Květnové novinky: Kairly se otevírá veřejnosti a nově umožňuje importovat své oblíbené RSS kanály

Po mnoho měsíců vyvijíme Kairly jako platformu, která má vytvořit lepší prostředí pro novináře na jedné straně a pro čtenáře na straně druhé. Doposud zkoušelo platformu jen několik testerů. Nyní otevíráme registraci pro prvních 125 lidí, kteří si chtějí novou platformu vyzkoušet.

Chceme oslovit čtenáře, kteří používají RSS čtečku (například Feedly), aby vyzkoušeli naší aplikaci. Přidali jsme novou funkci, která umožňuje importovat RSS kanály z vaší současné RSS čtečky ve formátu OPML.

Jak se líší Kairly od současných RSS čteček?

Klademe důraz na vytváření zdravých návyků při čtení. Moderní internetové aplikace včetně Facebooku a Twitteru se snaží podvědomě ve vaši mysli vytvořit návyk, který způsobuje, že v každou volnou chvíli kontrolujete jejich aplikaci, zda není něco nového.

Tento "strach", že vám něco unikne, se odborně nazývá FOMO (fear of missing out). FOMO způsobuje, že lidé se neustále rozptylují a nejsou schopni se soustředit. Tzv. prokristance má velmi často kořeny v neschopnosti lidí odolat pokušení neustále kontrolovat své aplikace, ať už jsou to sociální sítě, emaily, Slack nebo právě RSS čtečky.

Výsledkem FOMO je, že lidé s chytrými telefony jsou schopni odemknout svůj telefon, aby zkontrolovali, jestli není něco nového, klidně i více než 100x za den. Doba strávená na telefonu se pohybuje v hodinách. Tři čtyři hodiny denně nejsou žádnou výjimkou.

My na Kairly proti tomuto neustálému nutkání vypadnout z koncetrace aktivně bojujeme a chceme, aby lidé měli zdravou rovnováhu ve vztahu se svým "digitálním" miláčkem.

Jak Kairly bojuje proti FOMO?

  1. O vašem obsahu nerozhodují vaši kamarádi (jako na sociálních sítí), magické algoritmy (jako např. na Google News a podobných službách) a ani náhoda. U nás vy rozhodujete, co chcete číst a kdy. Například si můžete říct, že novinky z české politiky chcete číst každé ráno v devět hodin. Naše timelina je předvídatelná.
  2. Timelinu aktualizujeme jen každé tři hodiny (konkrétně v 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00 a 21:00). Když si cestou do práce v sedm hodin přečtěte vaše oblíbené zdroje zpráv, tak o hodinu později, když už jste v práci, tak na vás žádné nové články nebo tweety nečekají. Zkrátka zbavujeme naše uživatele nutkání kontrolovat naši aplikaci, zda je tam něco nového, protože ví, že tam nic nového nenajdou.

Díky těmto zásádám jsou uživatelé skutečnými pány nad tím, jak konzumují informace na internetu. Z vlasní zkušenosti mohu potvrdit, že tyto principy vám umožní ve výsledku číst více zajímavého obsahu.

Vyzkoušejte Kairly a dejte nám vědět

Jsme stále na samém začátku. Vytváříme platformu, která chce přinášet lidem vše dobré, co nám internet dal - obrovské množství zajímavého obsahu, který vzdělává, inspiruje a baví. Chceme platformu, která nebude opakovat chyby mnohých moderních aplikací, které vytváří v lidech špatné návyky v podobě nadměrného uživání těchto aplikací.

Chcete-li nám pomoci udělat internet klidnějším a soustředěnějším místem, zaregistrujte se na Kairly, naimportujte své RSS kanály nebo začněte odebírat digitální noviny na nejrůznější témata, které už na Kairly máme. Dejte nám vědět, jak můžeme službu ještě více vylepšit. Děkujeme.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.