Kairly

iRozhlas – Komentáře

Komentáře a glosy osobností a respektopvaných komentátorů nejen z Českého rozhlasu.

iRozhlas – Komentáře
  • Daily at 09:00
  • #290
  • 1 readers
  • Rozhlas.cz
  • 25 Kč monthly

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Němečtí politici kritizují kauzu Strache. Míří ve skutečnosti úplně jinam

Kdo sleduje od konce minulého týdne titulní stránky německých novin, tomu jistě neušlo, jakou pozornost věnovaly aktuálnímu politickému skandálu v Rakousku, který stál kariéru šéfa tamních Svobodných (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho. Neobjevovaly se pouze komentáře ve sdělovacích prostředcích, ale se svými stanovisky překvapivě přispěchaly i špičky německé politiky. A některé z nich se jevily jako hodně zvláštní.

Šéf rakouských Svobodných Heinz-Christian Strache | Foto: Michael Gruber | Zdroj: ČTK/AP
Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Mayová prohrála boj s brexitáři oznámením data předčasné rezignace

V páteční dopoledne po desáté přišlo to, co už pár dní Britové očekávali. Před shromážděnými novináři, mikrofony a kamerami, personálem jejího úřadu a manželem oznámila Theresa Mayová před sídlem premiérů rezignaci. Sdělila celé zemi, že odejde dříve, než plánovala a od 7. června zůstane do zvolení nástupce jen dočasně úřadující premiérkou.

Jak v projevu vysvětlila, snažila se svědomitě plnit demokratickou vůli voličů, vyjádřenou těsně v referendu před třemi roky | Foto: Alastair Grant | Zdroj: ČTK/AP
Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Oživlé černobylské inferno

Před nedávnem si nejen ta část světa, nad níž před 33 lety utajeně plul radioaktivní mrak, připomínala největší jadernou havárii v historii. S neobyčejnou sugestivitou, důkladností a emocionálním účinkem pak nyní rekonstruuje tragédii z roku 1986 pětidílný britsko-americký hraný seriál televize HBO s lakonickým titulem Černobyl.

Ti kdo se ocitli nejblíže, umírají takřka ihned, jiné to čeká v řádu desítek hodin a za strašlivých okolností | Zdroj: Český rozhlas

U nás byly odvysílané zatím tři epizody. A hned při první diváky mrazilo, i když na obrazovkách právě probíhalo doslova inferno, rozpoutané bezprostředními důsledky exploze a roztavení reaktoru.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Dopis z Dánska: probuzení brexitem do nejistoty

Server iROZHLAS.cz se zapojil do panevropského projektu Dopis z…, v němž místní novináři popisují problémy své země před eurovolbami. Po dopisu z Finska nyní nabízíme příspěvek od Philipa Florese z dánského serveru Zetland.

Novinář Philip Flores z dánského serveru Zetland | Zdroj: Archiv Philipa Florese

Drazí evropští přátelé, před necelými čtyřmi lety, jednoho horkého dne v září 2015, realita zabouchala na dánské dveře způsobem, na jaký jsme do té doby nebyli zvyklí. Téměř zničehonic dorazily po dálnici z Německa stovky syrských mužů, žen a dětí a přesvědčovaly zmatené úřady, aby zavřely hlavní dopravní tepnu a ony tak mohly bezpečně projet dál.

Read the article (4 min read)

Kairly

Stop be distracted.

Import your RSS feeds.

Set when you want to read what content.

Grow healthy reading habits.