Patrick Zandl

Patrick Zandl

Spoluzakladatel Energomonitor.cz . Publicista věnující se internetu a telekomunikacím a také občasný spisovatel a Pirát.

Patrick Zandl

Patrick Zandl

Tenhle stát fakticky nefunguje. Vláda není schopna vymoct na vlastních úřadech a institucích plnění vládních nařízení. Co by charakterizovalo kolaps lépe?

CT24zive

Systém tzv. chytré karantény v současnosti nikdo nevyužívá. Tvůrce vzpomínkových map ani operátoři nedostali za poslední týden žádný požadavek.

Patrick Zandl

Patrick Zandl

Mac aplikace Messenger vyšla v AppStore. Nainstalováno a vyvalilo se na mě asi 200 zpráv, které FB vyfiltroval a někam založil a byly od živých lidí, co čekali na odpověď. #sorryjako
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Vzpomněl jsem si, že zítra přednáším na Mobile Internet Foru a je třeba dodělat presentaci. Poté jsem si všiml, že MIF přesunuli na září. Fuck Covid, mám chuť to ignorovat a udělat živou konferenci přes video, když už jsem se s tím dělal :)
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Mám poruchu, kvůli níž si pletu binární pojmy jako pravá/levá. Většinou mi to nevadí, na okno auta si píšu L - P, když mě někdo naviguje. Teď jsem si na alergii bral Xanax místo Xadosu. Taky žádné drama, rýmu mám no a je mi to úplně putna, takže jaký v tom může být rozdíl :)
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Všichni jsme se dlouho posmívali luftjardovi, kam dovedl ČSA nebo ty čutálisty, obojí v té době už v agonii. No a teď je jediný širokodaleko, kdo spolehlivě zařídí letadlo do Číny i zpět. Každá doba má svá prozření...
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Je to hodně emotivní doba. V sobotu mě třásl rukou v Lidlu nějaký pán v bundě Záchranky, protože si všiml, že mám Průša mikinu a dostal od Průšy štíty. Prý se na ně lidi nevysrali, ale stát jo. Pak se omlouval, že mě ohrozil podáním ruky a byl strašně dojatej. Já taky.
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Tohle je zlá ztráta v karanténě: umřela mi sluchátka, se kterými denně natočím 4 hodiny hovoru. Jabra Sport Pulse se mnou vydržela hodně, ale poslední vyprání už ne.
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Ptáte se mě, proč Pegas Nonwoven (dnešní PFNonwoven) nevyrábí roušky, když je to největší fabrika široko daleko na netkané textilie a mohl by. Protože má objednávky na jiné věci. Taky proto, že neví, jak a komu to prodávat. Koordinace nula, odpovědnost nula.
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Tomu říkám fér vyjádření...

NEOVLIVNICZ

Šéf pražských strážníků Šuster pro Právo: Když jsem v lednu viděl v televizi ministra Vojtěcha, který říkal, že nám nic nehrozí, raději jsem okamžitě nakoupil respirátory a další ochranné pomůcky.

Patrick Zandl

Patrick Zandl

Syn by chtěl nějaký neoficiální Minecraft server. Jen pro sebe a kamarády na hraní. Doručite něco? Nebyl čas to nastudovat ani házet to doma na Synology do DMZ...
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Prymula prohlásil, že Chytrá karanténa vám pošle SMS, když vylezete z baráku. To je Chytrý lágr, ne naše Chytrá karanténa. Ta vám nic nepošle. To se musel přehlédnout... (hloupé je, že novináři tohle okamžitě spojili s naší Chytrou karanténou) #COVID19cz
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Tohle je přesně náš stát a naše zkušenost posledních pár dní s úřady. Radši neudělat nic, než udělat něco jinak, mimo tabulku či nedej bože špatně a někomu tím pomoct, zachránit zdraví či život... :(

Marek Lutonský

Martin @zufanek začal ze svého lihu místo destilátů vyrábět dezinfekční gel a zadarmo ho rozdával úřadům, dětským a seniorským domovů. Už na něj celníci zaklekli: ZÁKAZ, JMÉNA, VYSVĚTLENÍ! www.facebook.com/zufanek/posts… (FB)

Patrick Zandl

Patrick Zandl

Heslo minulého týdne v #COVID19CZ týmu je "Spánek se přeceňuje". Jsem zvědav na heslo tohoto týdne 😎 Závazek? 500 plicních ventilátorů do tří týdnů. Vyvinout, postavit. #todame
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Potřebujete dobré zprávy? Kamarád hlásí, že v Applu pracuje tým na tom aby Faceid rozpoznávalo i obličeje s rouškou. Je to výzva! Oni to dají!
Patrick Zandl

Patrick Zandl

Omlouvám se za interpretaci "polovina lidí nedodržela karanténu". Analýza měla ukázat na fakt, že docházelo k rozsáhlému porušování katantény, přesné procento je lhostejné. Lidé nepřikládali opatření velkou váhu, neuvědomovali si vážnost situace. Proto vláda zpřísnila opatření.