Kairly

Co je nového, na čem pracujeme a co chystáme.

Kairly

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Weekly

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Květnové novinky: Kairly se otevírá veřejnosti a nově umožňuje importovat své oblíbené RSS kanály

Po mnoho měsíců vyvijíme Kairly jako platformu, která má vytvořit lepší prostředí pro novináře na jedné straně a pro čtenáře na straně druhé. Doposud zkoušelo platformu jen několik testerů. Nyní otevíráme registraci pro prvních 125 lidí, kteří si chtějí novou platformu vyzkoušet.

Chceme oslovit čtenáře, kteří používají RSS čtečku (například Feedly), aby vyzkoušeli naší aplikaci. Přidali jsme novou funkci, která umožňuje importovat RSS kanály z vaší současné RSS čtečky ve formátu OPML.

Jak se líší Kairly od současných RSS čteček?

Klademe důraz na vytváření zdravých návyků při čtení. Moderní internetové aplikace včetně Facebooku a Twitteru se snaží podvědomě ve vaši mysli vytvořit návyk, který způsobuje, že v každou volnou chvíli kontrolujete jejich aplikaci, zda není něco nového.

(2 min read)
Kupředu do minulosti

Kupředu do minulosti

Martin Jan Stránský 1. díl: U lidí, kteří berou heroin, se aktivují úplně stejné neurotické cesty jako u těch, co jsou na Facebooku

„Nejnovější zjištění, že dochází ke ztrátě inteligence, to nejsou jen názory, to už je naprosto prokazatelné a dá se to najít úplně všude. Jenže pro naprostou většinu lidí to není relevantní, protože je pro ně pořád nejdůležitější, aby měli další dovolenou v Chorvatsku a třetí auto, aby vše bylo dostupnější, rychlejší a pohodlnější. Člověk bude čím dál tím více sedět na jednom místě, a pokud se někam vydá, tak to bude díky předem určeným prioritám, protože nebudou předem určené možnosti. Nechci, aby to znělo bizarně a abstraktně, ale jako moderní, postmoderní západní civilizace jsme se dostali do stavu, kdy máme absolutně deformované představy o tom, jak má život vůbec vypadat a v čem spočívají priority.“ Tato slova zazněla zhruba před rokem v našem rozhovoru s neurologem, profesorem Martinem Janem Stránským.

Read the article (7 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Novinářka popsala, jak funguje ruská továrna na fake news. ‚Smrtí mi pak vyhrožovali i přátelé,‘ vzpomíná

Proslavila se články o farmě trollů v Petrohradu. Finská novinářka Jessikka Aro v nich odkryla fungování ruské propagandy. Už pět let kvůli tomu čelí nenávistné kampani: výhrůžkám smrtí a tvrdé kyberšikaně. Aro v rozhovoru pro iROZHLAS.cz popisuje, co kvůli své práci musela vytrpět, co o ruské propagandě zjistila a proč nelituje, že administrativa Donalda Trumpa stáhla její nominaci na cenu za odvahu.

Jessikka Aro | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz
Read the article (6 min read)
Lupa.cz

Lupa.cz

Roman Imielski (Gazeta Wyborcza): Obsah zdarma a kvalitní novinářská práce se vylučují

Online média by měla zamknout veškerý obsah za paywall, říká editor druhého nejprodávanějšího polského deníku, který má přes 170 tisíc online předplatitelů.

Roman Imielski je editorem předních polských seriózních novin Gazeta Wyborcza s prodejností okolo 110 000 výtisků a stránek Wyborcza.pl, které mají přes 170 000 placených odběratelů.

Dříve působil jako zahraniční redaktor, specializující se na problematiku Evropské unie a transatlantické vztahy. Je autorem mnoha dokumentů o ruských, ukrajinských, běloruských a amerických otázkách a také televizním a rozhlasovým komentátorem politické situace na polské scéně.

Read the article (4 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
  • You will receive newsletter in your inbox Every Friday at 12:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.