Kairly

Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Technologický deník
  • Daily at 09:00
  • #247
  • 14 readers
  • Jan Mikula
  • 25 Kč monthly

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Daily

Živě.cz

Živě.cz

Škoda představila svůj první elektromobil. Hodí se do města a ujede až 265 km

Automobilka <strong>Škoda dnes představila svůj první elektromobil</strong>. Jedná se o model Citigo iV, který vychází z klasického modelu Citigo s benzínovým motorem. Ačkoli zvenčí jsou si vozy podobné, uvnitř je všechno jinak. Elektrické Citigo iV vyjíždí na zcela nové platformě vyvinuté výhradně pro elektromobily.

Automobilka Škoda dnes představila svůj první elektromobil. Jedná se o model Citigo iV, který vychází z klasického modelu Citigo s benzínovým motorem. Ačkoli zvenčí jsou si vozy podobné, uvnitř je všechno jinak. Elektrické Citigo iV vyjíždí na zcela nové platformě vyvinuté výhradně pro elektromobily. 

Ačkoli Škoda s elektropohony v rámci svých prototypů a konceptů občas experimentovala, ve 124leté historii značky je model Citigo iV prvním sériově vyráběným elektromobilem. Jedná se o vůz určený do města, který i při malých rozměrech nabídne prostor pro čtyři cestující.

Read the article (2 min read)
Technet

Technet

První oběť obchodní války. Google poslal ke dnu nový Honor 20 Pro

Rozpačité představení novinek od Honoru následuje další překvapivá informace. Model 20 Pro nedostal Android certifikaci a tudíž nemůže využívat jeho služeb. Telefon je tak zatím mimo Čínu neprodejný a patrně jde o první oběť obchodní války proti Huaweii, tedy mateřské značce Honoru.

Honor 20 a 20 Pro

Následky krize, kterou rozpoutal zákaz prodeje amerických součástek čínskému Huaweii (více v článku Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné), nese v tuto chvíli těžce zejména jeho sesterská značka Honor. Poté, co byla nucena odsunout na neurčito prodej novinek v podobě Honoru 20 a 20 Pro, přichází další tvrdá rána.

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Airbus ukázal futuristický interiér svého autonomního létajícího taxíku Vahana

Automatické létající dopravní prostředky spadaly ještě před několika lety do říše sci-fi. Stále více firem ale vidí v tomto segmentu velkou příležitost, kterou si nechtějí nechat ujít. Své místo mezi průkopníky má i francouzský Airbus.

Automatické létající dopravní prostředky spadaly ještě před několika lety do říše sci-fi. Stále více firem ale vidí v tomto segmentu velkou příležitost, kterou si nechtějí nechat ujít. Své místo mezi průkopníky má i francouzský Airbus, který odhalil, jak bude vypadat interiér jeho stroje Vahana.

Na podobných projektech se stejným cílem pracují značky jako Lilium, Uber, Toyota, Boeing, ale i řada dalších. Bude jistě zajímavé sledovat, kdo přijde s reálně použitelným řešením, které by mohlo vyřešit stále rostoucí objem osobní dopravy.

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Několik vybraných šťastlivců bude mít od zítřka mnohem rychlejší Firefox

Několik vybraných šťastlivců bude mít od zítřka mnohem rychlejší Firefox

Zítra bychom se měli dočkat vydání finální verze Firefoxu 67, která by měla několika málo šťastlivcům ve výchozím stavu aktivovat novou vykreslovací technologii WebRender.

WebRender je pokročilý vykreslovač webových stránek akcelerovaný grafickou kartou a napsaný na zelené louce v jazyku Rust. Měl by se vystarat o plynulé vykreslování webové stránky při 60 fps.

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Apple vypustil nový iOS 12.3 a televize dostávají AirPlay 2. Ty od Samsungu dokonce Apple TV

Apple vypustil nový iOS 12.3 a televize dostávají AirPlay 2. Ty od Samsungu dokonce Apple TV

Apple zveřejnil novou verzi mobilní operačního systému iOS 12.3, jejíž hlavní novinkou je spuštění podpory AirPlay 2 a aplikace Apple TV u vybraných chytrých televizorů značky Samsung.

Pokud patříte mezi majitele vybraných modelů od Samsungu, podpory se dočkáte s aktualizací firmwaru televize, která probíhá přes internet, případně lze použít i manuální aktualizaci přes flash disk.

Aplikace Apple TV bude pro televizory Samsung dostupná ve více než 100 zemích. Nabízí přes 100 tisíc filmů a seriálů v rámci iTunes, a to i ve verzích s rozlišením 4K a podporou HDR. Nechybí ani možnost snadného předplatného Showtime, HBO a dalších kanálů.

Bezdrátový přenos obrazu a zvuku z mobilního zařízení Applu - AirPlay 2, pak bude k dispozici ve 176 zemích.

Read the article (1 min read)

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.