Jiří Hošek

Jiří Hošek

Chief Commentator at Seznam Zprávy. Czech Radio's presenter (external). Ex-Correspondent in London and Berlin. Spurs in my heart. Views presented my own.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Jedna z kouzelných ironií brexitu. Nové post-brexitové britské pasy, které se začnou rozdávat příští měsíc, se budou tisknout v polském městečku Tczew. Kontrakt získala francouzsko-nizozemská firma. Přitom se vláda holedbala, že se vytvoří 70 nových britských pracovních míst.

The Times

Priti Patel said she “cannot wait” to travel on the new British passport. They will be made by a Franco/Dutch company at a factory in Poland, under EU procurement rules www.thetimes.co.uk/edition/new…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Neznámý muž v Brightonu hodil po vysílající reportérce BBC kelímek s horkou čokoládou a přidal spršku nenávistných slov na adresu korporace. Bohudík netrefil Lauren Mossovou do obličeje.

Lauren Moss

Pretty distressing day in Brighton so far. A member of the public threw a cup of hot chocolate at me and screamed abuse about how he hates the BBC, literally moments before I went on air for @bbcsoutheast this lunchtime. Luckily the drink missed my face and hit my coat instead.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Spurs v #UCL zaslouženě padli s výborným Lipskem. Red Bull rychlejší, techničtější. Mohlo to být i o víc gólů. Bez útočníků se hrát fakt nedá. Le Celso skvělý, Sánchez a Lloris výborní. Kdyby byl Aurier samuraj, nalehnul by na meč. Hodně to připomínalo 1.zápas s Ajaxem.
Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Píše se rok 2020. Veřejný ochránce práv skládá slib do rukou spolupracovníka StB, který je shodou okolností místopředsedou Sněmovny.

Václav Dolejší

Nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček, který za tuhé normalizace vynášel do nebes socialistickou revoluci a socialistické volby, dnes složí slib do rukou místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa, který před rokem 1989 pod krycím jménem Falmer spolupracoval s StB.

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Borec. Heung-Min Son si už v 54.vteřině zápasu na Aston Ville zlomil ruku. Odehrál celých 90 minut a dal 2 góly. Korejec bude Spurs chybět několik týdnů. #NoKaneNoSon

Talking THFC

The arm injury to Heung-Min Son was sustained just 54 seconds into the game. He went on to play the entire game and score twice. What a guy. #COYS

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Dominic Cummings chtěl do Downing Street coby oživení státního aparátu nalákat “misfits and weirdos,” čili podivíny a magory. Když jeden takový přišel, kvůli svým dřívějším, mírně řečeno pitomým výrokům na sítích, se zase musí pakovat. Je to fakt složité...

Sky News

Number 10 adviser Andrew Sabisky quits after controversial comments unearthed news.sky.com/story/number-10-a…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Mám velkou radost, že pracuju v @SeznamZpravy s @VojtechBlazek! Otočme to sdělení. Kdyby se paní hejtmanka chovala tak, jak má, počítačovými učebnami by se to v Kolíně jen hemžilo...

Vojtěch Blažek

Tiskovka prave ted. Hadejte kde:
“Pane Vojtechu Blazku ze Seznamu... a povazuji vase clanky za sikanozni... vase dotazy vysly urad uz na 400 tisic - to je vybaveni jedne ucebny pocitaci v Koline, odkud pochazite...”

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Opět bodující @bellingcat a jeho partneři. Rusko si je tak sebejisté, že se vazby svých hrdlořezů vraždících na evropských ulicích na FSB ani nesnaží extra kamuflovat. X-tý důkaz, že Ruská federace nemůže být soudně uvažujícími lidmi považována za přátelský subjekt.

Bellingcat

Breaking: @Bellingcat and its partners @the_ins_ru and @DerSpiegel have definitively linked the murder of Georgian asylum-seeker of Chechen origin, Zelimkhan Khangoshvili, with Russia’s security service FSB. www.bellingcat.com/news/uk-and…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Ex-ministr Kremlík se dal do vyprávění a je to docela palba! Kolik takových složek s bianko dopisy, které přinesou poslanci-pošťáčci asi koluje?

Seznam Zprávy

„Možná jsem sehrál roli nějakého pošťáčka,“ říká poslanec ANO Martin Kolovratník, který přinesl složku s velkou strategickou zakázkou až na ministerstvo. Co věděl o firmě, která ji chtěla prosadit? Nemohl prý zjišťovat, kdo je kdo.

www.seznamzpravy.cz/clanek/pos…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Někteří konzervativní poslanci se nebojí nazvat postup Downing Street proti BBC za vendettu, na níž se nehodlají podílet. Oznámení o zrušení koncesionářských poplatků není konečné a bude to ještě boj. Už při schvalování poslední Charty BBC bylo zachování koncesí o fous.

Huw Merriman MP

I’m not sure this vendetta against the #BBC is going to end well. No mention of it in our manifesto (where we actually promised to work with BBC to build new partnerships across globe) so I won’t be supporting it.
www.thetimes.co.uk/article/no-…

Jiří Hošek

Jiří Hošek, Seznam Zprávy

Nemělo by se nahlas připomenout, že Rus Loginov, vítěz sprintu na biatlonovém MS, je bývalý dopingový podvodník? Jinak potlesk za sebekritiku dua Krčmář - Moravec.