Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Technologický deník

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Daily

E15

E15

Ohlédnutí za IFA 2019: „Pavoučí“ telefony s více objektivy a zástup čínských značek

Berlínský veletrh IFA je v plném proudu. Jedna z největší přehlídek spotřební elektroniky na světě láká na premiéry hned několika chytrých mobilů či stále větší a větší televize. IFA dokládá, že připojit k internetu a vzájemně propojit dnes můžete prakticky jakékoli vybavení domácnosti, od lednice po kartáček na zuby. Všudypřítomným tématem jsou také 5G sítě.

LG na IFA přivezlo novou vlajkovou loď, skládací telefon G8X se dvěma obrazovkami. Obě mohou zároveň sloužit k prohlížení webu, při psaní jedna poslouží jako na poměry mobilů velkorysá klávesnice, případně ovládací konzole při hraní her. LG ale nemá telefon se dvěma obrazovkami jako jediné, konkurenční Samsung v Berlíně představil svůj model Galaxy Fold.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Veletrh IFA předvedl útok na střední třídu a technologické novinky. Vybíráme ty nejlepší

Veletrh IFA předvedl útok na střední třídu a technologické novinky. Vybíráme ty nejlepší

Letošní veletrh IFA v Berlíně přinesl až překvapivou haldu nových telefonů. Nikdo se však vyloženě nehrnul za špičkovými, drahými telefony, ale výrobci se zaměřili na střední třídu. HMD Global ukázalo dvojici smartphonů Nokia 6.2 a 7.2 s Android One, které doplnila o hloupou Nokii 110, polochytré véčko 2720 Flip a obrněnce 800 Tough. Po krku jí půjde Motorola, která přišla s levným modelem Moto E6 Plus a hlavně rozšířila svou řadu s čistým Androidem o model One Zoom se čtyřmi foťáky a až 10× hybridním zoomem.

Výjimkou bylo prakticky jen Sony a LG, kteří zde přinesli upravené verze svých vlajkových modelů. Sony Xperia 5 je zmenšenou verzí modelu 1 a LG G8X ThinQ je v podstatě jen přebrandovaná V50ka s duálním displejem a globální dostupností. 

Read the article (1 min read)
Jablíčkář.cz

Jablíčkář.cz

Apple bude představení nových iPhonů poprvé v historii streamovat také na YouTube

Zatímco dříve bylo možné Apple keynote sledovat oficiální cestou výhradně na produktech s logem nakousnutého jablka, tak v posledních letech se zažité standardy mění a společnost z Cupertina přidává další způsoby. Letos tak vůbec poprvé v historii bude možné zářijovou konferenci Applu sledovat živě i na YouTube.

Už s příchodem Windows 10 začal Apple nabízet stream svých keynote pro uživatele konkurenční platformy, a to nejprve skrze prohlížeč Microsoft Edge a později také přes Chrome a Firefox. Loňské představení iPhonů pak poněkud nečekaně streamoval na Twitter. A letos se v Cupertinu poprvé rozhodli využít vůbec největší video platformy a nabídnout živé vysílání pro všechny přímo na YouTube.

Apple tak jde po vzoru většiny ostatních firem a zároveň si ulehčuje práci. Odvysílaná konference totiž rovnou zůstane ve formě záznamu na YouTube a společnost jej tak nebude muset na server dodatečně nahrávat, jak do teď každoročně činila.

Read the article (1 min read)
Osel

Osel

Stopařovo řešení: Planetární počítač vyřešil Sumu 3 krychlí pro číslo 42

Matematici použili virtuální počítač o velikosti celé planety a pomocí masivně paralelních výpočtů zdolali řešení pro legendární Sumu 3 krychlí pro úplně poslední z hledaných řešení. Pro číslo 42. Odpovědí jsou tři naprosto nepravděpodobná čísla. Douglas Adams by měl nepochybně radost.

Hlubina myšlení, ve 3D. Kredit: MyMiniFactory.
Hlubina myšlení, ve 3D. Kredit: MyMiniFactory.
Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 09:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.