Kairly

Co je nového, na čem pracujeme a co chystáme.

Kairly

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Weekly

Jan Mikula

Jan Mikula, Kairly

Vánoční novinky na Kairly: Objevujte snadněji zajímavý obsah

Na Kairly máme mnoho zajímavých autorů. Problém je, jak je objevit. Proto jsme předělali stránku Objevujte, která nyní nabízí poslední vydání novin a příspěvky autorů. Je to v podstatě předpřipravená timelina. Chcete-li si přečíst aktuální zpravodajství, mrkněte například na Zprávy.

Aby lidé mohli jednodušeji začít odebírat nově objevené noviny či autory, stačí vždy najet myší na jméno a zobrazí si vám malý widget, který nabízí základní informace o novinách či autorovi a taktéž tlačítko Odebírat.

Máme také nový typ příspěvku - video, který nyní používáme například pro výběr nejlepších rozhovorů na DVTV.

(1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Facebook spouští sekci se zprávami, zatím jen ve velkých městech v USA

Společnost Facebook u některých uživatelů žijících ve velkých městech ve Spojených státech spustila ve své mobilní aplikaci novou záložku, v níž se jim budou zobrazovat upozornění na zprávy místních deníků.

Ilustrační foto.

Facebook bude vydavatelským společnostem za jejich obsah platit až miliony dolarů ročně. Podle agentury AP by se mohlo jednat o významný krok k napravení pošramocených vztahů amerického internetového obra se zpravodajskými společnostmi.

Facebook ve vyjádření uvedl, že chce novou funkcí přinášet uživatelům původní a důvěryhodné místní zpravodajství. Za tímto účelem uzavřel smlouvu s asi 200 vydavatelstvími, mezi něž patří i nejznámější americké listy jako The New York Times, The Washington Post, The Boston Globe či The Chicago Tribune.

Read the article (2 min read)
Lupa.cz

Lupa.cz

Šéfredaktorem Seznam Zpráv se stává Jiří Kubík, redakce hlásí další nové posily

Zpravodajská redakce portálu Seznam.cz oznámila několik personálních změn. Na pozici šéfredaktora Seznam Zpráv se od října posouvá Jiří Kubík, který dosud působil na postu zástupce šéfredaktora.

Nahradí Jakuba Ungra, který je ředitelem divize Zpravodajství a rádií. Seznam v září svůj zpravodajský tým rozdělil na dvě části – tu televizní od Ungra převzal Ivan Mikula, teď se mění vedení i u webového zpravodajství.

Seznam Zprávy také od října posílí nová jména: z DVTV přichází Eliška Dokulilová, která bude editorkou rozhovorů. Do ekonomické rubriky přichází Eva Moniová, která dříve pracovala v MF Dnes a Lidových novinách.

Senior reportérem se nově stane Tomáš Pergler, který do Seznamu přichází z vydavatelství Economia. A původní videotvorbu od října povede Petr Kubica, který přechází z České televize, kde působil jako vedoucí producentské skupiny.

Read the article (1 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Kvalitní novinařina má být jako rána do žaludku, říká Tabery o třicátinách Respektu

"Věřím, že žurnalistika, která odhaluje korupci, aféry, bezpečnostní rizika, zároveň ale upozorňuje i na problémy sociálně slabých, handicapovaných, píše o kultuře a přináší reportáže ze světa, bude vždy mít své místo v české společnosti," tvrdí v bilančním rozhovoru ke 30. výročí založení týdeníku Respekt jeho současný šéfredaktor Erik Tabery.

Prezident Václav Havel a slovenský politik Ján Langoš na jedné z prvních akcí Respektu v roce 1990.

Editorská poznámka: Erik Tabery a šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka, který v interview klade otázky, jsou kolegové v rámci vydavatelství Economia. Proto si během rozhovoru tykají. 

JP: Vzpomeneš si, kdy jsi poprvé slyšel slovo Respekt jako název časopisu, v jehož čele už dekádu stojíš a který letos v listopadu oslaví třicátiny?

Read the article (9 min read)
Lupa.cz

Lupa.cz

Když web a mobil nestačí. CNN v Praze ukázala, že chce být úplně všude

Světové mediální domy už pochopily, že se bez digitálních služeb neobejdou. Ale pořád mají ještě rezervy v tom, aby vyráběly obsah především pro mobily, řekl při pražském vystoupení editor digitálních platforem CNN Nick Thompson.

Kolem čtyř desítek digitálních platforem používá touto dobou mezinárodní zpravodajská stanice CNN k šíření svého zpravodajství a publicistiky. Při konferenci Czech Internet Forum 2019 předvedl jejich kompletní přehled editor digitálních platforem Nick Thompson, který pracuje v londýnské pobočce CNN.

Read the article (3 min read)
Finmag

Finmag

Řekneme vám, co číst. Úsvit newsletterů

Ráno se připojíte a vylije se to na vás: fotky, videa, kauzy, tweety, zprávy. Algoritmy sociálních sítí ani editoři médií nám s orientací v informační záplavě nepomůžou. Na scénu se vrací vynález internetového pravěku: newsletter. Informace vytříděné člověkem, kterému důvěřujete. Koho odebírat? A jak na to, když chcete vydávat vlastní newsletter, případně na něm i něco vydělat?

Řekneme vám, co číst. Úsvit newsletterů

Read the article (4 min read)
Lupa.cz

Lupa.cz

Deník Blesk spustil na webu placenou sekci Blesk Premium

Další český titul přichází s online placeným obsahem. Deník Blesk (patří vydavatelství Czech News Center) spustil zónu Blesk Premium, která je přístupná jen registrovaným a platícím čtenářům.

Podle informací na svých stránkách v ní má nabízet exkluzivní fotky a videa celebrit, rozhovory, chaty s osobnostmi, právní poradnu, zdravotní příručky o prevenci a léčbě chorob či testy kvality potravin s doporučeními.

V rámci předplatného dostane abonent přístup i do placené sekce Blesku pro ženy, která nabídne kromě článků také horoskopy, rady odborníků na mezilidské vztahy nebo testy kosmetiky.

Ukázkou placeného obsahu jsou první dva články, které deník v placené sekci vydal. Podle podmínek služby budou mít předplatitelé přístup k placenému obsahu i v mobilních aplikacích Blesku.

Za měsíční předplatné deník účtuje 99 Kč (první měsíc je pro nové předplatitele za 49 Kč) při platbě na celý rok pak požaduje 990 Kč.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
  • You will receive newsletter in your inbox Every Friday at 12:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.