Jakub Szanto

Jakub Szanto

zahraniční reportér České televize; tweety nevyjadřují oficiální stanovisko ČT

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Kremelský outsourcing po vzoru Gerharda Schrödera.

Ondrej Soukup

Bývalá rakouská ministryně zahraničí za Svobodné Karin Kneisslová, které na svatbu přijel Vladimir Putin, se stala členkou správní rady státní Rosněfti. To je mi tedy ale opravdu překvapení.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Hlavní vyšetřovatelka Mezinárodního trestního soudu prohlásila, že zahájí vyšetřování možných válečných zločinů v Gaze a na Západním břehu. Otevírá se nové bitevní pole mezi Palestinou a Izraelem, který není členem ICC.

Haaretz.com

BREAKING: International Criminal Court prosecutor says will open formal investigation into war crimes in Palestinian Territories www.haaretz.com/israel-news/.p…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

"Atomové sendviče jsou naše právo!" Íránci si dělají kulinární legraci ze sloganu "Atomová energie je naše právo!" konzervativního křídla, které směřuje k vítězství v prezidentských volbách.

Khosro Kalbasi

These massive sandwiches have become very popular in #Iran. This cook presenting a sandwich named “nuclear” says, “Nuclear sandwich is our right,” a pun playing on a slogan favored by hardliners: “nuclear power is our right.”

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Vznikne v EP frakce radikálních národovců? Členů by mohla mít dost.

Filip Nerad

Orbánův Fidesz dnes podle maďarských médií odejde z frakce Evropské lidové strany. @EPPGroup dnes rozhoduje o změně svých pravidel, která by umožnila vyloučit celé politické skupiny ze svých řad. Maďarský premiér už předem pohrozil, že v takovém případě jeho europoslanci odejdou https://t.co/Isj4OB9XZj

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Zatímco 62% Rusů podle posledního průzkumu odmítá Sputnik V a výrobce nepokryje třetinu ochotnou se očkovat, propaganda Kremlu jede na plné obrátky. Maďarsko a Slovensko porušením unijních pravidel při schvalování vakcíny jí vyšly vstříc. Doteď si o něj Sputnik u EMA nezažádal.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Upgrade: už ne nemocný muž Evropy, ale strašák Evropy.

Lukas Dolansky

Nizozemská veřejnoprávní televize přináší příběh z kovidového Česka. V hlavní roli nikoli lidé, ale pece ostravského krematoria. Jejich provozovatel v reportáži říká, že se o ně bojí. Dva a půl měsíce jedou na maximum a nemusejí to vydržet. A situace podle něj může být horší.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

„Dostal jsem nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru od Slovinska a Rakouska," řekl ministr zahraničí Petříček. Aneb jak se Česko stalo nemocným mužem Evropy.

Christoph Israng

Právě v srdci střední Evropy je koronavirus společnou výzvou. Proto sousední 🇩🇪spolkové země Bavorsko, Sasko a Durynsko nabízí České 🇨🇿republice lůžka ve svých nemocnicích, očkování a rychlotesty.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Zdá se, že šikanózní systém a mizerné platy českého zdravotnictví, které vyhnaly do zahraničí tisíce lidí za lepší prací se nakonec vyplatí. Německé příhraničí se bez nich neobejde, a tak nabízí pomoc uprostřed české neschopnosti efektivně bojovat s pandemií. Ironie dějin.