Kairly

Malostranský deník

Přehled toho nejzajímavějšího, co se událo v české politice.

Malostranský deník
  • Daily at 09:00
  • #272
  • 16 readers
  • Jan Mikula
  • 25 Kč monthly

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Co zdržuje vyšetřování Babiše? Auditoři z Bruselu si vyžádali od českých úřadů další dokumenty

  • Až dosud české úřady nedokázaly odpovědět, kdy obdrží výsledky auditu Evropské komise, která v Česku z kraje roku šetřila možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD).
  • Nyní ministerstvo práce a sociálních věcí uvedlo, že návrh závěrečné zprávy by měl být dokončený do 14. června. Za zpoždění podle resortu může žádost o doplňující materiály.
  • Jak zjistil server iROZHLAS.cz, auditoři navštívili v Česku také ministerstvo průmyslu a Státní fond životního prostředí.
  • Na možný Babišův a Tomanův střet zájmů loni upozornila nevládní organizace Transparency International spolu s Piráty. Oba politici jakékoli pochybení opakovaně odmítli.
Read the article (2 min read)
Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

Co čeká zvolené europoslance: Plat 10 milionů, kapesné i o 30 tisíc vyšší důchod

Europoslanci mají v Evropské unii jasně danou roli - schvalují veškerou evropskou legislativu. Za svou práci jsou však také náležitě odměněni, na české poměry dokonce nadstandardně. Za pět let v Bruselu si vydělají tolik, co Čech s průměrnou mzdou za čtvrt století. Projděte si, jaké další benefity mohou získat kandidáti, kterým dáte hlas. Volby začínají dnes ve 14 hodin.

Ilustrační foto

Práce europoslance se skládá ze spletité mozaiky nejrůznějších činností, od hlasování a vystupování na plénu přes úpravy legislativy až po snad nejdůležitější zákulisní jednání. Ač se jejich nasazení jen špatně hodnotí, platí, že někteří čeští europoslanci patří k těm vůbec nejaktivnějším, jak ukázala analýza deníku Aktuálně.cz.

Read the article (1 min read)
Hlidací Pes

Hlidací Pes

Lžeme dnes, lžeme zítra. Jak hnutí ANO „prodává“ ústecké ghetto jako svůj úspěch

Celé Ústí nad Labem je od 1. března letošního roku tzv. bezdoplatkovou zónou, kde nově příchozím lidem nejsou vypláceny doplatky na bydlení. O účinnosti výjimečného opatření se vedou spory – jeho kritici namítají, že nejde o boj s chudobou, ale o boj proti chudým. Vládnoucí hnutí ANO opatření hájí; ovšem za cenu argumentace, která pomíjí fakta a jako takovou je nutné ji označit za lež.

V Ústí nad Labem, kde jsou ceny bytů dlouhodobě nejnižší, se v závěru loňského roku poprvé po delší době zvýšily. Odrazily se ode dna.

Read the article (2 min read)
E15

E15

Češi jsou z unie jediní co volí europoslance dva dny

Začaly volby do Evropského parlamentu. Zatímco Britové a Nizozemci mají po včerejšku odvoleno, ve většině zemí včetně Česka se volební místnosti teprve otevřou. Češi jsou jediní unijní voliči, kteří mohou své europoslance volit ve dvou dnech, v pátek a v sobotu, drtivá většina evropských zemí plánuje volby až na neděli.

Právě v neděli v jedenáct hodin večer po uzavření poslední italské volební místnosti budou známé první výsledky. A to i za Českou republiku, byť tuzemské hlasy budou spočítány už v průběhu soboty. „Každý typ voleb má nějaké specifikum, tentokrát je to utajení výsledků a čas jejich zveřejnění až po nedělní 23. hodině,“ řekla Eva Krumpová z Českého statistického úřadu. Úřad ještě v neděli po uzavření italských volebních místností oznámí celkové výsledky za Česko včetně rozdělení mandátů. Výsledky za EU by měly být známé v průběhu noci.

Read the article (1 min read)

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.