Jan Mikula

Jan Mikula

Přemýšlím, jak nastartovat kvalitní žurnalistiku. Proto se po večerech lopotím na Kairly.

Jan Mikula's newspapers

Malostranský deník

Malostranský deník

Přehled toho nejzajímavějšího, co se událo v české politice.

Jan Mikula Jan Mikula
Technologický deník

Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Jan Mikula Jan Mikula
Product Design Weekly

Product Design Weekly

Insights from fields like user experience, agile development, marketing and of course product design.

Jan Mikula Jan Mikula

Jan Mikula's Posts

Recommended posts

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Srpnové novinky: Články s komentáři od editorů a mnoho drobných vylepšní

V červenci jsme představili možnost editorů komentovat zprávy pomocí krátkých textů či vybraných tweetů. Srpen jsme strávili zejména dolaďováním této novinky. Přepracovali jsme, jak se editorské komentáře zobrazují na mobilu. Dříve se zobrazovali buď nad, nebo pod článkem. Nyní se podobně jako na desktopu zobrazují vedle článku.

Komentáře editorů se zobrazují i v detailu samotného článku. Tímto způsobem dostanou čtenáři u populárních článků zajímavou diskuzi ze strany různých editorů novin s různými úhly pohledu. Tato diskuze by tak měla být věcnější a pro čtenáře zajímavější, než co se dnes odehrává na sociálních sítí či v nemoderovaných diskuzích.

(1 min read)

Recommended issues

Magazín Beran (20. 9. 2019)

Prezident oznámil, že Šmardu nejmenuje ministrem kultury. Není podle něj kompetentní • Placení přes internet čekají změny. Číselný kód poslaný přes SMS už nebude stačit • Stát podporuje lenost a zneužívání dávek, říká šéfka ústecké sociálky • KalendarSvobody • Brněnský deník: Úsekové měření nebude, oznámil zastupitel David Pokorný po jednání s radním pro dopravu

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

V Jablonci slavíme. Pošahanej primátor z ANO možná skončí a ještě u toho vypne městský šmírovací systém. Co víc si přát?!
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Je fascinující sledovat, jak v USA demokraté volí jako kandidáta na prezidenta socialistu, který bude pro většinu Američanů nevolitelný. A na druhé straně Trump cly podkopává ekonomiku, na jejíž vlně se doposud vezl.

To ani jedna strana nechce příští prezidentské volby vyhrát?
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Červencové novinky: Noviny nově umožňují editorům přidávat názory a komentáře

K papírovým novinám od nepaměti patří komentáře a názory. Je to způsob, jak editoři novin mohou zasazovat "objektivní" fakta do kontextu. Případně je to prostor, kde noviny otvírají celospolečenská témata.

Noviny na Kairly s komentáři

Proto máme velkou radost vám představit novou možnost pro editory na Kairly. Ti nově mohou k vybraným článkům přidávat vlastní komentáře, případně vybrat související tweet(y), které článek glosují.

 Editoři tak mohou uplatnit své editorské schopnosti a zasazovat informace do kontextu, případně vyjadřovat své názory. Čtenáři se na oplátku mohou těšit na mnohem "bohatší" vydání svých oblíbených novin.

(1 min read)
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

@rjs Hi Ryan, thank you for the excellent book. There are few areas that I would be eager to know even more. One of them is QA.

* How QA fit exactly in your 6 week cycles? You mentioned that they somehow join the team during the cycle. How exactly that works?

Recommended posts