Novinky na Kairly: Za kvalitní obsah by se mělo platit

Dlouho jsme se neozvali. Důvod byl jednoduchý. usilovně jsme po dlouhé týdny pracovali na kreditovém systému. Od začátku stavíme Kairly jako platformu pro kvalitní obsah, za který se bude platit. A teď k tomu děláme první důležitý krok.

Kreditový systém

Minulý týden jsme spustili kreditový systém, což v praxi znamená, že za odebírání novin a autorů budete platit. Předplatné z novin pak rozdělujeme mezi autory, za psaní kvalitních článků, které editor vybral do svých vydání novin a editorovi za to, že vybral ty nejlepší články pro své noviny.

V tuto chvíli si kredity kupovat nemusíte. Každý měsíc obdržíte od nás 350 Kč v kreditech a v případě potřeby si je můžete dodatečně "zadarmo" dokoupit.

To vše děláme proto, abychom právě otestovali systém rozdělování předplatného mezi autory a editory, abychom si byli při ostrém spuštění jistí, že se peníze rozdělují spravedlivě a motivují správně autory k psaní kvalitních článků a tweetů a editory k dobré editorské činnosti.

Odebírání novin a autorů

S kreditovým systémem souvisí i lehce předělaný způsob odebírání novin a autorů. Po kliknutí na tlačítko Odebírat se objeví modální okno, které rekapituluje cenu předplatného a zároveň umožňuje lidem přispět novinám či autorům větší částkou, pokud je chcete ještě více podpořit.

Na Kairly chceme dostat i některé organizace, které zadarmo produkují zajímavý obsah a chceme jim dát tímto způsobem možnost, jak získávat pravidelné příspěvky od jejich příznivců.

Nový detail novin

Změn, na kterých jsme přes vánoce kutili, je celá řada. Předělali jsme detail novin, který je nyní sjednocen s detailem vydání novin. Věříme, že tohle zjednodušení pomůže k lepší orientaci.

Snažší přecházení mezi dny

Upravili jsme i timelinu tak, aby bylo možné jednoduše přecházet mezi dny.

Změn je opravdu hodně a je velmi pravděpodobné, že tu a tam bude aplikace obsahovat chyby. Budeme rádi, když nám o nich řeknete a pomůžete nám tím aplikaci vylepšit.

O dalších plánech a co chystáme, napíšu příště.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.