Ondřej Kundra

Ondřej Kundra

S Respektem spolupracuje od roku 1999, stálým členem redakce je od roku 2002. Od května 2008 vede domácí rubriku Respektu, od září 2009 pak rubriky Politika a Společnost a později sloučenou rubriku Fokus. Ve svých textech popisuje především dobrodružný svět české politiky se zaměřením na korupci a veřejné zakázky. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty Novinářskou křepelku. A zároveň Novinářskou cenu v kategorii investigativní žurnalistika za text rozkrývající sepětí justice s politikou s cílem nevyšetřovat klíčové korupční případy. V roce 2014 vydal u nakladatelství Akademie knihu o známé mecenášce umění Meda Mládková. Můj úžasný život.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Rezervoval jsem pred casem termin pro 85 letou babicku na vakcinu. Ted mi prislo, ze rezervace byla zrusena. Zatim to slape skvele. 👏
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Stejne jsou nektere veci puvabne. Treba ta, ze bitku ve Snemovne odsuzuje poslanec “mlaticka” Ondracek. 🤷‍♂️
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

😂🤦‍♂️🤦‍♂️

Anders Östlund

Putin is becoming a really pathetic old man. The day after people said "Navalny has balls of steel" Putin just had to show himself manly too. Putin, the man who is so afraid of Navalny he sent a novichok-squad after him.
Via @Billbrowder and @Kremlinpool_RIA

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Tohle je ukol nejen pro EU ale i pro Cesko. Hrad nyni tlaci model rozsireni Dukovan ve formatu jeden stat z EU / NATO a Rosatom jako subdodavatel, aby to tolik nebylo do oci. Dukovany ukazi, jak vazne jsou minena slova o Navalnem.

Andrej Babiš

Zatčení Alexeje Navalného jen potvrzuje pocit posledních let, že se Rusko vzdaluje od společenství demokratických států. Budu řešit, co v tomto případě můžeme dělat na úrovni EU.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Mam radost, ze drzime krok se svetovou konkurenci. Pote, co jsme navstivili sefku beloruske opozice, s ni ted byl profil ve Financial Times. A ted mel zase Guardian clanek o vysetrovateli pokusu o otravu Navalneho, s nimz jsme vam prinesli pred tydnem rozhovor. @RESPEKT_CZ
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Dvanactkrat den jinak. Jak ziji a pracuji Cesi v dobe kovidu. Tohle si dejte, je to o vas. Rodice s detmi, ucitele, duchodci, sportovni klub, dovazkova sluzba, divadlo, sestra atd. S kazdym jsme stravili jeden cely den, ja mel @ZdenekHrib a byla to dobra jizda. Novy @RESPEKT_CZ
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

To rozhodnuti Skodovky mozna nakazi dalsi. Treba takova PPF by mohla pomoci nekterym pronasledovanym v Hongkongu, jestli uz to nedela @mlyvla Dal by se o nich napr. natocit film, nebo jim pomoci uchytit se ve svobodnem svete.