Novinky na Kairly: Rychlejší timelina, vyhledávání a experimentování s Kindlem

Tím, že vánoce i leden byly na sníh chudý, o to víc času jsme měli na vylepšování Kairly. Změn je poměrně hodně a další se už chystají.

Rychlost načítání timeliny

Zoptimalizovali jsme velikost obrázků, které na timelině načítáme, díky tomu budete potřebovat méně dat a i rychlost načítání bude svižnější. 

Tím ještě nekončíme, speciálně když máte dlouhou timelinu na konci dne, tak úvodní načtení je pomalé a pokud se vracíte z detailu článku, tak se také načekáte. To chceme změnit a pracujeme na tom. O tom snad už příště.

V rámci těchto změn chceme i odlišit nepřečtené články z timeliny a ty, které jste už četli. Chceme zkrátka z Kairly mít aplikaci, kde se můžete plně soustředit na čtení zajímavého obsahu, ale nechceme vás v ní držet ani o sekundu déle, než je nutné.

Novinek je mnohem víc, ale bude lepší je představit vizuálně.

Vylepšené přihlašování k newsletteru a nový dialog na sdílení

Newslettery na Kindlu

Experimentovali jsme i se zasíláním vydání newsletterů na Kindle. Připravili jsme jedno vydání Malostranského deníku. A tady je výsledek.

Nový onboarding

Po vzoru stránky Objevujte jsme vylepšili i úvodní obrazovku pro nově registrované uživatele. Okamžitě vidí zajímavý obsah, který mohou začít odebírat.

Jednoduché vyhledávání

Autorů, newsletterů a obecně obsahu máme na Kairly už opravdu hodně. Proto jsme připravili jednoduché vyhledávání.

Coronavirus Unofficial - nový newsletter ohledně aktuální hrozby

Roman začal vydávat nový newsletter, kde dává dohromady aktuální články a tweety ohledně koronaviru. Určitě doporučuju sledovat.

Co chystáme?

Rozpracovaného toho máme opravdu mnoho.

  • Zrychlení načítání timeliny a rozlišování přečtených a nepřečtených příspěvků na timelině.
  • Snadnější vkládání vlastních editorských komentářů přímo do vydání newsletteru a obecně lepší možnosti pro editory, jak připravovat newslettery.
  • Největší novinkou, a na co se my osobně nejvíce těšíme, jsou bohatší layouty newsletterů. Editorialy byly jen začátek. Chceme umožnit editorům připravit skutečně zajímavé formáty "novin". O tom snad už příště.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.