Jiří Pehe

Jiří Pehe

Politický analytik, spisovatel

Jiří Pehe

Jiří Pehe

Rusko pořád opakuje, že ČR mejedná samostatně...Pro zemi, jako je Rusko, která kromě Lukaščenka nemá spojence, je zřejmě dost těžké pochopit, že ČR je má
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Skvělý Martin Šimečka na ČT24. Pro ty, kdo si to mohou pustit ze zaznamu, začátek byl zhruba okolo 10.45
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Je se těžké na to koukat, ale rozhovory na ČT24 s proruskými “osobnostmi” (Okamura, Filip a další komunisté, Bašta, Drulák) mají v situaci, kdy se jim bortí jejich dům z karet, jistý půvab.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Ruská “červená čára” je docela pohyblivá, když se na ně jde tvrdě. Na zastropování ruské ambasády na úroveň té české Kreml přistoupil, protože další odvetná reakce Moskvy by vyustila do zavření ambasád. A ta ruská byla léta budována jako centrum ruských rozvratných aktivit v EU.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Teď když BIS úspěsně pomohla zasáhnout srdce ruských operací u nás, mohla by se zaměřit na to, které spolky a strany u nás jsou přímo či oklikou financovány Ruskem. Možná by se projasnilo i v Radě ČT
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Tipnul bych si, že útoky jistých lidí na @CzechTV , včetně některých členů Rady ČT, oslabí, když byli jejich mentoři vyhoštěni do Moskvy.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Proboha. Zapnu ČT 24, žvaní tam o ruském útoku ve Vrběticích Drulák. Pak za hodinu znovu a žvani Vojtěch Filip, zvaný Falmer. Už tam byl někdo normální?
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Divil bych se, kdyby Rusko to české rozhodnutí přijalo, možná vyhostí naše další diplomaty. Což je dobře, protože by to znamenalo faktické zavření naší ambasády v Moskve, a následné uzavření té ruské u nás.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Když jsem se dozvěděl, že v Událostech, komentářích bude Petr Drulák, takticky jsem si zakázal se na to dívat. Z reakcí soudím, že jsem udělal dobře.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Putin prý usiluje o úctu Západu...

Možná by mu měl někdo vysvětlit, že úctu Západu nikdy nezíská vyhrožováním, terorismem, a anexemi cizích území.

Možná by úctu získal, kdyby se pokusil vybudovat prosperující demokratickou zemi, jenže na to nemá.