Technologický deník

Přinášíme přehled technologických a vědeckých novinek.

Technologický deník

Issue from

Jan Mikula Jan Mikula • Daily

Živě.cz

Živě.cz

Facebook chce vypnout lajkování stránek. V rámci testu už palce zmizely

Takto budou vypadat stránky - bez tlačítka To se mi líbí.

Facebook aktuálně rozšířil jeden ze svých experimentů, ve kterém odstranil ikonický palec nahoru. Nezmizel z celé sítě, ale pouze ze stránek a má sjednotit chování napříč Facebookem a Instagramem. Informoval o tom TechCrunch.

Palec nahoru u stránek existuje odjakživa a umožňuje uživatelům nejen vyjádřit sympatie vůči konkrétní stránce, ale přihlásit se tak i k odběru příspěvků. V průběhu let se ale na Facebooku objevilo i druhé tlačítko – Sledovat, které umí to stejné, nepřidá vás ale mezi fanoušky, pouze odběratele. Podobně vlastně funguje i Instagram, či Twitter, kde témata i uživatele pouze sledujete. Sociální síť tak nyní v rozšířeném testu zkouší původní tlačítko To se mi líbí odstranit.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Čistička vzduchu VOCOlinc jako součást chytré domácnosti. Rozumí si se všemi velkými platformami

20 tisíc nádechů denně způsobí, že nám plícemi projde až 12 tisíc litrů vzduchu.

20 tisíc nádechů denně způsobí, že nám plícemi projde až 12 tisíc litrů vzduchu. Pokud stále dodržujete home office, nebo pracujete převážně v kanceláři, spolu se vzduchem vdechujete i prach, pyl, chlupy, bakterie atd. Tento neduh řeší různé čističky vzduchu, které také razantně pomáhají alergikům. Tu od VOCOlinc navíc můžete integrovat do chytré domácnosti.

Komunikuje totiž s Apple HomeKitem, Amazon Alexou i Google Assistantem. K její obsluze tak nepotřebujete bridge. Aktuální provoz, kvalitu vzduchu, teplotu i vlhkost v příslušné místnosti, však můžete sledovat i ve vlastní aplikaci výrobce. Ta umožňuje i nastavení podsvícení a nabízí časovač podle vašich preferencí.

Read the article (1 min read)
Živě.cz

Živě.cz

Nový krevní test PanSeer umí detekovat pět nejčastějších rakovin 4 roky před prvními příznaky

Úspěšnost léčby rakoviny závisí v první řadě na její včasné detekci. Čím dříve je nemoc zachycena, tím vyšší bývá šance na uzdravení. Je tedy dobrou zprávou, že mezinárodní tým vědců vyvinul krevní test, který dokáže odhalit pět nejčastějších typů rakoviny až čtyři roky před tím, než současné metody zachytí symptomy.

Úspěšnost léčby rakoviny závisí v první řadě na její včasné detekci. Čím dříve je nemoc zachycena, tím vyšší bývá šance na uzdravení. Je tedy dobrou zprávou, že mezinárodní tým vědců vyvinul krevní test, který dokáže odhalit pět nejčastějších typů rakoviny až čtyři roky před tím, než současné metody zachytí symptomy. O novince informuje server Interesting Engineering.

V úterý byla v odborném časopise Nature Communications publikována studie s názvem „Neinvazivní včasná detekce rakoviny čtyři roky před konvenční diagnostikou pomocí krevního testu“. Podle odborníků lze tímto způsobem včas identifikovat rakovinu žaludku, jícnu, plic, jater a tlustého střeva.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Jan Mikula Jan Mikula.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 09:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.