Jiří Pehe

Jiří Pehe

Politický analytik, spisovatel

Jiří Pehe

Jiří Pehe

Na akci v křivoklátském potoce, která chce zachránit 70 dospělých raků kamenáčů, dorazí premiér Babiš a ministr životního prostředí Brabec.

Těšíme se všichni na obrázky, jako byly ty při lovu kůrovce. A samozřejmě příslušné Prchalovo slohové cvičení Čau lidi!
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Czech President Zeman said during the celebration of the US Independence Day at the US Embassy that the Black Lives Matter movement is rasist, because all lives matter.

Painful to have a president who is trying hard to be more trumpian than Trump, and almost equally stupid.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Prezident Zeman na oslavě amerického Dne nezávislosti pravil, že hnutí Black Lives Matter je rasistické, protože jde o všechny životy.

Starý bílý muž, zcela mimo realitu, vylezl z lánského zámku, a bez jakékoliv snahy pochopit, oč v USA skutečně jde, pronesl další nehoráznost.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

U premiéra na Úřadu vlády začal působit jako poradce pro zahraniční politiku šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák.

Pokud by šlo jen o koordinaci, fajn, ale nese to všechny známky snahy upozadit Petříčka s pomocí schématu "vládní zmocněnec" --model Prymlula-Vojtěch
Jiří Pehe

Jiří Pehe

A pak, že se prý vliv historie na chování lidí i národů nemá přeceňovat. Ty části Polska, které patřily před válkou Německu, volily v prvním kole polských prezidentských voleb pro Trzaskowskeho, východ pro pro Dudu
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Slovenská prezidentka Zuzaza Čaputová uctila položením věnce památku Milady Horákové a řekla, že její odkaz je velmi důležitý i pro tuto dobu.

Český prezident Miloš Zeman se výročím promlčel, zalezlý neznámo kde.
Jiří Pehe

Jiří Pehe

Concerns by some conservatives about whether Trump is pro-life are comical. Trump is "I-don't-give-a-f..k--but-will-say-anything-that-gets-me-reelected-"