Jakub Szanto

Jakub Szanto

zahraniční reportér České televize; tweety nevyjadřují oficiální stanovisko ČT

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Takže podle téhle křišťálově čisté logiky pana Lavrova se Rusko přímo účastnilo války v Koreji, Vietnamu, Iráku proti Íránu, “národně-osvobozeneckých” konfliktů napříč Jižní Amerikou, Afrikou a Asií, všech arabsko-izraelských válek.

ČT24

USA a NATO se přímo účastní války na Ukrajině, protože dodávají Kyjevu zbraně, tvrdí podle státní agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Západ měl podle něj reálnou možnost odvrátit konflikt na Ukrajině, ale nehleděl na ruské zájmy.
ct24.ceskatelevize.cz/svet/354…

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Veteráni bolševického klubu vrahů, kteří stříleli vlastní lidi “ve jménu ochrany vlasti” se rozhodla udělat velkou reklamu skvělému dokumentu @CzechTV Postoloprty 1945. Česká odplata. Děkujeme a zde je ke shlédnutí: www.ceskatelevize.cz/porady/12…

Martin Jonáš

Takže tu máme organizovanou stížnost na dokument @jakubhamleti o masakru v Postoloprtech. Vzhledem k tomu, že je pod touto kupou lží a manipulací podepsán Klub českého zadrátovaného pohraničí, jde zároveň o prvotřídní reklamu na tento film. Takže ještě jednou, koukněte se:👇

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Fantastický @Chemisgraffiti znovu zasahuje. Na komoru.

Chemis

China today! Brave people in the streets 🎈! This huge canvas is part of my show Oppressed Freedom at Karlovo Náměstí metro station. #ChinaProtests #China #XiJinping #Tiananmen #freedom #HongKongProtests

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Shrnutí známých informací o mysteriózních explozích na Nord Stream I a II od @VaclavBartuska. Odpověď na tradiční otázku cui bono? i schopnosti provézt tak masivní útok na mořském dně ukazuje směrem k východu.

Václav Bartuška

Uplynuly více než dva měsíce od výbuchů na plynovodech Nord Stream 1 a 2. Stalo se tak 26. září 2022 a být tohle normální rok, psalo by se o vyšetřování každý den. Co zatím víme? 🧵1/11

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Chleba z minového pole, soubor reportážních úvah o ruské válce proti Ukrajině od souboru autorů) včetně Yours truly). Srdečně zvu na setkání 1.12. v 19:00 do Knihovny Václava Havla. @KnihovnaVH @VSlovart
Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Pan Vrabel to posunul o pár příček výš. Mám za to, že tvrzení o chystaném jaderném útoku @strakovka a @ObranaTweetuje proti Rusku, po kterém bude následovat ruská atomová odveta, už šíření poplašné zprávy je. Cc: @PolicieCZ.

Vojtěch Gibiš. V bloku

Proruský dezinformátor Vrabel si ze Srbska možná zahrává s šířením poplašné zprávy.
"Naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi ze stíhaček. Jestli vás to nezvedá ze židle, tak už nevím... Seďte na gauči a užijte si posledních pár měsíců života."
1/2

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Ředitel Enerhoatomu tvrdí, že by okupanti mohli opustit Záporožskou atomovou elektrárnu. Tom může být skvělá, ale taky děsivá zpráva.

The Kyiv Independent

⚡️ Energoatom head: Russian forces may be preparing to withdraw from Zaporizhzhia Nuclear Power Plant.

Ukraine’s state nuclear energy operator head said the company sees the signs that the Russian troops may be preparing to leave the plant they've occupied since March.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

“Neexistuje žádný Izrael. Jen Palestina. Nikdo vás tu nechce!” Saúdský fotbalový fanoušek si v Kataru otevírá ústa na izraelského reportéra. Další oprávněn kritika izraelského “apartheidu”, jak často slýchám? Anebo prostě jen antisemitská delegitimizace židovského státu.

Haitham El-Tabei التابعي

مشجع سعودي يرفض الحديث مع مراسل إسرائيلي "ليس هناك إسرائيل هناك فلسطين فقط" …. "انت ليس مرحب بك هنا"

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

“Je téměř jisté, kdo stojí za celým tím obviněním z antisemitismu proti Jeremymu... Téměř jistě to bylo izraelské velvyslanectví.” Labour Party vyloučila Corbynova spojence Petera Willsmana. V rozhovoru s @tenenbom obvinil izraelskou ambasádu z rozsáhlého spiknutí. 👏🏽👍🏼

Mike Katz

Good riddance to old rubbish. Willsman was on the NEC when he attacked Rabbis from across the UK Jewish community by smearing them as ‘Trump supporting fanatics’. It’s about time he was expelled. This antisemitic behaviour has no place in Keir Starmer’s Labour Party. https://t.co/SKeLR9cWu2

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

FSB předevčírem oznámila likvidaci tříčlenné skupiny proukrajinských sabotérů. Ukázala i jejich nášivky údajně odkazující na ukrajinskou nacionalistickou organizaci Vůle. Jenže se ukazuje, že pozabíjeli členy známé airsoftové skupiny z Voroněže.

ChrisO_wiki@mastodon.social

1/ In what may be a bizarre case of mistaken identity, the Russian FSB has killed a group of Russian people it claims are pro-Ukrainian saboteurs – but who reportedly appear to be Airsoft enthusiasts who were engaged in live-action roleplay of the S.T.A.L.K.E.R. video games. ⬇️

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Další tragická ukázka nepřipravenosti ruských vojáků/branců na zimu. Ukrajinský dron shodí granát na mizerně chráněný zákop plný polozmrzlých a spících vojáků. Po výbuchu se dva sotva pohnou, ostatní spí dál. Děs běs.

Tom Warner

This little video is truly incredible. I recommend everybody watch it several times, to let it sink in. It says so much about why Russia is losing this war. A short thread.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Na poslední akci pana Vrábela et al. zazpív...ehm... vystoupil Pepa Nos. Zjistil, že si ho nikdo už nepozve ani jako excentrickou atrakci, a tak vsadil na komerční xenofobii. Ale tady antiamerický výpotek donašeče StB a Putinova laureáta Nohavici by býval sklidil mohutný aplaus.

Holdingový zděšenec

Putinův chábr složil pěknou písničku o tom strašného americkém prezidentovi. Aneb z autora protestsongů šaškem diktátorů.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Veliké gratulace @DarPutinovi ke dvěma lupám! 👍🏼🤘🏽👏🏽

Dárek pro Putina

Prosím vás, tak jsme to vyhráli. Asi udělám nějakej rozdělovník a budu vám ty dvě Křišťálový lupy půjčovat abyste si je taky užili...😉 Je to vaše cena. Marketingová inspirace je super a Projekt roku je absolutní sen a masakr. Jste skvělí. Děkujeme všem, kteří nás podporují.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Dva měsíce od začátku masivních protestů a brutálních zákroků bezpečnosti, které už v Íránu stály skoro 500 životů, se Rada pro lidská práva OSN ráčila probudit. Odsoudila surovost perzekuce a vyslala vyšetřovací misi.

Amichai Stein

#BREAKING: The Human Rights Council has voted in favor of the resolution establishing a fact-finding mission to investigate human rights abuses in Iran

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Z posledního videa antisemitského blba Kanyeho Ye Westa vyplývá, že po poslední večeři v Mar-a-Lago do toho spolu s Trumpem v roce 2024 nakonec nepůjdou.

Zachary Petrizzo

In a new video tonight, Kanye West says that Trump began "screaming" at him during their Mar-a-Lago dinner, telling the rapper he will "lose" his 2024 presidential run.

Jakub Szanto

Jakub Szanto, ČT 24

Generál Zima udeřil. A znovu pořádně “zatopí” agresorovi. Jen tentokrát to jsou Rusové.

Thomas C. Theiner

During my last appearance on the @MriyaReport I said that winter would kill more russian soldiers than Ukraine ever could.
Today it was 6°C/43°F during the day on the Donetsk front & we got the first videos of entire russian squads dying of hypothermia.

Winter is Ukraine's ally.