Jakub Szanto

Jakub Szanto

zahraniční reportér České televize; tweety nevyjadřují oficiální stanovisko ČT

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Jaj!

ČT24

ČT: Nejvyšší státní zástupce napadl u soudu verdikt ministerstva financí, že firma kancléře Vratislava Mynáře nemusí vracet téměř šestimilionovou dotaci na penzion v Osvětimanech. Rozhodnutí ministerstva je podle něj nezákonné.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Emiráty spustily další nákupní horečku. Od Francie si koupí 80 stíhaček Rafale a 12 vrtulníků Caracal. O obchodu se poprvé mluvilo už před deseti lety.

Reuters

UAE and France sign deal for 80 Rafale fighter jets reut.rs/3DoSlln

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

V nádherném věku 102 let odešel velký cestovatel a s ním i velký kus starého světa. Miroslav Zikmund (1919-2021).

Petr Bušta

Zemřel Miroslav Zikmund

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Zatímco WTA zaujala pevný postoj, Mezinárodní olympijský výbor - zcela nepřekvapivě - hájí čínskou linii. Vzpomínáte na Jacquese Rogga, jak na pekingské olympiádě v roce 2008 na pozadí smogu, přes který nebylo vidět, denně ujišťoval, že úroveň škodlivých jednotek je v normálu?

AFP News Agency

#BREAKING IOC releases second Peng Shuai video, defends its 'human' approach

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Generál Esmaíl Qa'ání, velitel íránské expediční jednotky al-Quds se dal na stomatologii. Spojeným státům pohrozil, že v případě sebemenšího kroku proti Íránu: "Vaše zuby budou rozdrceny ve vašich ústech." Vysoký armádní důstojník země, která právě jedná o odvolání US sankcí.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Reportérsko-spisovatelská posádka na jedné antické lodi se rozrůstá.

Nakladatelství Argo

Máme u nás v Argu už tři reportéry České televize! K Jakubovi Szántó @JakubSzanto a Martinu Řezníčkovi @MartinReznicek nedávno přibyl také Martin Jonáš @MartinJonas19, jehož skvělou knihu Fenomén Angela Merkelová považujeme za žhavý tip na letošního Ježíška.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Po dlouhých týdnech se Irák dočkal volebních výsledků. Z 329 křesel získali:

strana šíitského duchovního Moqtady al-Sadra 73
sunnitská strana Taqaddum 37
proíránská strana ex-premiéra Nálikího Stát a právo 31
kurdská KDP 31

Účást byla jen 44 %.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

A tahle knížka je taky moc fajn! Odcházející těžkou váhu evropské politiky (ne-li tu vůbec nejtěžší) popisuje komplexně a střízlivě. Jako dlouholetý očitý svědek a skvělý reportér se @MartinJonas19 pohybuje daleko od hysterických mantinelů odpůrců i adorantů. Díky za to!

Martin Jonáš

Abych parafrázoval klasika: dcera na fotce původně být neměla, ale nepodařilo se ji odehnat. A koneckonců, i Angela je takové moje vypiplané mimino. Posíláme ji coby náš drobný dárek pro Ježíška z La Fabriky.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Díky ⁦@tvtomas⁩ za parádní večer. Film Nebe je síla, kniha Novinářem v Číně skvělá. Což, ostatně, ukazují i vynikající prodeje. Jedním z často skloňovaných slov v textu je “pivo”. Tak jsme jím připili na zasloužený úspěch. Bravo, kámo! 👏🏽👍🏼🤘🏼
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Prezidentka nejmladší republiky světa vyhlásila národní hrdinkou jednu z nejtalentovanějších zpěvaček. Vivat Barbados! 🇧🇧

Reuters

Barbados declared singer Rihanna a national hero at its republic ceremony in her hometown of Bridgetown reut.rs/3Ddszkk

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Takhle se to dělá. Čínský prezident Si Ťin-pching oznámil čínsko-africké přeshraniční centrum jüanu, které poskytne africkým zemím úvěry do výše 10 miliard dolarů. Stejnou sumu slíbil na kontinentu investovat. Peking dále daruje miliardu dávek vakcín.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Vláda iráckého autonomního Kurdistánu zatkla několik příslušníků kurdsko-turecké PKK. Stranu viní z vměšování do vnitřních záležitostí a údajném podílu na organizaci emigrace přes Bělorusko s cílem zdiskreditovat vládu v Irbílu.

Kurdistan 24 English

"A number of PKK members have been arrested, and we will reveal more details in the coming days." www.kurdistan24.net/en/story/2…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Nizozemská vojenská policie zatkla pár, který po pozitivním testu na COVID-19 opustil hotel, kde byl v karanténě, a nastoupil do letadla. Paznechtství některých lidí nezná hranic.

AP Europe

Dutch military police have arrested a couple who had left a hotel where they were being quarantined after testing positive for COVID-19 and boarded a plane. apne.ws/HnoCbiH

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Akce Kulový blesk na zahraničních postech @CT24zive je zde. Vítám @PolakPavel na palubě.

Česká televize

Pravidelná výměna na postech zahraničních zpravodajů je za rohem! Na jaře zamíří do Polska Andreas Papadopulos. V létě se přesune Bohumil Vostal do USA, Lukáš Dolanský do Velké Británie a Petr Obrovský do Belgie. Na Slovensko vyšle @CzechTV Jana Šilhana a do Německa Pavla Poláka.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Stále stejná písnička. Za bratrskou pomoc povinná výuka ruštiny. Tenhle kulturní etnonacionalismus si Rusko nese napříč historií. Už vidím ty rusofonní africké inženýry nadšeně přijímané napříč velkou zemí.

Ondrej Soukup

Od příštího roku bude povinná výuka ruštiny na univerzitách v Středoafrické republice. Odměna za angažmá vágnerovců. BTW, ruština už zde jednou povinná byla, v dobách panování bizarního císaře Jeana-Bédela Bokassy. www.agenceecofin.com/gestion-p…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Frontální útok Miss Thajsko na al-Aksá pod ochranou okupačních sil. Tedy prý. Jeruzalém má tu moc udělat z čehokoliv naprostou magořinu.

وكالة شهاب للأنباء

ملكة جمال #تايلاند تقتحم مسجد الأقصى بحماية قوات الاحتلال، حيث تعتزم المشاركة فيما يسمى "مسابقة ملكة جمال العالم" المقرر إقامتها في إيلات