Ondřej Kundra

Ondřej Kundra

S Respektem spolupracuje od roku 1999, stálým členem redakce je od roku 2002. Od května 2008 vede domácí rubriku Respektu, od září 2009 pak rubriky Politika a Společnost a později sloučenou rubriku Fokus. Ve svých textech popisuje především dobrodružný svět české politiky se zaměřením na korupci a veřejné zakázky. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty Novinářskou křepelku. A zároveň Novinářskou cenu v kategorii investigativní žurnalistika za text rozkrývající sepětí justice s politikou s cílem nevyšetřovat klíčové korupční případy. V roce 2014 vydal u nakladatelství Akademie knihu o známé mecenášce umění Meda Mládková. Můj úžasný život.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

👍🤝

Ursula von der Leyen

#Koronavirus: Česko zažívá těžkou dobou.Případů přibývá.Nemocnice potřebují zdravotnické vybavení. EU pomáhá.

Dnes jsem mluvila s @AndrejBabis a řekla mu,že rychle odesíláme do Česka první sadu 30 ventilátorů z naší rezervy #RescEU.

A přijde i další pomoc.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Od naseho vedeckeho redaktora Martine Uhlire

Týdeník Respekt

Něco se stát muselo. Pro vládní strategii v boji s epidemií je však bohužel typické, že pořád nedokáže reagovat s předstihem. Jako by Babiše a ministry vedly obavy z veřejného mínění a pocit, že jednat mohou, až když se situace úplně vymkne kontrole. 🤦‍♂️
www.respekt.cz/komentare/vlada…

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Neskutecna tiskovka Andreje Babise. Mluvi a mluvi a mluvi o tom, ze pritvrdili a neni schopny zformulovat v cem. Takhle se v praxi ziskava duvera verejnosti pro kroky vlady.
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

💁‍♂️

Vít Rakušan

Zařekl jsem se, že kopance a šťouchance pana Kalouska komentovat nebudu. Z úcty k většině kolegů z TOP09 i v naději na možnou povolební spolupráci všech demokratických stran. Tuhle naprostou lež ale prostě vyvrátit musím.STAN s Babišem vládnout nebude.V jediném kraji nejsme s ANO

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Je to tak. A melo by to platit i pro sraz na Prazskem hrade 28 / 10. Mela by platit stejna pravidla pro vsechny. Zadne schazeni se ve vetsich skupinach. Vlada a prezident maji jit prikladem.

Andrej Babiš

Jsem v šoku, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří naši občané, kteří nedodržují nařízení vlády a ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Svedsky premier na nedelni prochazce se svoji zenou. Mam samozrejme stret zajmu, protoze jsem ve Svedsku zil, studoval tam a miluju to tam, nicmene vzdy, kdyz podobne fotky vidim, rikam si, jak jde prvni damu / pani premierovou zastavat civilne, dustojne.
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Prezident Zeman veřejně propojil Romovo jméno s největší operací odehrávající se momentálně v české zpravodajské komunitě: s úsilím Hradu zlikvidovat současného ředitele BIS Koudelku. Co je za zvyšujícím se tlakem prezident na konec ředitele BIS v novém @RESPEKT_CZ se @spurny2
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Vyvracení nesmyslů. Pozoruhodné, čemu dnes část lidí věří.

Roman Prymula

Slíbil jsem, že zveřejním exemplární případy nesmyslů a hoaxů, které kolují ve společnosti. Zde první z těchto bludů. Virus prý do Číny přivezli vojáci USA a po Evropě ho rozšiřují vojáci NATO a migranti.

Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Jak pomaha vlada umelcum? Treba takhle. Tanecnice Mirenka Cechova vs Lubomir Zaoralek a rodicak jako hlavni zdroj prijmu.
Ondřej Kundra

Ondřej Kundra, Respekt

Mozna by to vedel Andrej Babis 🤷‍♂️

Lukas Dolansky

Nevím, koho měla na mysli, ale nechtěl bych být v jeho kůži...
Not sure, who she was refering to, but wouldn't want to be in his shoes...