Kairly

MF Dnes – Zprávy

Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa.

MF Dnes – Zprávy
  • Daily at 6:00, 12:00 and 18:00
  • #1239
  • 0 readers
  • iDnes.cz
  • 25 Kč monthly

Issue from

iDnes.cz iDnes.cz • 3× per day

iDnes.cz

iDnes.cz

Weinstein se dohodl se svými obětmi, zaplatí jim přes miliardu korun

Hollywoodský producent Harvey Weinstein dosáhl dohody s desítkami žen, které ho obvinily ze sexuálních útoků a za obtěžování ho zažalovaly u civilních soudů. Weinstein podle předběžné dohody vyplatí ženám 44 milionů dolarů (přes miliardu korun), pokud žalobu stáhnou. Dvou hlavních kauz projednávaných před trestním tribunálem v New Yorku se dohoda netýká.

Filmový producent Harvey Weinstein u soudu v New Yorku (25. ledna 2019)

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo u civilních soudů přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Podle dohody, které bylo údajně dosaženo, Weinstein vyplatí 30 milionů dolarů údajným obětem a zbytek připadne na úhradu soudních výloh. Oběti podle newyorského listu původně požadovaly 90 milionů dolarů.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Když bude v Brně hrozit kolaps dopravy, pošlou auta z ucpaných ulic jinam

Pokud se doprava v Táborské ulici v Brně zhorší natolik, že by se mohl opakovat dopravní kolaps ze začátku týdne, zakážou do ní policisté vjezd. A možná omezí průjezd i dalšími ulicemi. S takovým řešením přišel magistrát města, které sužuje souběh mnoha náročných rekonstrukcí v ulicích.

V brněnských zácpách nabírají vozy hromadné dopravy zpoždění v řádu desítek...

Bezmála hodinové zpoždění nabíraly tramvaje na začátku tohoto týdne, kdy kolaps dopravy v Táborské ulici v Židenicích dosáhl zatím největších rozměrů. Dvacet souprav uvázlo.

Problémy s dopravou jsou zde už zhruba měsíc. Magistrát ovšem zareagoval až po kritickém začátku tohoto týdne a po nátlaku.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Výbuch podomácku vyrobené bomby otřásl centrem Lyonu. Zraněno je šest lidí

Při výbuchu v centru Lyonu bylo zraněno nejméně šest lidí, píší média. Podle francouzské prokuratury explodovala podomácku vyrobená výbušnina. Prezident Emmanuel Macron označil incident za útok bez obětí na životech.

Francouzská policie

Připravujeme podrobnosti.

iDnes.cz

iDnes.cz

Británie s Johnsonem v čele opustí EU bez dohody, nikdo nechce ustoupit

Británie musí opustit Evropskou unii nejpozději v říjnu, ať již s dohodou či bez ní. Prohlásil to v pátek někdejší britský ministr zahraničí Boris Johnson, který je hlavním favoritem na křeslo lídra Konzervativní strany a premiéra po ohlášené rezignaci Theresy Mayové. Johnson řekl, že chce s EU znovu jednat o brexitové dohodě, Brusel ale vzkázal, že to rozhodně odmítá.

Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson na konferenci v Manchesteru....

Na dnešní oznámení Mayové, že 7. června odejde z čela konzervativců, reagoval slovy, že se „samozřejmě“ bude ucházet o křeslo premiéra. 

Mayovou sice ocenil za její „trpělivý a stoický“ přístup k patové situaci okolo britského odchodu z EU, zároveň však zdůraznil, že v případě svého zvolení bude postupovat jinak. 

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

USA vyšlou na Blízký východ 1500 nových vojáků, obává se Íránu

Spojené státy posílají na Blízký východ 1500 nových vojáků, jejichž úkoly budou především obranné. Oznámil to v pátek americký prezident Donald Trump. Vojáci do oblasti míří kvůli blíže neupřesněné íránské hrozbě. Pentagon upřesnil, že z 1500 vojáků bude skutečně nových jen asi 900, zbylých 600 již totiž v regionu působí v rámci stávajících misí, které budou prodlouženy.

Americký prezident Donald Trump ohlásil, že Spojené státy posílají na Blízký...

Americká média s odvoláním na své zdroje tento týden uváděla, že ministerstvo obrany Bílému domu předloží plán na vyslání až 10 000 dodatečných vojáků, ale že není jasné, pro kolik vojáků se Bílý dům rozhodne. Dnes pak agentura AP uvedla, že Trump informoval Kongres, že jako posilu do regionu pošle 1500 mužů a žen ve zbrani, což prezident následně potvrdil.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

V Indii při požáru nákupního centra zemřelo nejméně patnáct dětí

Při pátečním požáru v indickém městě Surat zemřelo podle místních médií nejméně 17 dětí. Požár vypukl v patře budovy, kde měla doučování skupina žáků místní školy. Na televizních záběrech bylo vidět, jak někteří vyskakovali z oken hořící budovy.

Informovala o tom agentura AP. Podle zpravodajského serveru National Herald je obětí více než 19 a několik dalších bylo zraněno. Více než deset žáků utrpělo popáleniny, s nimiž skončili v nemocnici. Požár pravděpodobně způsobil elektrický zkrat a oheň se poté začal rychle šířit. Požár vypukl v blízkosti schodiště, a proto se studenti nemohli dostat ven.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Podle serveru India Today vypukl požár ve třetím a čtvrtém podlaží budovy Taxshila Complex, kde měla 30členná skupina žáků doučování, všem bylo méně než 20 let. Někteří z nich se pokusili zachránit skokem z oken hořící budovy.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Klíšťata útočí, deště je probudily. Kdo se v lese nechrání, je v ohrožení

Klíšťata budou o víkendu podle předpovědi ČHMÚ velmi agresivní. Lidé by podle doporučení odborníků neměli minimálně do neděle chodit nechráněni v listnatých lesích. Rychlý nástup klíšťat zbrzdilo dubnové sucho, teď ovšem paraziti obživli v plné síle. Boreliózou se od začátku roku nakazilo přes čtyři sta lidí.

Ilustrační snímek

Klíšťata špatně snášejí nedostatek vlhkosti. Velmi suchý duben je proto donutil se schovat a čekat na vhodnější podmínky, aby se mohla nakrmit. Vhodnější podmínky přišly právě s deštivým květnem. „Dá se očekávat masivní aktivita klíšťat,“ říká Miroslava Burýšková, vedoucí laboratoře Protean. „Aktuální počasí klíšťatům absolutně vyhovuje,“ doplnila.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Read the article (2 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Havel po propuštění na svobodu slavil. Na večírek pozval i Dubčeka

17. května 1989 se neodehrálo jen setkání Husáka a Jakeše s rumunským diktátorem Nicolae Ceaušeskem na Pražském hradě. Především soud upustil, na podnět několika tisíc občanů, od poloviny výkonu trestu Václava Havla. Po propuštění jel Havel slavit do svého bytu na Rašínově nábřeží, kde se setkal i s Alexandrem Dubčekem.

Jaroslav Kučera: Václav Havel a Alexander Dubček ve chvíli, kdy Čs. televize...

Zatímco večerní zprávy Československé televize informovaly o historickém setkání soudruhů Husáka a Jakeše s rumunským diktátorem Nicolae Ceaušeskem na Pražském hradě, skutečná historie se 17. května 1989 psala někde úplně jinde.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Read the article (3 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Veganstvím skoro až za hrob. Švédští rodiče svoje dítě málem vyhladověli

Švédský soud poslal v pátek na tři měsíce za mříže rodiče, kteří vyhladověli své dítě veganskou dietou téměř k smrti. Osmnáctiměsíční batole dostávalo podle soudu pouze mateřské mléko, hnědou rýži a brambory a dlouhodobě trpělo hladem. Dítě muselo být v únoru hospitalizováno kvůli podvýživě, jeho rodiče navíc jeho narození ani neoznámili úřadům.

ilustrační snímek

Soudce Per Nordén uvedl, že rodiče sice své dceři neublížili záměrně, musel však přihlédnout ke konstatování lékařů, podle nichž dítě dlouhodobě hladovělo. „Je to horší než cokoliv, co jsme v nemocnici kdy viděli,“ komentoval případ pro list The Independent jeden z lékařů.

Read the article (1 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Od holokaustu uběhlo příliš mnoho času, říká expert o vzestupu antisemitismu

V Evropě se v poslední době znovu rozmáhá nenávist vůči židům. V současném antisemitismu se mísí jak pravicový, tak levicový extremismus, ztráta povědomí dnešní společnosti o hrůzách holokaustu, ale i závist muslimských zemí vůči izraelským úspěchům, říká v rozhovoru pro iDNES.cz expert na extremismus Miroslav Mareš.

Palestinci pálili na demonstraci před izraelskou ambasádou v Aténách izraelskou...

Turisté často narušují pietu památníků holokaustu a koncentračních táborů, kde pořizují nevhodné fotografie. Zapomíná Evropa na hrůzy holokaustu?Chybí jí bezprostřední zkušenost s válkou. Je pravda, že příslušníci mladší generace nemají často představu, co holokaust byl. Chybí také přímá rodinná vazba na lidi, kteří za války zahynuli. Pieta se proto u některých zvolna vytrácí. 

Read the article (5 min read)
iDnes.cz

iDnes.cz

Šichta silničářů začíná o hodinu a půl později, než by mohla. A kdy končí

Na českých dálnicích probíhají rekordní opravy. Jak taková práce dělníků vypadá? Redakce MF DNES nyní měsíc sledovala jedno místo, aby se ukázalo, jak intenzivně práce probíhají, aby jízda ve zúžení, kde se tvoří kolony, neobtěžovala řidiče déle, než je nutné. Reportér MF DNES tudy projížděl celý měsíc. Ráno, dopoledne, odpoledne i večer.

Ilustrační snímek

Ten rozdíl zaujme na první pohled. Na benzince na dálnici D8 rachotí bagr, dělníci pracují v jámách pro nádrže. Je půl šesté ráno, právě vyšlo slunce a tady se už naplno pracuje.

Read the article (3 min read)

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.