Jakub Szanto

Jakub Szanto

zahraniční reportér České televize; tweety nevyjadřují oficiální stanovisko ČT

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Nevzpomínám si, kdy novináři naposledy radili vládní straně, jak vládnout. Namísto rad, jak mají pracovat novináři a nedůstojné kampaně namířené proti jednomu konkrétnímu, bych si moc přál, aby nabídla pravdivé a celistvé vysvětlení prapodivného nápadu s moskevským výletem.

Josef Kopecký

Ta nám rozdala ČSSD ve Sněmovně...

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

S-400 buď úplně nefungují, nebo je ovládají Rusové s rozkazy nestřílet na Izraelce anebo Syřani bez schopnosti střílet na Izraelce.

OSINTtechnical

The IAF just struck a target a few KMs from the RuAF base in Khmeimim. We know the Russians have deployed an S-400 to the area, so the Israelis managed to get by it. Sort of huge. https://t.co/3DZf4dugqy

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Nepřímé zestátnění tisku dle polské cesty. Ale vlastně maďarské. Děsivé, jak snadné to je a s jak neskrývanou arogancí - včetně porušování verdiktu soudu - to může s podporou mstivé vlády proběhnout.

Roman M

Čistky začaly. Polští naftaři po nákupu novin vyhazují šéfredaktory www.seznamzpravy.cz/clanek/cis… prostřednictvím @SeznamZpravy

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Den smutku za 45 obětí hromadné tlačenice na svátek Lag baOmer. Nejmladší bylo teprve 9 let.

i24NEWS English

Today #Israel marks a national day of mourning following the disaster at #MountMeron

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Krásná zima končí, nesezóna taky. Ta příští už snad bude zase taková jako v roce 2019. Jo, a skromně si myslím, že lyže jsou od jízdy z kopce, nejhůř rovně. Ti, kteří s nimi jezdí do kopce, mají po dnešku můj silně udýchaný respekt.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Záběry z ultraortodoxní oslavy Lag baOmer pár minut před katastrofou ukazují tisíce věřících mužů na obřím koncertě nedaleko hrobu rabína Akivy. Podle první vyšetřovací verze se zřítila část tribuny a padající davy umačkaly lidí, kteří se snažily dostat nahoru.

משה ויסברג

לכבוד התנא: עשרות אלפים בהדלקה המרכזית של תולדות אהרן שמרעידה את הההר מצד לצד

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Od rána se bojím vystrčit hlavu ze dveří kvůli těm stejnopohlavním hordám, co se chystají rozvrátit moje manželství. Snad ten dnešek přežijem. 🤦🏻‍♂️
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Abbás na zítra svolal jednání všech palestinských frakcí včetně Hamásu. Podle všeho chce oznámit odklad voleb na neurčito pod záminkou izraelského odporu k volbám ve Východním Jeruzalémě. Izrael se ale zatím k tématu nevyjádřil právě z důvodu, aby se nestal Abbásovou záminkou.

Barak Ravid

Palestinian president Abbas expected to delay elections, blame Israel. My report on @axios www.axios.com/palestinian-pres…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Předvolební průzkumy v Palestině jasně favorizují Hamás v Gaze i na Západním břehu. Fatah podrývají i odpadlíci jako Muhammad Dahlan nebo v Izraeli doživotně uvězněný Marwán Bargutí. Pravý důvod za úvahou Ramalláhu volby odložit na neurčito.

Khaled Abu Toameh

Poll: Hamas will win parliamentary and presidential elections. Mohammed Dahlan more popular than Marwan Barghouti.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Kauza Vrbětice (a před ní částečně i kauza Salisbury) resuscitovala bulharské vyšetřování série útoků. Prokuratura viní šest ruských agentů. @Vcernohorsky je na místě. Podrobnosti na @CT24zive.

Vaclav Cernohorsky

Novinky ze Sofie kolem incidentů podobných výbuchům ve Vrběticím.
Prokuratura má důkazy, které naznačují, že čtyři události v letech 2011, 2015 a 2020 byly výsledkem aktivit šesti ruských občanů, jejichž cílem bylo zabránit vývozu vojenského materiálu do Gruzie a Ruska.