Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Technologický deník

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Daily

Živě.cz

Živě.cz

Windows 10 budou jen jednou ročně a Windows 10X bez podpory klasických aplikací, zní spekulace z více stran

Microsoft Surface Neo

Windows 10X jsou novým systémem od Microsoftu, který měl přijít již letos společně s novým typem zařízení se dvěma displeji. Od toho nyní ale sešlo a zřejmě se dočkáme předělání jak Xkových Desítek, tak i jejich odložení.

Koronavirus zamával s plány nejedné firmy a u Microsoftu tomu není jinak. Jednou z obětí jsou právě Windows 10X. Původně měly být jen pro zařízení se dvěma displeji, které Microsoft dokonce sám představil. Surface Neo, doprovázený Surface Duo s Androidem, měl naplno využívat nový systém a nabídnout zbrusu nové uživatelské rozhraní.

Nedávno ale v Redmondu přehodnotili situaci a nechce se jim v současné době vydávat nové, drahé, zařízení. Windows 10X tak budou pro běžné stroje.

Read the article (2 min read)
Lupa.cz

Lupa.cz

NYT: za únosem účtů na Twitteru stojí skupinka mladých hackerů

Twitter o víkendu publikoval několik dalších informací o únosu desítek twitterových účtů známých osobností, firem a kryptoměnových serverů. A deník New York Times zjistil zajímavé detaily o lidech, kteří za útokem nejspíš stojí.

Podle Twitteru útočníci pomocí tzv. sociálního inženýrství zmanipulovali malý počet zaměstnanců Twitteru a získali přístup k interním systémům. Dokázali přitom obejít i dvoufaktorové ověření.

Hackeři pak pronikli do interní aplikace používané v oddělení zákaznické podpory a využili ji k tomu, aby napadli celkem 130 účtů. U 45 z nich dokázali resetovat heslo, přihlásit se a poslat na nich tweety s podvodnou nabídkou. Z osmi účtů si dokázali pomocí funkce Your Twitter Data stáhnout údaje o jejich aktivitě a historii. 

Souvislosti: Jak útočníci ovládli twitterové účty osobností a firem? Získali přístup k interním systémům

Read the article (1 min read)

Hardware

Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

RECENZE: Redmi Note 9 Pro, impérium vrací úder

 • Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením
 • 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení
 • Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

RECENZE: Redmi Note 9 Pro, impérium vrací úder

12345678

Plusy

 • Zdařilý fotoaparát
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Velmi rychlé nabíjení
 • Skvělá výdrž baterie
 • NFC

Minusy

 • Není voděodolný
 • Chybí bezdrátové nabíjení
 • delší fixace GPS

? 7/10

Hodnocení
redakce

Read the article (5 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Tak přeci jen nová skládačka! Samsung 5. srpna ukáže i hybrid Galaxy Z Fold 2

Takto má podle leakera Ice Universe vypadat vnitřní displej Samsungu Galaxy Z Fold 2...

Britská pobočka Samsungu na svém Twitteru vyvrátila veškeré spekulace. Na velké představovací akci Samsung Unpacked, která se uskuteční 5. srpna, se můžeme těšit i na novou skládačku. Podle označení Galaxy Z Fold 2 to sice nemusí být na první pohled až tak patrné, ale bude se jednat o nástupce Samsungu Galaxy Fold. Modelová řada Galaxy Z tak bude od letošního roku sdružovat všechny skládačky roztodivných konstrukcí.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Samsungu unikají na videu Galaxy Buds Live. Můžeme se těšit i na podporu ANC!

Takto budou vypadat sluchátka Samsung Galaxy Buds Live nasazená v uších

Samsung má sice v plánu 5. srpna představit spoustu mobilních novinek, o většině z nich toho ale už nyní víme poměrně hodně. To platí i pro Galaxy Buds Live, která mají vypadat úplně jinak, než dosavadní Buds a Buds+. Zcela bezdrátová sluchátka ve tvaru fazolí si budete nasazovat na ušní skořepu, resp. přímo na zvukovod (nikoliv do něj jako u Budsů), a fazolku na svém místě udrží samotné tvarování vašeho ucha. 

Read the article (1 min read)
Jablíčkář.cz

Jablíčkář.cz

Nových jablečných produktů se možná dočkáme již za několik dní

Další týden z měsíce července je fuč a my se pomalu nacházíme v polovině letních prázdnin, byť většina školáků měla prázdniny prodloužené kvůli koronaviru. Ve světě nakousnutého jablka se i navzdory tomu samozřejmě pořád něco děje. Pojďme se společně v již tradičním Apple souhrnu, který pro vás připravujeme každý všední den, podívat na novinky, které se dnes a o víkendu udály. V první novince se podíváme na zajímavé predikce týkající se nových produktů od Applu, ve druhé novince se zaměříme na novinku, kterou Skype přidal do iPhonu, a nakonec se zaměříme na jablečnou tužku Apple Pencil, která by se potenciálně měla brzy naučit novou funkci.

Read the article (3 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Gadget za 25 000 dolarů vám umožní ukrást téměř každé moderní auto

Gadget za 25 000 dolarů vám umožní ukrást téměř každé moderní auto

Bulharská společnost SOS Autokeys prodává zařízení zvané SOS Key Tool, které dokáže emulovat signál celé řady FOB klíčů. Jinak řečeno, umožní vám ukrást téměř každé moderní auto.

Výše jmenovaná firma sice tvrdí, že rozhodně nechce dělat nic nelegálního, nicméně její zákazníci podle dostupných informací nemusí procházet žádnou kontrolou.

Majitelé SOS Key Tool, jehož cena činí 25 000 dolarů, mohou skenovat a zaznamenávat jakýkoli signál přicházející z cílového automobilu. Toto zařízení vám dokonce umožní vůz nastartovat (prostřednictvím bezklíčového zapalování).

Jak ukazují následující záběry z domácí bezpečnostní kamery, podobnou technologii pravděpodobně využívali i hackeři, kteří se v srpnu loňského roku zaměřili na Tesly:

Read the article (1 min read)

Věda a výzkum

Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Náš lék může být průlomem v boji s koronavirem, tvrdí britská firma

Předběžné výsledky klinických testů v Británii ukazují, že nový lék na koronavirus dramaticky snižuje počet pacientů, jež potřebují intenzivní péči. Tvrdí to společnost, která lék vyvinula.

Nový lék, s nímž přišla southamptonská společnost Synairgen, je založen na proteinu interferon beta, který produkuje samo tělo v boji s virovou infekcí. Protein pacienti vdechují přímo do plic pomocí inhalátoru, ten pak podle Synairgenu vyvolá imunitní reakci.

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

 • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
 • You will receive newsletter in your inbox Daily at 09:00.
 • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

 • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
 • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
 • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.