Novinky na Kairly: Novinový layout, přepracované sestavování newsletterů a mnoho dalšího

Ještě před nástupem pandemie jsem začali vydávat newsletter informující o všem, co souvisí s koronavirem. To nás přinutilo dotáhnout mnohé věci, které jsme pro newslettery plánovali.

Bohatší layouty

Nejviditelnější novinkou jsou mnohem zajímavější a různorodější layouty našich newsletterů. Editoři mohou rozdělit newslettery do sekcí. Mají k dispozici dvou a tří sloupcové layouty. 

Ukázka nového layoutu

To všechno pomáhá editorům lépe pracovat s kontextem a nabízet informace na dané téma v mnohem přehlednější formě.

Přepracovaný editor newsletterů

S tím souvisí i nutnost zcela změnit, jak editoři sestavují newslettery, aby mohli jednoduše využívat nové bohatší formáty.

Jednotlivé příspěvky lze nyní vybrat a sestavit z nich bloky v různých layoutech. Blok či více bloků najednou může editor jednoduše přesouvat a vkládat tam, kam zrovna potřebuje. Tady je pár obrázků na ilustraci.

Náhled na nový editor pro newslettery.
Nový toolbar pro editory, který umožňuje lehce pracovat s jednotlivými bloky.

Komentáře a externí příspěvky

Vylepšili jsme i vkládání externích odkazů. Až doposud, když editor vkládal externí odkaz, zobrazili jsme pouze titulek a krátký popisek, což nevypadalo dobře a hlavně nenabízelo čtenáři příliš mnoho informací.

To postupně měníme. Pokud nyní vložíte URL příspěvku z Facebooku, zobrazíme začátek příspěvku jako perex, podobně jako u jiných článků. Stejně jsme vylepšili i odkazy z Medium.com a z The Reader App.

RSS a newslettery na emailu

Zcela zásadně jsme vylepšili i odebírání newsletterů přes RSS a email. Doteď jsme v RSS a v emailech posílali jen několik odrážek s názvy článků, které se v newsletteru objevily. Nyní posíláme plné vydání včetně perexů, takže newsletter se velmi blíží podobě, jakou najdete přímo na Kairly.

Ostatní drobnosti

  • Opět jsme o něco zrychlili načítání timeliny.
  • Lehce jsme vylepšili video příspěvky.
  • A pokračujeme i ve vylepšování onboardování nových uživatelů.

Co chystáme?

Stále je ještě mnoho práce okolo sestavování newsletterů. Chceme usnadnit práci editorům, pokud mají velké obrazovky, ale zároveň nesmíme zapomenout ani na mobilní telefony.

Pokračovat budeme i v lepším vkládání externích zdrojů, jako jsou příspěvky LinkedInu, komentáře na Redditu či videa na YouTube.

A v neposlední řadě se chystáme dokončit zrychlování načítání timeliny a její celkové vylepšení.

Galerie nových layoutů

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.