Jiří Hošek

Jiří Hošek

Chief Commentator at Seznam Zprávy. Czech Radio's presenter (external). Ex-Correspondent in London and Berlin. Spurs in my heart. Views presented my own.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Podepisuju v plném rozsahu, ač ne-matematik a po systematické přípravě jednoho dítěte na přijímačky. Přístup v duchu “snažit se děti nachytat” mi přijde vysloveně odpudivý. #Cermat

Tomáš Richtr

Po přípravě dvou dětí na přijímačky a jako vystudovaný matematik mohu vyjádřit názor, že kritika Cermatu je naprosto oprávněná. Autoři testů se předhání v originalitě zadání a snaží se prověřit studentův důvtip, ne jeho znalosti. Ignorování ztížené výuky je pak naprostý výsměch.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Dobrý poslech nového Angličana! Řešíme nejen fanouškovskou vzpouru, ale taky hodnotíme nejlepší a nejhorší přestupy letošního ročníku PL. Ve vláknu na twitterovém účtu @PodcastAnglican se těšíme na fotky míst, kde nás posloucháte. 🎧

Podcast Angličan

Vzpoura přehlížených i první zápas PL, který byl odložen kvůli protestům fanoušků. Takový byl vpád příznivců @ManUtd na plochu stadionu Old Trafford. Získají fandové větší vliv? @KHaring75, @jindrichsidlo a @hosekj v novém podcastu Angličan!🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🎧

www.seznamzpravy.cz/clanek/ang…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Tohle je tak krásně civilní! Irský prezident...

Ian Willoughby

Brilliant! Ireland’s president, Michael D. Higgins, plays with his dog with one hand while speaking to the nation 😂

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Rusko si fakt myslí, že jste úplně pitomí.

Ivana Milenkovičová

1/3 Ruská státní TV Rossija dnes odvysílala skoro půlhodinový materiál o krizi s Českem. Kriticky vůči ČR tam mj. vystupuje jistý Miloš Flajšhans (sám se představil jako Милош Флайшганс, byť v popisku je poté Фрайгис). TV ho uvádí jako “obyčejného” Čecha žijícího 6 let v Rusku.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Fakt jsem netušil, že existuje fotka, kde jsou Iva Janžurová a Hana Maciuchová v kopačkách!

Český olympijský tým

🎂 K úžasnému životnímu jubileu přejeme vše nejlepší naší fotbalistce ⚽️ Jiřince Bohdalové, která se proslavila také jako výtečná herečka. 🎭
📸 Karel Novák/ČOV

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Jeden z těch telefonátů, který přijde velmi vhod. #Blinken

Seznam Zprávy

Premiér Andrej Babiš v neděli odpoledne mluvil s americkým ministrem zahraničí Antony Blinkenem. Hlavním tématem telefonátu byla česko-ruská krize kvůli účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuších ve Vrběticích.

www.seznamzpravy.cz/clanek/ame…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Není snadné udělat si obrázek o tom, zda se dnes nakonec zápas Manchesteru United s LFC odehraje, protože se všechny oficiální účty připojily k bojkotu soc.sítí na protest proti kyberšikaně. Podle reportéra Sky Sports policisté na koních rozehnali tvrdé jádro fandů a je klid.

United Update

Old Trafford calm after the storm... #MUFC #GlazersOut

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Tohle je gól. Slováci se zavázali, že odeberou 2 miliony vakcín Sputnik V. Pokud k tomu nedojde, musí i tak zaplatit 100 procent dohodnuté sumy. Podle smlouvy s Moskvou taky ruský prodejce neručí za škody způsobené vakcínou ani za její účinnost. Možná si to Matovič měl přečíst.

Seznam Zprávy

Přiznám se, nečetl jsem smlouvu,“ prohlásil před dvěma týdny slovenský expremiér Igor Matovič, „V Rusku mnohem víc záleží na slově a pohledu do očí než na tom, jak právníci napíšou smlouvu,“ dodal šéf hnutí OĽaNO, když obhajoval nákup Sputniku V.

www.seznamzpravy.cz/clanek/sml…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Předávání pověřovacích listin Jejímu Veličenstvu Alžbětě II. je v současné době takové rozpačité. Telemost Buckingham Palace - Windsor Castle.

The Royal Family

Today The Queen held Audiences via video link from Windsor Castle.

Mr. Sidya Ould Elhadj from Mauritania and Ms. Simona Leskovar from Slovenia presented their ‘Credentials’ to Her Majesty remotely from Buckingham Palace.