Kairly

Kairly

Informace za zákulisí projektu - co je nového, na čem pracujeme a co chystáme.

Kairly
  • Every Wednesday at 09:00
  • #11
  • 7 readers
  • Jan Mikula
  • 0 Kč měsíčně

Issue from 13. 3. 2019

Jan Mikula Jan Mikula • Weekly

Jan Mikula

Jan Mikula , Kairly

Máme nové tlačítko: Doporučujte svým followerům zajímavé články a vydání novin

Hlavním cílem Kairly je, aby lidé opravdu četli jen to, co je zajímá. Na Twitteru a Facebooku vám timelinu fakticky určují vaši kamarádi. V kombinaci s jejich záhadnými algoritmy se velmi často mění vaše timelina v chaos. Proto u nás má člověk timelinu pod svou plnou kontrolou a čte jen ty lidi, které chce a v dobu, v jakou mu to vyhovuje.

Na druhou stranu sociální sítě nabízejí zajímavý způsob, jak si skrz své kamarády a lidi, které sledujete, rozšířit obzor. Tyhle dvě věci se snažíme vybalancovat.

Tlačítko Doporučit

Proto přicházíme s novým tlačítkem Doporučit (obdoba retweetu a sdílet), pomocí kterého můžete svým followerům doporučit zajímavé články a vydání novin. Těm se pak zobrazí souhrnný příspěvek se všemi vašemi doporučeními.

(1 min read)
Jan Mikula

Jan Mikula , Kairly

Tohle je dobrý text. A ten problém médií, že třeba Respekt vydá kvalitní investigativní text a všichni ostatní ho "zkopírují" a na rozdíl od Respektu na něm vydělají, řešíme na @kairlynews docela hezky tím, že původní texty mohou ostatní přebírat a původní autor na tom vydělává.

Erik Tabery

Mám prosbu. Napsal jsem do Respektu velký text o pokračující proměně mediálního světa. Budu vděčný, když se se mnou podělíte o vlastní pohled na budoucnost médií. Úplně ideálně do zprávy či mailu prijmeni@respekt.cz. Díky moc. www.respekt.cz/tydenik/2019/8/…

iDnes.cz

iDnes.cz

Neslyšící mají nový časopis

Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob vydává první číslo časopisu Jsem jedno ucho. Dvouměsíčník bude přinášet témata nejen pro neslyšící, ale i nedoslýchavé či ohluchlé lidi. Magazín zatím vychází v elektronické podobě, píše server Médiář.

(ilustrační snímek)

Zhruba do půl roku pak svaz plánuje jeho tištěnou verzi. Časopis má být k dostání zdarma v 55 pobočných spolcích svazu po Česku.

Šéfredaktorkou časopisu je Veronika Cézová, která se v létě stala vůbec první mluvčí svazů neslyšících. Časopis navazuje na elektronický čtvrtletní newsletter NoNe, Noviny neslyšících.

Read the article (1 min read)
Jan Mikula

Jan Mikula , Kairly

Myslíte si, že šíření hoaxů je jen záležitostí důchodců rozesílajících emaily? Mrkněte na tohle video o akademických hoaxech a jak mnohé odborné časopisy na ně naskočily. youtu.be/fvZNXRiAsn4

Kairly

Čtěte jen to, co vás zajímá.