Kairly

Jan Mikula

Jan Mikula

Přemýšlím, jak nastartovat kvalitní žurnalistiku. Proto se po večerech lopotím na Kairly.

Jan Mikula's newspapers

Malostranský deník

Malostranský deník

Přehled toho nejzajímavějšího, co se událo v české politice.

Jan Mikula Jan Mikula
Technologický deník

Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Jan Mikula Jan Mikula
Product Design Weekly

Product Design Weekly

Insights from fields like user experience, agile development, marketing and of course product design.

Jan Mikula Jan Mikula

Jan Mikula's Posts

Recommended posts

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Je někde nějaký věrohodný popis, v čem přesně Huawei představuje bezpečnostní hrozbu? Všichni výrobci používají podobné komponenty a software... Mně příjde, že všichni akorát pomáhají Trumpovi v jeho obchodní válce s Čínou a cla vypadají špatně, tak se na to jde přes bezpečnost
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Pokud vás zajímá americká politika a konkrétně Muellerova zpráva, tak doporučuji tohle vlákno.

Justin Amash

Mueller’s report describes a consistent effort by the president to use his office to obstruct or otherwise corruptly impede the Russian election interference investigation because it put his interests at risk.

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

První minimální mzda, kterou podporuji. Basecamp, jeden z asi nejlepších zaměstnavatelů na světě, se rozhodl zavést interní minimální mzdu, aby měl spokojené zaměstnance i na hůře placených pozicích. m.signalvnoise.com/minimum-pay…
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Květnové novinky: Kairly se otevírá veřejnosti a nově umožňuje importovat své oblíbené RSS kanály

Po mnoho měsíců vyvijíme Kairly jako platformu, která má vytvořit lepší prostředí pro novináře na jedné straně a pro čtenáře na straně druhé. Doposud zkoušelo platformu jen několik testerů. Nyní otevíráme registraci pro prvních 125 lidí, kteří si chtějí novou platformu vyzkoušet.

Chceme oslovit čtenáře, kteří používají RSS čtečku (například Feedly), aby vyzkoušeli naší aplikaci. Přidali jsme novou funkci, která umožňuje importovat RSS kanály z vaší současné RSS čtečky ve formátu OPML.

Jak se líší Kairly od současných RSS čteček?

Klademe důraz na vytváření zdravých návyků při čtení. Moderní internetové aplikace včetně Facebooku a Twitteru se snaží podvědomě ve vaši mysli vytvořit návyk, který způsobuje, že v každou volnou chvíli kontrolujete jejich aplikaci, zda není něco nového.

(2 min read)

Recommended issues

Elektromobilita (25. 5. 2019)

Tesla Model Y prototype spotted in the wild for the first time • Tesla Model Y production will create a battery shortage, says Panasonic • Nový typ průhledné baterie otevírá dveře k mobilům jako z futuristických filmů

Recommended posts

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Nemám nic proti tomu, že lidé vybízejí k podpoře stran s určitým ideologickým zaměřením. Ale to, že to dělá instituce, kam se za pár dní konají volby, mě nepřestává fascinovat. Až budou u nás parlamentní volby, tak si taky Sněmovna nechá vyrobit podobná videa?

Kancelář EP v ČR

Myslíte si stejně jako Zdeněk Svěrák, že EU změnila dějiny k lepšímu? 👉 www.tentokratbuduvolit.eu #evropskevolby2019 24. a 25. května

Recommended posts

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

I agree with this article. And BTW this is not about capitalism. Capitalism is about voluntary cooperation. It's not about endless race. Working calmly is more than perfectly compatible with capitalism. I think this culture of endless race is more typical for communist societies.

DHH

"The ideological underpinnings of capitalism are already in an advanced state of ethical decay. You don’t save the good parts of said capitalism by doubling down on the worst, most exploitive parts. Racing to the bottom just gets you there faster.", m.signalvnoise.com/work-harder…

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Novinky na Kairly: Editoři mohou zařazovat články z celého internetu

Editoři hrají klíčovou roli na Kairly. Vybírají a ověřují obsah pro své čtenáře. V současnosti máme na Kairly omezené množství autorů, ze kterých mohli editoři vybírat. Nyní dáváme možnost editorům zařadit do vydání svých novin jakkýkoliv článek napříč internetem.

Jemnější hlavička příspěvků a noví autoři

Změnili jsme také hlavičku příspěvků na timelině, tak aby byl větší prostor dán samotnému obsahu a nerušil čtenáře při čtení titulků a samotného obsahu.

Máme také několik nových autorů. Mezi nimi jsou NN Group publikující UX studie a Vědavýzkum.cz.

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Já jsem proti copyrightům, ale říkat, že kopírovat filmy apod. je vlastně v pohodě, je nesmysl. Fakt není v pořádku kopírovat cizí díla. Stejně tak není v pořádku dávat nepřiměřený tresty těm, co to dělají. A už vůbec nemluvím o OSE... Ale prostě kopírovat filmy v pohodě není.

Pavel Moravec

@muckerAKAhenry @Kamberak Nerozumím. Když ukradnete auto, původní majitel nemá nic. Když zkopírujete film, originál zůstává k dispozici, plně k použití. Kopírovat film je jako naklonovat cizí auto (kdyby to šlo). Byla by to krádež?

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

.@mmister: "Mít srdce na správném místě ale k dobré politice ani zdaleka nestačí. Státní zásahy mají nezamýšlené dopady, kéž by si to politici uvědomili." libinst.cz/udelaji-tyrion-a-da…

Recommended posts

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Proč pořád politici řeší negativní obchodní bilanci? Já mám negativní obchodní bilanci se všemi krámy, kde nakupuji a žádnou újmu z toho nemám.

Andrej Babiš

Patnáct minut bilaterálního jednání s čínským premiérem Li Kche-čchiangem. Ano, znovu jsem ho pozval do Prahy, tentokrát dokonce dopisem. Ne, slovo Huawei ani jednou nepadlo. Řešil jsem s ním hlavně naši negativní obchodní bilanci.

Recommended posts