Ján Simkanič

Ján Simkanič

Vystudoval ekonomii a překladatelství na FF UK Praha.[1] Jako publicista přispíval do Literárních novin, Lidových novin a časopisu Profit.

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Zvláštní jev: prezidenti a premiéři jiných zemí mluví jasně, srozumitelně a k věci.

Tomáš Kohout

Vážení, i když neumíte francouzsky, lehce pochopíte, jak má vypadat vysvětlování nějakých omezení. A aspoň pokus o záruky a náhrady kvůli mimořádným opatřením.

Lídr, plán, grafika, tlumočnice, titulky. Drobnosti a s jitotou pronesený. https://t.co/vtcFCWqAJo

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Twitter fakt neodstavil kardinálovi účet. Mraky lidem každý den dočasně zablokuje přístup, většinou za základě nějakého robotického vyhodnocení, stačí obnovit přístupy a je vymalováno. Ještě to tu někdo začne vykládat jako cenzuru a cancel culture, což je nesmysl.
Ján Simkanič

Ján Simkanič

Z Kojčic. U Pejhřimova...
Tak to je dvojka.
Dvojka?
Dvojka.
Dvojka.
Tak jdem.

Radek Nemec

Vrchní velitel ozbrojených sil ČR, v době pandemie, v době nouzového stavu. 👇 #MilosZeman 28. 10. 2020

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Tento díl je pozoruhodný z mnoha ohledů, ale telefonát s Hradem překračuje asi všechny hranice, které si pro oficiální komunikaci tak zásadní instituce dokážete představit. Zvláště když si uvědomíte, že pan Novák je placen z daní občanů, pro než má pracovat. Pusťte si to určitě.

Deník N

Obsah noční schůzky Prymuly, Faltýnka a Havrlanta budí čím dál větší pochybnosti. Co se vlastně ve středu ve vyšehradské restauraci řešilo? V dnešní epizodě se také věnujeme tomu, proč se prezident s Prymulovým nástupcem nesetkal už v pondělí.
denikn.cz/479564/studio-n-taje…

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Velká gratulace na Slovensko!

Tomáš Bella

Stále sa rozprávame o vplyve konšpiračných médií, tak si dnes zasa povedzme jednu dobrú správu - počet ľudí, ktorí čítajú a podporujú seriózne médiá (nielen to naše), na Slovensku stále rýchlo rastie.
@dennikN dnes prekročil hranicu 60 tisíc aktívnych predplatiteľov. Ďakujeme.

Ján Simkanič

Ján Simkanič

"Počkejte, teď tomu vůbec nerozumím."

#metoo

Deník N

„Očekávám, že jsem odposloucháván, nic tam nebylo. Ať si ty odposlechy klidně někdo zveřejní,“ říká ministr zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro Deník N. Vysvětluje, jak to bylo s noční schůzkou v restauraci na Vyšehradě. denikn.cz/479895/na-vysehrade-…

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Ten krok je zásadní a důležitý, byť je to úplný začátek. Ale je dobré, že si strany uvědomují, že současný stav nemá budoucnost.

Deník N

ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou ve sněmovních volbách příští rok kandidovat společně. denikn.cz/minuta/479827/

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Že školy neotevřou v avizovaném termínu, bylo jasné hned. Přesto neměl Prymula problém vytvářet falešná očekávání příměrem o výbuchu atomovky jako jediném důvodu, který by návratu do škol zabránil. Nezodpovědné, hloupé, amatérské řízení státu.

Deník N

Děti se 2. listopadu do školy nevrátí, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Scénář návratu do škol má vláda představit v pátek. denikn.cz/minuta/479725/

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Výborně shrnutá vyšinutá situace v Polsku. Stojí na jeho straně čeští konzervativci stále?

Petr Janyška

Kaczyński zapálil v Polsku oheň. Zaútočil na ženy, ty se mu postavily. I katoličky. Včera protesty ve 200 městech. Nejde jen o interrupce, ale o to, zda je žena pouhý inkubátor bez vlastní vůle, zda o její intimitě rozhoduje stát a biskupové. Můj komentář:
denikn.cz/479257/kaczynskeho-h…

Ján Simkanič

Ján Simkanič

“A moc bych chtěla vidět ty kritiky vlády (bez odpovědnosti), jak by v této těžké situaci rozhodovali oni.”

ministryně spravedlnosti za ANO Marie Benešová

Deník N

Vláda není jednotná v tom, jaká opatření přijmout. Hamáček v pondělí prosazoval třeba povinné nošení roušek všude kromě lesa a přírody. Pro návrh neměl podporu. Ministři za ANO se obávají hlavně dopadů na ekonomiku a tvrdší opatření nechtějí. denikn.cz/479531/proc-vlada-ne…

Ján Simkanič

Ján Simkanič

Zajímavé, že se pro Česko ještě masově neujal hashtag #fuckedincovid