Kairly

Co je nového, na čem pracujeme a co chystáme.

Kairly

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Weekly

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Máme nové tlačítko: Doporučujte svým followerům zajímavé články a vydání novin

Hlavním cílem Kairly je, aby lidé opravdu četli jen to, co je zajímá. Na Twitteru a Facebooku vám timelinu fakticky určují vaši kamarádi. V kombinaci s jejich záhadnými algoritmy se velmi často mění vaše timelina v chaos. Proto u nás má člověk timelinu pod svou plnou kontrolou a čte jen ty lidi, které chce a v dobu, v jakou mu to vyhovuje.

Na druhou stranu sociální sítě nabízejí zajímavý způsob, jak si skrz své kamarády a lidi, které sledujete, rozšířit obzor. Tyhle dvě věci se snažíme vybalancovat.

Tlačítko Doporučit

Proto přicházíme s novým tlačítkem Doporučit (obdoba retweetu a sdílet), pomocí kterého můžete svým followerům doporučit zajímavé články a vydání novin. Těm se pak zobrazí souhrnný příspěvek se všemi vašemi doporučeními.

(1 min read)
Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Tohle je dobrý text. A ten problém médií, že třeba Respekt vydá kvalitní investigativní text a všichni ostatní ho "zkopírují" a na rozdíl od Respektu na něm vydělají, řešíme na @kairlynews docela hezky tím, že původní texty mohou ostatní přebírat a původní autor na tom vydělává.

Erik Tabery

Mám prosbu. Napsal jsem do Respektu velký text o pokračující proměně mediálního světa. Budu vděčný, když se se mnou podělíte o vlastní pohled na budoucnost médií. Úplně ideálně do zprávy či mailu prijmeni@respekt.cz. Díky moc. www.respekt.cz/tydenik/2019/8/…

iDnes.cz

iDnes.cz

Neslyšící mají nový časopis

Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob vydává první číslo časopisu Jsem jedno ucho. Dvouměsíčník bude přinášet témata nejen pro neslyšící, ale i nedoslýchavé či ohluchlé lidi. Magazín zatím vychází v elektronické podobě, píše server Médiář.

(ilustrační snímek)

Zhruba do půl roku pak svaz plánuje jeho tištěnou verzi. Časopis má být k dostání zdarma v 55 pobočných spolcích svazu po Česku.

Šéfredaktorkou časopisu je Veronika Cézová, která se v létě stala vůbec první mluvčí svazů neslyšících. Časopis navazuje na elektronický čtvrtletní newsletter NoNe, Noviny neslyšících.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
  • You will receive newsletter in your inbox Every Friday at 12:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.