Jakub Szanto

Jakub Szanto

zahraniční reportér České televize; tweety nevyjadřují oficiální stanovisko ČT

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

V Polsku probíhá hluboký spor. A tektonické desky se lámou na zlomech katoličtí konzervativci vs. sekularizovaní liberálové, ale i ženy vs. muži.

Lukáš Mathé

Jeden z mnoha protestů, které probíhají v celém Polsku proti rozhodnutí ÚS o zpřísnění pravidel interrupcí. Tento před Sejmem. ⁦@CT24zive

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Pravá ruka Saddáma Husajna je v pekle.

Jakub Ježek

Zemrel Izzat Ibrahim al-Douri, ten napadne zrzavy muz z doprovodu Saddama , jeho viceprezident, pozdeji jedna z vudcich osob protikoalicniho odboje a sef strany Baas v ilegalite.
Na vysvetleni o (nejen) jeho mozne roli v nastupu Islamskeho statu, si jeste historici asi pockaji

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

A jednu navíc na uklidněnou. Tak dlouho jako kdysi v Polsku to trvat (snad) nebude. Tam to do léta ‘83 vydrželo rok a půl. Taky to tehdy nevyhlásí plukovník, ale rovnou generál. (Pro TW hysteriky: tento tweet obsahuje historickou nadsázku a nemá urazit ničí útlocitnost.)
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Zákaz nočního vycházení je za hnusného počasí a uzavřených barů jen demonstrací, že je zle. Nulový dopad na R. Fakt, že doteď měly na uzavření výjimky obchody s koberci a nábytkem, je ehm prazvláštní. Zbytek je imho nedostatečný, stejně jako vůle prosazovat dosavadní omezení.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Kolega @TomDrahonovsky má vousy a pracuje jako neúnavný moderátor ČT24. Z čehož jednomu anonymovi vyšlo, že musí být žid. A tak po něm chce, aby si nechal dát do občanky označení, že je židovského původu (což není), a ukončil údajné rasistické žvásty. V tom dopise je všechno. 🤦🏻‍♂️

Tomáš Drahoňovský

Nad dopisy divaku aneb Jmenuju se fakt Drahonovsky.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Erdoganův bojkot Francie: Hranolky už byly Freedom Fries, teď patata á la Sulejman. Místo brie - halloumi (hlavně ale ne z Řecka). Víno křesťanům stejně chtěl zakázat. Ústřice se prohlásí za ne-halal (košer, ostatně, nejsou odjakživa) et voilá!

AFP news agency

#BREAKING Turkish President Erdogan calls for boycott of French goods

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Íránská vláda, nadšená roztržkou mezi jejími arabskými rivaly a Francií podpořenou EU, s radostí přilévá olej do ohně sváru o sekulární duši Francie. Do které nemá, stejně jako arabské země, natož Turecko, co mluvit. Po uříznutí hlavy francouzského učitele Patyho byly zticha.

Fars News Agency

Iran’s Judiciary Chief: Sacrilege of Prophet Mohammad (PBUH) Means Insult to All Prophets
fna.ir/f0moe3

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Ve vynikající společnosti @petrfischer3 @MartinReznicek @MichalKubal @VojtechGibis Karel Hvížďala a Jiří Peňás (...a některých dalších jmen). Novinářské knihy roku 2020.

Nakladatelství Argo

Portál Mediář @mediarcz nedávno přišel s výběrem 12 knih, jež v poslední době vyšly českým novinářům, mezi kterými figurují i výtečné tituly našich autorů Z Izrastiny s láskou Jakuba Szántó @JakubSzanto a Rozpojené státy Martina Řezníčka @MartinReznicek.
www.mediar.cz/novinari-knizne-…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Rád podpořím skvělý TW účet. @jazykovedma rulez!

🔮 Jazykovědma

🙏 Pokud vám to uniklo: stále platí výzva #CzechSocialAwards, kde skromně navrhuji nominovat češtinu v zastoupení mé maličkosti. Zkusme zvýšit povědomí taky o tom, že lidé nad 30 nejenže nejsou ještě mrtví, ale dokonce se snaží používat sociální sítě k šíření #epidemieosvety! 🤯

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Osobní útoky proti Macronovi, testování ruského systému S-400, vyslání žoldáků a vojáků do Libye, okupace Sýrie a Iráku, prospektorské provokace ve východním Středomoří, podpora Ázerbajdžánu proti Arménii...a teď i přímá výzva USA k vyhlášení sankcí. Dobře si Turci zvolili.

Jonathan Spyer

in tomorrow's news, Erdogan threatens to march into the Sudetenland.. apnews.com/article/turkey-emma…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Erdogan paša svými osobními výpady vůči francouzskému prezidentovi propadl hluboko pod běžnou úroveň mezinárodního dialogu. Zatímco k otřesné vraždě učitele ve jménu radikálního islámu byl úplně zticha, francouzský boj proti extremismu mu nesedí.

AFP news agency

#BREAKING EU condemns Turkish President Erdogan's 'mental checks' comments about Macron as 'unacceptable'

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Pražským hipsterům nikdo nevezme právo na to udělat něco pro svoje zdraví! Bio pumpkin lattéčko za 150,- hambáč za anguse za 200,- a C19 zdarma.
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Skvělá práce!!!

Armáda ČR

Hlásíme se z Letňan.
Týden jsme intenzivně makali. Připravili jsme 500 lůžek, jednotky intenzivní péče, laboratoře, počítačový tomograf i rentgen. Zítra hlásíme splnění úkolu.
#JsmeArmada #ArmadaPomaha

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Vše nej!

MZV ČR

🇨🇿🇺🇳 Organizace spojených národů vznikla 24. října 1945, kdy byla Charta OSN ratifikována Čínou, Francií, Sovětským svazem, USA, Velkou Británií a většinou ostatních signatářských zemí. Každoročně se proto 24. říjen slaví jako Den Spojených národů. ➡ bit.ly/2G0TbgQ

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Jordánsko. Bohužel.

Middle East Eye

Salah, 16, survived a brutal kidnapping in Jordan last week and was reunited with his father in hospital after being given permission to leave prison to see his son.