Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

O mobilech víme vše.

Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

OnePlus láká na 8. března. Na samostatné akci oznámí datum premiéry OnePlus 9

OnePlus má v rukávu devítkovou řadu. 8. března nám ji však zřejmě ještě neukáže, očekává se spíše oficiální datum jejich online premiéry

Značka OnePlus na svém webu láká na své budoucí oznámení, které se uskuteční 8. března. S největší pravděpodobností se za pár dní ještě nedočkáme kýžené premiéry řady OnePlus 9, výrobce nám jen sdělí, kdy má v úmyslu celou řadu představit veřejnosti. Tento „teaser na teaser“ však příliš postrádá smysl, protože o trojici modelů chystané řady od OnePlus toho víme už dost a dost.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Rýsuje se finální podoba Realme 8 Pro. Těšte se na AMOLED i na 108MPx foťák

Novinka od Realme se bude pyšnit 6,4" AMOLED displejem s průstřelem pro 32MPx selfie

Značka Realmepřipravuje premiéru smartphonu Realme 8 Pro, který bude zajímavým zástupcem vyšší střední třídy. Oficiálně bude telefon oznámen zítra, ovšem již dnes známe zásadní parametry telefonu, jeho očekávané specifikace i detaily použitých fotoaparátů.

Na přední straně telefonu se očekává 6,4" AMOLED displej s rozlišením 2 400 × 1 080 pix a průstřelem poblíž levého horního rohu pro 32MPx selfie. Na zádech budou k dispozici hned čtyři fotoaparáty. Jako hlavní poslouží 108MPx fotočip ISOCELL HM2 z dílny Samsungu, který slučuje devět pixelů do jednoho a také nabízí až 3× bezztrátový zoom. Hlavní foťák doplní 8MPx širokáč a dva 2MPx snímače. Jeden se postará o rozmazání pozadí při portrétovém focení, druhý poslouží jako makro. Optická stabilizace obrazu má tentokrát chybět.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

DJI FPV je zkrocené monstrum, dron s unikátním charakterem

Právě představený DJI FPV. Dron, který má za cíl civilizovat dosud velmi divokou kategorii dronů řízených pomocí brýlí.

Po měsících pečlivě dávkovaných „úniků“ DJI představuje svůj první FPV drone. Jmenuje se jednoduše DJI FPV a patří spíše do kategorie filmových dronů. Na akrobacii nebo dokonce FPV závody je přece jen velký a těžký. Zato do živelné a na pilotáž obtížné kategorie přináší sofistikovanost, možnost natrénovat si pilotáž v simulátoru DJI Virtual Flight se stejnými brýlemi a ovladačem.

Působivé představené nového DJI FPV:

Při ostrém letu je k dispozici „záchranná brzda“ pro případ, že pilot ztratí kontrolu (dron se zastaví a stabilizuje svoji polohu pomocí GPS), nebo tlačítko pro automatický návrat na výchozí souřadnice.

Read the article (2 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Realme se chlubí 108MPx foťákem. Mobil k němu přidá ve čtvrtek

Realme poprvé ve smarpthonu použije 108MPx fotoaparát.

Ještě před premiérou chystaného Realme 8 Pro, které proběhne ve čtvrtek udělala firma samostatné představení jeho fotoaparátu. Vůbec poprvé firma přijde se 108Mpx senzorem Isocell HM2 od Samsungu o rozměru 1/1,52“ a velikosti pixelů 0,7 μm. Kromě špičkových smartphonů značky Samsung se senzor objevil také u Xiaomi.

Fotoaparát umí pořizovat snímky až v rozlišení 12 000 × 9 000 pixelů, ale při běžném focení se 9 pixelů složí do jednoho a výsledkem je 12MPx fotka s jemnými detaily. Hlavní předností foťáku má být tzv. 3× senzorový zoom, který spojuje osm přiblížených 12Mpx snímků do jednoho precizně vykresleného. Realme se dušuje, že výsledná kvalita předčí i některé teleobjektivy.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Bill Gates vysvětlil, proč dává přednost Androidu. Ale ani iPhone pro něj není tabu

Bill Gates vysvětlil, proč dává přednost Androidu. Ale ani iPhone pro něj není tabu

V debatě na Clubhousu prozradil Bill Gates, proč dává přednost Androidu před iPhonem. Především jde o větší flexibilitu a hladší integraci systému se službami od Microsoftu, které zakladatel této firmy používá. Připomněl, že mnozí výrobci appky od Microsoftu předinstalují a integrují do svých nadstaveb, což jejich používání usnadňuje. Zároveň je však nutné dodat, že použil slovo „primárně“ a rozhovor probíhal v aplikaci, které je zatím jen na platformě Apple iOS.

„Protože si rád udržuji přehled, často si hraji i s iPhony, ale telefon, který nosím v kapse, běží na Androidu,“ vysvětluje Gates.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Facebook z vás udělá rappera. Slouží k tomu nová aplikace BARS

Foto: BARS

Facebook z vás udělá rappera. Slouží k tomu nová aplikace BARS | Foto: BARS

Facebook pokračuje s experimentálními aplikacemi, u kterých není jisté, zda dojde k jejich komerčnímu využití. Jeho nejnovější pokus se jmenuje BARS a jeho cílem je udělat z uživatelů rappery.

Za BARS stojí interní tým Facebooku nazvaný NPE, který nedávno představil svou první experimentální hudební aplikaci Collab. Ta byla zaměřena na tvorbu muziky ve spolupráci s kamarády, oproti tomu BARS je určena pro sólo zážitek. Navíc poměrně specifický zážitek – v aplikaci můžete stát rapperem.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Roaming v EU zůstane regulovaný dalších 10 let a bude ještě výhodnější

 • Mobilní služby stojí v EU jako doma od června 2017
 • Příští rok však měly regulované ceny skončit
 • EK navrhla prodloužit regulaci o 10 let a ceny ještě snížit

Zdroj: Postcardtip / Pixabay

Roaming v EU zůstane regulovaný dalších 10 let a bude ještě výhodnější | Zdroj: Postcardtip / Pixabay

V zemích Evropské unie, na Islandu, v Lichtenštejnsku a Norsku můžete od 15. června 2017 volat, psát a datovat jako doma. Tehdy vstoupila v platnost nová pravidla „roam like at home“. Evropská komise snížila ceny mobilních služeb v zahraničí na úroveň domácích a zlikvidovala do té doby běžné poplatky za příchozí hovory.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Samsung chystá Exynos 2200. Má být 2× graficky výkonnější než Apple A14 Bionic

Toto jsou detaily aktuálně nabízeného 5nm Exynosu 2100

Samsung již dříve oznámil, že v letošním roce představí čipsety s integrovanými grafikami od AMD. A ty by se měly lišit svým zacílením. V řadě Exynos 2200 se tak očekávají hned dva čipsety, z nichž jeden bude určen pro notebooky a druhý pro smartphony. Verze pro notebooky bude o pětinu výkonnější, než mobilní verze čipsetu, která zase nabídne o čtvrtinu výkonnější CPU a 2,5× výkonnější grafiku než u aktuálního Eynosu 2100.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Apple začal ve Francii udávat index opravitelnosti. Ekologie jen na oko

Apple začal ve Francii udávat index opravitelnosti. Ekologie jen na oko

Apple začal u svých produktů ve francouzském Apple Online Store ukazovat tzv. index opravitelnosti. Díky němu tak mohou uživatelé získat lepší přehled o tom, jak snadné je zařízení opravit. Toto vychází ze stejnojmenného zákona, který má za cíl snížit míru elektronického odpadu a do budoucna by se jím měla řídit celá EU. K určení indexu se pro každé zařízení používá pět kritérií:

 • Dostupnost dokumentace (servisní manuál, používání, údržba zařízení atd.)
 • Demontáž (jak snadno lze dané zařízení rozebrat a složit, jaké nástroje k tomu potřebujete)
 • Náhradní díly (konkrétně jejich dostupnost a dodací lhůty)
 • Cena náhradní dílů (ve srovnání s novými)
 • Dostupné aktualizace softwaru, nabídka bezplatné technické podpory
Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Hollywood vybral nejlepší filmy a seriály. Toto jsou vítězové Zlatých glóbů 2021. Víme, kde je najdete online

Hollywood vybral nejlepší filmy a seriály. Toto jsou vítězové Zlatých glóbů 2021. Víme, kde je najdete online

1e34567891011121314151617181920

Ukázat všechny listy najednou

5. Otec

Kategorie Nejlepší filmy | Den po pohřbu Valentiny její pozůstalý manžel Vasil zjistí, že se zemřelá neustále snaží volat sousedce na mobil. Vasil, milovník nadpřirozena, se rozhodne vyhledat pomoc známého senzibila. Odcizený syn Pavel se ho snaží přivést k rozumu, ale protože otec zarputile trvá na svém, je nucen starého blázna doprovodit a ujistit se, že se mu nic zlého nestane. Intimní rodinné drama Otec pojednává o nelehkém hledání cesty k našim nejbližším.

Read the article (6 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Jak dopadl Galaxy S21 Ultra v DxOMark? Získal méně bodů než loňský S20 Ultra

Fotografický benchmark DxOMark otestoval Samsung Galaxy S21 Ultra. Telefon získal o 5 bodů méně než loňský S20 Ultra...

Začíná benchmark DxOMark ztrácet kredit nebo jen testuje smartphony s předfinální verzí softwaru? Nejnovější Samsung Galaxy S21 Ultra v něm získal 121 bodů, což ho řadí až na dělené třinácté místo v tabulce nejlepších fotomobilů. Mnohem zásadnější je však fakt, že telefon získal o pět bodů méně, než loňský Galaxy S20 Ultra! Zatímco fotografická kvalita je podle DxOMark vyrovnaná, telefon oproti předchůdci ztratil osm bodů u videa a 12 bodů v oblasti zoomů.

Read the article (2 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Apple garantuje vodotěsnost iPhonů do 6 metrů. V jaké hloubce se utopí?

Apple iPhony 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Plus mají udávanou voděodolnost podle specifikace IP68. Společnost konkrétně uvádí, že vydrží 30 minut v hloubce 6 m. To alespoň podle jejích testů v kontrolovaných laboratorních podmínkách. Kolik toho ale vydrží v reálu? To se rozhodli vyzkoušet redaktoři magazínu CNET.

Apple iPhony 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Plus mají udávanou voděodolnost podle specifikace IP68. Vydrží 30 minut v hloubce 6 m a v laboratorních podmínkách to jistě platí, ale co praxe? To vyzkoušeli redaktoři magazínu CNET.

Ve spolupráci s Mission Robotics použili podvodní dron Theseus, který se může ponořit až do 300m. Spolu s iPhonem 12 jej vzali k jezeru Tahoe na hranici států Kalifornie a Nevady a pustili se do testování. První ponor měl jen ověřit tvrzení Applu, takže telefon pobyl v 6m hloubce předepsaných 30 minut. Po usušení vše fungovalo korektně, jen reproduktory vydávaly tlumený zvuk, protože v nich byly zbytky vody.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Sledujte s námi premiéru nových Realme. Ukáže se i model se 108Mpx foťákem

Sledujte s námi premiéru nových Realme. Ukáže se i model se 108Mpx foťákem

Společnost Realme chystá v klasickém jarním termínu uvedení nových smartphonů. Mohlo by jít hned o několik zástupců střední nebo vyšší střední třídy. Nejméně jeden z modelů se podle pozvánky bude pyšnit mimo jiné 108Mpx fotoaparátem. Tiskovou konferenci můžete sledovat na videu v tomto článku, začátek je v úterý 2. března 2021 v 10:30 hodin.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Ultra vs. Ultra! Vyplatí se připlatit? Srovnali jsme nejlepší loňský a letošní Samsung

 • Porovnali jsme letošní Galaxy S21 Ultra s loňským Galaxy S20 Ultra
 • Změny lze vidět hned v několika oblastech
 • Jak se liší výkon obou zařízení či kvalita pořízených fotografií?

Ultra vs. Ultra! Vyplatí se připlatit? Srovnali jsme nejlepší loňský a letošní Samsung

Nejzajímavějším modelem letošní řady smartphonů Samsunf Galaxy S21 je S21 Ultra. Z celého tria vyčnívá designem a funkcemi stejně jako loňský Galaxy S20 Ultra. Má smysl upgradovat z loňského modelu? Pokud vám nejde o výkon, displej či čipset, jaké je mezigenerační srovnání fotoaparátů?

Read the article (5 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Jak vyplnit čestné prohlášení při opuštění okresu? Pomůže interaktivní formulář

Od 1. března 2021 nesmíte cestovat mimo okres bydliště kromě několika výjimek

Podle vládního usnesení č. 216 se ode dneška po následující tři týdny omezuje pohyb osob kvůli snížení rizika přenášení koronaviru. Občané mohou cestovat mimo okres bydliště jen za prací, k lékaři, na úřad či k řešení jiných důležitých záležitostí podle stanovených výjimek.

Při cestě přitom s sebou musí mít čestné prohlášení s informacemi, kdy, kam a proč se pohybují mimo okres. Vláda na svém webu umístila jednoduchý vzor v PDF, který stačí vytisknout a vyplnit. Jednu dobu však už byl kvůli přetížení nedostupný.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Vodafone v březnu: tři telefony za 1 Kč, nový odolný Samsung a příslušenství k PC

Vodafone v březnu: tři telefony za 1 Kč, nový odolný Samsung a příslušenství k PC

Vodafone v březnu rozšířil nabídku koncových zařízení. Na výběr je několik desítek smartphonů včetně těch s 5G konektivitou, ale také obyčejné tlačítkové telefony, tablety, chytré hodinky, zcela bezdrátová sluchátka, herní konzole, televizory, modemy, zařízení pro internet věcí a příslušenství k počítači.

Jako novinka byl v březnu zařazen levný model Motorola Moto E7 za tři tisíce korun, čerstvě představený odolný smartphone Samsung Galaxy Xcover5 za 7 500 Kč a také další zbrusu nový model střední třídy s 5G konektivitou Samsung Galaxy A52 5G s cenovkou 12 000 Kč.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Samsung Color Friday. Kombinujte slevy při koupi dvou a tří produktů najednou

Samsung Color Friday. Kombinujte slevy při koupi dvou a tří produktů najednou

Samsung dnes odstartoval týdenní akci Color Friday, která běží na jeho e-shopu. Pokud si koupíte dva jakékoliv rozdílné produkty v jedné objednávce, u toho levnějšího můžete počítat s 25% slevou. V případě, že si rovnou koupíte tři produkty, dostanete u nejlevnějšího 50% slevu a u druhého nejlevnějšího slevu rovných 25 procent. Akce se vztahuje na tři různé produkty, což znamená, že akci nelze použít na koupi dvou nebo tří stejných telefonů, které se zdánlivě liší interní pamětí nebo barevnou variantou.

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Hodinkové týdny Huawei: chytré hodinky můžete zakoupit se slevou až 36 %

Hodinkové týdny Huawei: chytré hodinky můžete zakoupit se slevou až 36 %

Huawei dnešním dnem rozjíždí další slevovou akci, v rámci které máte tentokrát možnost získat se slevou jeho chytré hodinky. Akce probíhá v březnu, kdy se za nižší cenu budou prodávat všechny aktuální modely chytrých hodinek Huawei. Slevy platí u partnerských prodejců do konce měsíce, na oficiálním e-shopu Huawei Store do 14. března 2021.

Klepněte pro větší obrázek

Zlevněné modely hodinek:

Read the article (1 min read)
Mobilmania.cz

Mobilmania.cz

Samsung updatuje skládací Galaxy Z Fold2 na One UI 3.1. Co vše se změnilo?

Samsung updatuje skládací Galaxy Z Fold2 na One UI 3.1. Co vše se změnilo?

Samsung v průběhu uplynulého víkendu pokračoval s aktualizacemi na grafickou nadstavbu One UI 3.1, a jedním z posledních modelů, který update v Česku dostal, je skládací Galaxy Z Fold2. Ten již sice již od poloviny ledna běží na Androidu 11, ovšem tehdy k němu ještě příslušela nadstavba One UI 3.0, která ještě neměla tolik softwarových přídavků jako nejnovější verze One UI, která debutovala v řadě Galaxy S21.

Read the article (2 min read)