?Chápu, že obzvlášť Tampa dnes předvádí líbivý hokej, lidi samozřejmě chtějí vidět hodně gólů. Na druhou stranu se mi nelíbí přísné posuzování zákroků, protože jsem byl bek a vím, že kolikrát můžete do protihráče drknout nechtíc. Kluci pak kolikrát skončí přísně na trestné.

Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Finská liga startuje s 15 českými hokejisty, čtyři z nich jsou v Tappaře

Duelem mezi Hämmenlinnou a Kärpätem Oulu začne ve čtvrtek nový ročník finské hokejové ligy. Na soupiskách šesti z patnácti celků soutěže je patnáct českých hráčů. Početná čtyřčlenná kolonie se vytvořila v Tappaře Tampere, kterou posílili brankář Dominik Hrachovina, obránce Michal Moravčík a útočníci Jiří Smejkal a Michael Špaček.

Dominik Hrachovina v brance Tappary Tampere

Hrachovina, který s Tapparou získal v letech 2016 a 2017 mistrovské tituly, se do klubu vrátil po dvou letech. Během nich působil v Astaně (nyní Nur-Sultan) v KHL, v Ambri-Piottě a v Liberci. Moravčík přišel z Litvínova, Smejkal ze Sparty a Špaček z farmy Winnipegu z Manitoby z AHL.

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Amstel Gold Race se nepojede, v Nizozemsku se zpřísnila opatření

Cyklistický závod Amstel Gold Race se letos kvůli zpřísnění opatření proti šíření koronaviru v Nizozemsku neuskuteční. Závěrečný podnik z tria ardenských klasik, které byly na říjen přeloženy z tradičních jarních termínů, není podle organizátorů možné uspořádat s vyloučením diváků.

Cauberg, stoupání na poslední kopec závodu Amstel Gold race.

Týden klasik v Ardenách ve středu odstartoval v Belgii závodem Valonský šíp. Na neděli je naplánovaný druhý podnik Lutych-Bastogne-Lutych, kterým se nyní také série uzavře. Amstel Gold Race se měl jet 10. října.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Švýcarská liga začíná se sedmi českými hokejisty a jedním majitelem

Ve čtvrtek odstartuje 7. kolem švýcarská hokejová liga, působí v ní sedm českých hráčů. Soutěž se rozjede s dvoutýdenním zpožděním oproti původním plánům a sedm měsíců od posledních duelů před předčasným koncem minulého ročníku kvůli pandemii koronaviru. Další kolo se hraje hned v pátek.

Český útočník Jan Kovář v dresu EV Zug.

Z českých zástupců pokračuje reprezentační centr Jan Kovář v Zugu a Roman Červenka v celku Rapperswil-Jona, kde působí také další útočník František Řehák a nově přišel Lukáš Lhoták z týmu Fribourg-Gottéron. V juniorce Rapperwilu je ještě šestnáctiletý obránce Šimon Němec.

iDnes.cz

iDnes.cz

Deblové šampionky válí. Krejčíková míří do stovky, Siniaková ke kořenům

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postupují na Roland Garros do 3. kola. V tenisové čtyřhře tak trochu samozřejmost, společně patří mezi nejlepší deblové páry planety. Ale ony teď shodně slaví i v singlu! „Pro mě nejcennější výhra v kariéře,“ říkala Krejčíková po úspěšném českém derby se jmenovkyní Strýcovou a její parťačka Siniaková se na dálku raduje: „Je super, že se nám oběma takto daří.“

Barbora Krejčíková, archivní snímek

Jejich výsledky zatím na Roland Garros z českého pohledu patří k nejpříjemnějším zprávám. Krejčíková si poté, co udolala ve třech setech Barboru Strýcovou, vylepšila na grandslamu kariérní maximum. Siniaková je v Paříži po triumfu nad Ruskou Pavljučenkovou potřetí za sebou aspoň ve 3. kole.

ZPRAVODAJSTVÍ

středa na Roland Garros

iDnes.cz

iDnes.cz

Sbohem po 15 letech. Rangers vyplatili ze smlouvy gólmana Lundqvista

Henrik Lundqvist končí po 15 letech v New York Rangers. Vedení slavného hokejového klubu oznámilo, že švédského gólmana vyplatilo z posledního roku jeho sedmileté smlouvy na 59,5 milionu dolarů. Osmatřicetiletý Lundqvist strávil v dresu Rangers celou kariéru v NHL.

Hokejisté New York Rangers se u gólmana Henrika Lundqvista (30) radují z výhry.

Newyorský klub Lundqvista draftoval v roce 2000, do branky se poprvé postavil v sezoně 2005/06. V roce 2014 s týmem došel až do finále Stanley Cupu, poslední krok ale Rangers nezvládli. Nyní budou spoléhat na Alexandara Georgijeva a lednovou posilu Igora Šesťorkina.

V historických statistikách NHL patří Lundqvistovi šesté místo v počtu výher (459), před ním už jsou jen kanadští hokejisté.

iDnes.cz

iDnes.cz

Jekatěrinburg vyhrál v Ufě, Kovář přišel o nulu šest minut před koncem

Jakub Kovář pomohl hokejistům Jekatěrinburgu ukončit v KHL sérii tří porážek. Avtomobilist vyhrál na ledě Ufy 4:1, český gólman k tomu pomohl 23 zákroky a o čisté konto ho domácí hráči připravili až necelých šest minut před koncem.

Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu přijímá gratulaci k vychytané nule od...

Všechny branky padly v Ufě z přesilovek. Hosté už v druhé třetině vedli 4:0, Kováře pak překonal pouze Rodion Amirov v 55. minutě.

Český brankář se mohl třetím čistým kontem v sezoně dotáhnout ve statistice vychytaných nul na vedoucího Emila Garipova z Omsku.

Rozhodčí: Lavrentějev, Fatějev – Zacharov, Šišlo

Počet diváků: 3134

iDnes.cz

iDnes.cz

Midtjylland - Slavia, zápas o půl miliardy, hraje Kúdela, vpředu Masopust

Slávističtí fotbalisté hrají v dánském Herningu o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Z Prahy si do odvety proti domácímu Midtjyllandu přivezli bezgólovou remízu, utkání sledujeme od 21 hodin v podrobném online přenosu

Slávistický záložník Nicolae Stanciu v akci během zápasu Ligy mistrů s...

Slavia v Dánsku bezpodmínečně potřebuje vstřelit branku, pak by ji k postupu do Champions League stačila i remíza. Za stavu 0:0 by se duel prodlužoval.

„Hlavně, ať nedojde na penalty,“ přeje si slávistický trenér Jindřich Trpišovský. „Vždycky jsem obdivoval hráče ve finále velkých soutěží, kteří na ně šli, ale doufám, že se nám to teď nepřihodí.“

iDnes.cz

iDnes.cz

Od Barcelony po Moskvu. Po sedmi měsících křižuje kontinentem Euroliga

Po téměř sedmi měsících se ve čtvrtek začne znovu hrát Euroliga basketbalistů. Předchozí ročník nebyl dokončen kvůli pandemii koronaviru, poté co soutěž byla přerušena na začátku března šest kol před koncem základní části. Přes snahu o různé scénáře se ji nepodařilo dokončit a zůstala bez vítěze.

Jan Veselý (u míče) z Fenerbahce se tlačí kolem Nikity Kurbanova z CSKA Moskva.

V současnosti se řada zemí v Evropě potýká s další vlnou šíření nákazy, ale všech 18 účastníků včetně Fenerbahce Istanbul s jediným českým hráčem v soutěži Janem Veselým je připraveno na start nové sezony.

iDnes.cz

iDnes.cz

Pražanky semlely Slovanku rekordní palbou. Voráčková znovu zazářila

Basketbalistky USK Praha vylepšily ve druhém ligovém kole vlastní střelecký rekord z úvodního duelu. Suverénky posledních let zvítězily na novém hřišti Slovanky v Benešově 130:55 a soupeřkám nastřílely ještě o tři body víc než o víkendu Strakonicím. Přes 100 bodů dal i Trutnov, který ve Strakonicích vyhrál 102:62.

Veronika Voráčková

Hned čtyři hráčky USK pokořily hranici 20 bodů. Střelkyní zápasu byla Marija Režanová, která si připsala 24 bodů. Španělská křídelnice María Condeová v nejvyšší soutěži debutovala 23 body, Veronika Šípová přidala 22 bodů.

iDnes.cz

iDnes.cz

Další kanonáda Interu Milán, proti Beneventu nastřílel pět branek

Fotbalisté Interu Milán zůstali při střelecké chuti i v druhém utkání nového ročníku italské Serie A. Po úvodním vítězství 4:3 nad Fiorentinou vyhráli na stadionu nováčka Beneventa 5:2 a v tabulce jsou druzí za Neapolí. Ta dala ve dvou zápasech osm branek a žádnou nedostala.

Lautaro Martínez (uprostřed) z Interu se raduje se spoluhráči z gólu v zápase...

Dva góly milánského celku vstřelil Romelu Lukaku, který otevřel skóre hned v úvodní minutě. Favorizovaní hosté vedli na konci prvního poločasu už 4:1.

První výhru v Serii A si připsala Spezia. Po historickém postupu mezi elitu dokázala v druhém utkání zvítězit v Udine 2:0, i když od 66. minuty hrála bez vyloučeného stopera Claudia Terziho. Oba góly dal bulharský útočník Andrej Galabinov.

iDnes.cz

iDnes.cz

Suárez tentokrát bez gólu, Atlético remizovalo. Co předvede Real?

Fotbalisté Atlétika Madrid nedokázali ve druhém zápase v sezoně španělské ligy skórovat a na hřišti Huescy remizovali 0:0. Od 21.30 je v akci také Real, jehož duel s Valladolidem můžete sledovat online.

Luis Suárez (v objetí s Vitolem) se raduje z gólu v dresu Atlétika Madrid.

V dresu Atlétika se tak neprosadil ani uruguayský útočník Luis Suárez, který o víkendu při premiérovém startu po přestupu z Barcelony přispěl dvěma brankami k vysoké výhře 6:1 nad Granadou.

Atlético si přitom proti Huesce vypracovalo řadu šancí. Suárez, jenž tentokrát nastoupil v základní sestavě, měl blízko ke gólu ve druhém poločase, po sprinterském souboji s Andreasem Fernándezem už ale míč nedokázal protlačit kolem brankáře.

iDnes.cz

iDnes.cz

Poruba zdolala Kladno na nájezdy, před Jihlavou vede už jen o skóre

Poruba vyhrála ve šlágru 7. kola první hokejové ligy doma nad Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech, ale neúplnou tabulku vedou už jen o skóre před Jihlavou. Dukla zvítězila doma nad nováčkem z Vrchlabí 5:3. Na třetí místo před Sokolov, který v úterý doma prohrál s Frýdkem-Místkem, se posunul Vsetín díky vítězství v Litoměřicích 4:3.

Hráči Poruby se radují z gólu.

Kladno nastoupilo v Ostravě i s útočníkem Rostislavem Maroszem, který z týmu Rytířů jinak hostuje do konce ledna v extraligových Vítkovicích, a s obráncem Michalem Barinkou. Šestatřicetiletý zkušený bek odešel po sezoně strávené v Kladně také do Vítkovic a nastoupil na střídavý start.

iDnes.cz

iDnes.cz

Němeček zařídil čtyřmi góly výhru Střešovic v České Lípě

Florbalisté Střešovic zvítězili v dohrávce 5. kola superligy v České Lípě 12:7, po třech odehraných zápasech mají na kontě plný počet bodů a posunuli se na třetí místo. Pražané rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 6:1.

Český florbalista Ondřej Němeček v lotyšském obležení.

Čtyřmi góly zazářil v dresu vítězů obránce Ondřej Němeček, čtyřmi body za jednu branku a tři asistence přispěl hostů k úspěchu také další zadák Martin Pánek.

Tatran sice vedl už v 15. minutě 3:0, ale domácí ve druhé třetině stav otočili a celkem čtyřikrát v dalším průběhu vedli. Mezi 43. a 48. minutou ale obrátili skóre na 10:7 Filip Langer, Němeček, Martin Šindelář a Milan Meliš. Výsledek ještě dovršil dalšími dvěma góly Němeček.

Superliga florbalistů

dohrávka 5. kola

iDnes.cz

iDnes.cz

Juniorští volejbalisté prohráli na mistrovství Evropy i s Polskem

Čeští volejbalisté do 20 let prohráli na mistrovství Evropy v Kuřimi také čtvrté utkání. Svěřenci trenéra Přemysla Obdržálka podlehli Polsku 0:3 a se šampionátem se rozloučí čtvrtečním zápasem s Belgií.

Přemysl Obdržálek

Domácí hráči v prvním setu vstupovali do koncovky se slibným vedením 21:18, Polsko ale dokázalo skóre otočit. „Utkání jsme si zkazili prvním setem sami. Vedli jsme a opět jsme nedokázali uhrát koncovku,“ uvedl kapitán Petr Špulák v tiskové zprávě.

Druhou sadu český výběr prohrál hladce 11:25, ve třetí získal 20 bodů. Polsko si tak udrželo naději na postup do semifinále.

iDnes.cz

iDnes.cz

Fotbalisté Bayernu získali pátou trofej v tomto roce, německý Superpohár

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali v letošním roce už pátou trofej. Bavorský tým porazil v německém Superpoháru obhájce z Dortmundu 3:2 a titul získal už poosmé. Rozhodující gól duelu, který se hrál na mnichovském stadionu bez diváků, vstřelil v 82. minutě obránce Joshua Kimmich.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z triumfu v německém Superpoháru.

Vítězové Ligy mistrů, Superpoháru UEFA, bundesligy a Německého poháru vedli po půlhodině hry nad Dortmundem už 2:0 po brankách Corentina Tolissa a Thomase Müllera, náskok ale promarnili.

Ještě do poločasu snížil po přihrávce Erlinga Haalanda Julian Brandt, krátce po přestávce pak norský talent Haaland vyrovnal.

O výhře Bayernu, jenž se chtěl rehabilitovat po nedělním ligovém debaklu 1:4 od Hoffenheimu, nakonec rozhodl po dorážce v pádu v pokutovém území Kimmich.

iDnes.cz

iDnes.cz

Pulkrab se v kádru Sparty neprosadil, bude znovu hostovat v Bohemians

Fotbalový útočník Matěj Pulkrab bude stejně jako na jaře hostovat ze Sparty v jiném pražském celku Bohemians. Klub z Ďolíčku o tom informoval na svém webu.

Matěj Půlkrab ze Sparty manévruje s míčem v utkání proti Slovácku.

Třiadvacetiletý odchovanec letenského celku se za Bohemians v osmi ligových zápasech trefil pětkrát. Po skončení uplynulé sezony podstoupil operaci, nyní se vrací.

„Rehabilitaci mám za sebou, už týden trénuju v plné zátěži. Tady jsme se domluvili, že přes reprezentační přestávku doženu fyzičku a budu připravený naskočit,“ řekl pro klubový web vršovického týmu Pulkrab.

V nejvyšší soutěži působil i v dresu Liberce. Celkem v 71 ligových utkáních nastřílel 26 branek.

iDnes.cz

iDnes.cz

Smutné loučení. Utřeli si s námi zadek, řekl Coufal a přestupuje do West Hamu

Stejně jako ostatní slávisté těžko vstřebával opakování penalty, myšlenkami však zřejmě byl i trochu jinde. Fotbalista Vladimír Coufal totiž ze Slavie po neúspěšné snaze o Ligu mistrů odchází do West Hamu. Potvrdil to klubový šéf Jaroslav Tvrdík.

Pione Sisto z Midtjyllandu vymýšlí, co provést s balonem, brání jej slávista...

„Poděkoval jsem obrovskému bojovníkovi a srdcaři Vladimírovi Coufalovi za jeho skvělé působení ve Slavii. Na základě uzavřené smlouvy přestupuje do West Hamu United,“ oznámil Tvrdík na Twitteru nedlouho po závěrečném hvizdu odvety play off Champions League s Midtjyllandem (1:4).

Slavia za Coufala obdrží šest milionů eur (162 milionů korun), podmínkou k dotažení přestupu je zdravotní prohlídka, kterou pravý bek absolvuje ve čtvrtek v Londýně.

iDnes.cz

iDnes.cz

Lendlova průlomová výhra, McEnroeův věčný vztek. Nezapomenutelné finále ’84

NECHTĚNÁ TROFEJ. John McEnroe (vpravo) s cenou pro poraženého finalistu Roland...

Čas léčí. Obvykle. Najdou se však případy, v nichž i tento věhlasný doktor selhává. Třeba Johnu McEnroeovi se nejspíš nikdy nezahojí rána na duši, kterou mu na nejslavnějším antukovém kurtu světa způsobil Ivan Lendl. Americký démon ani po 36 letech nestrávil trpkou porážku ve finále Roland Garros 1984. Tím spíš, že si ji v jednom z nejzásadnějších zápasů tenisových dějin částečně zavinil sám.

Mučivé vzpomínky se mu vracejí, když nyní na pařížském grandslamu opět zuří bitvy o Pohár mušketýrů. Stačila jedna z otázek při videotiskovce pořádané Eurosportem, a drásavý pocit byl zpět.

iDnes.cz

iDnes.cz

Prasečina a ostuda! Kolář soptil kvůli opakované penaltě, co říkají pravidla?

Nesmírně kruté, velmi přísné, dost možná necitlivé, jenže také striktně podle pravidel. Zkušený slovinský rozhodčí Damir Skomina v zápase Midtjyllandu se Slavií na radu videorozhodčího nechal opakovat původně neproměněnou penaltu domácích. A šance českého šampiona na postup do Ligy mistrů vzápětí zhasla.

VYROVNAL. Sory Kaba z Midtjyllandu byl u centrovaného balonu dřív než...

„Prasečina největšího kalibru,“ soptil gólman Ondřej Kolář do televizní kamery. „Nechápu, že se něco takového může na podobné úrovni stát.“

Midtjylland - Slavia 4:1, přísný sudí a penalta. Liga mistrů je pryč

Deset minut před koncem, za pro Slavii postupového stavu 1:1, chytil Kolář penaltu. Vystihl směr střely domácího útočníka Kaby, vrhl se po své levé ruce a balon vyrazil.