Michal Musil

Michal Musil

Od malička trpěl úchylkou, že ho zajímá historie, ale už za studií se dostal k novinám. Byl zástupcem šéfredaktora v Lidových novinách a časopise Týden. Od roku 2006 pracoval jako zástupce šéfredaktora deníku MF DNES. Tento list opustil poté, co jej v roce 2013 koupil Andrej Babiš. Zabývá se českou i zahraniční politikou.

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

@SpoluKoalice připraven scénář pro následující možný sled událostí? Sněmovna vysloví Babišově vládě nedůvěru - Zeman najmenuje svoji vládu - Šéfovi BIS Koudelkovi v létě vyprší mandát, ten Zemanova vláda neobnoví, ale jmenuje pracovníka Hradu, exdůstojníka BIS Jiřího Roma.
Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Cesti danovi poplatnici podporili holding Agrofert zalozeny Andrejem Babisem castkou 155 milionu korun.

CT24zive

Z projektů kritizovaných auditem Evropské komise vyplatilo Česko firmám holdingu Agrofert ze státní pokladny zhruba 155 milionů korun. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Mluvčí Agrofertu serveru řekl, že holding nic vracet nemusí.

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Vlákno.

Jiri Sticky

Z diskuse o dotacích pro Andreje Babiše se vytrácí jedna podstatná věc: téměř u všech kontrolovaných dotací *nesplnil* podmínky pro jejich přiznání.
Nesplnil, neměl dostat, a to, co zálohově dostal, musí vrátit. Nejde tedy o nějaký akademický spor o výklad střetu zájmu,
1/4

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

“Logika je nezpochybnitelna.” 😂

Michal Kubal

Deník N: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tvrdí, že není rozpor mezi tvrzením prezidenta, že jsou dvě vyšetřovací verze, a konstatováním vicepremiéra, že je pouze jedna. „Žádný rozpor neexistuje. Logika je nezpochybnitelná."
denikn.cz/minuta/613325/

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Maďarsko zjevně předběhlo Česko v celkovém oficiálním součtu úmrtí v souvislosti s covid-19 (v přepočtu na milion obyvatel). Maďarsko je přitom nejvíce proočkovanou zemí EU, používá vakcíny z Číny a Sputnik. Počet úmrtí tam klesá, ale je stále vysoký.
Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Tohle nezni jako mekke prohlaseni.

Jakub Kulhanek

Netěší mě, že česko-ruské vztahy procházejí velmi těžkou zkouškou, ale není to vina ČR. Ruskému velvyslanci jsem dnes oznámil, že:
Dáváme čas Ruské federaci do zítřka do 12:00, že umožní návrat všech našich vyhoštěných diplomatů zpět na velvyslanectví České republiky v Moskvě.

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Bulharští prokurátoři loni obvinili tři ruské občany v nepřítomnosti za to, že se v roce 2015 pokusili otrávit majitele ruské zbrojařské firmy EMCO Emiliana Gebreva, jehož munice se ve Vrběticích měla nacházet. www.rferl.org/a/bulgaria-charg…

Filip Rožánek

„Společnost EMCO nikdy nevyvážela munici na Ukrajinu přes ČR,“ uvedla firma v prohlášení, které cituje bulharský rozhlas BNR. „Dokumenty v archivech společnosti za období duben 2014 - prosinec 2015 zcela vyvracejí, že by takový záměr měla.“ bnr.bg/post/101455803/kompania…

Michal Musil

Michal Musil, Magazín Reportér

Pred chvili premier Babis na CT24 po mem soudu nepusobil, jako ze by Hamackovo vypraveni o planovane ceste do Moskvy coby mazanem zastiracim manevru potvrzoval.

CT24zive

Vicepremiér Hamáček na twitteru: Vzhledem k rozsáhlosti a ojedinělosti celé akce i v rámci celého NATO a EU bylo nutné ji provést diskrétně, přičemž svou roli hrála i moje avizovaná cesta do Moskvy. Z pochopitelných důvodů nemohu veřejnosti sdělit všechny podrobnosti.