iRozhlas – Komentáře

Komentáře a glosy osobností a respektopvaných komentátorů nejen z Českého rozhlasu.

iRozhlas – Komentáře

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Týden očima Petra Schwarze: Váha slova

Další týden plný českých koronavirových rekordů, denní počet nakažených letí vzhůru, stoupá počet mrtvých a lůžka v nemocnicích se rychle zaplňují.

Ministr zdravotnictví Prymula apeloval na veřejnost, aby dodržovala opatření, a varoval, že dalších deset až čtrnáct dní bude kritických. | Foto: Petr Topič | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Vláda schválila urychlenou výstavbu polní nemocnice s až 500 lůžky v areálu výstaviště v pražských Letňanech, přijala další přísná opatření, zavřela školy, hospody, kulturní zařízení i sportoviště.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) apeloval na veřejnost, aby opatření dodržovala, a varoval, že dalších deset až čtrnáct dní bude kritických a situace se bude dále zhoršovat.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Ticho na frontě nenastalo. Palbu v náhornokarabašském konfliktu se nedaří zastavit

Přes dvakrát vyhlášené příměří během jediného týdne se v náhornokarabašském konfliktu nedaří palbu zastavit. Tentokrát mělo ticho na frontě nastat o půlnoci ze soboty na neděli, ale nestalo se tak. Situaci v Náhorním Karabachu pozorně sledují nejen Turecko a Rusko, ale i jakýsi zdánlivě třetí vzadu – Írán. 

Boje o Náhorní Karabach, které začaly 27. září a od té doby si vyžádaly desítky mrtvých, jsou označovány za nejkrvavější za více než 25 let | Zdroj: Reuters

Íránské obavy jsou zřejmě na místě už proto, že tato významná regionální velmoc sousedí jak s Arménií, tak s Ázerbájdžánem. Právě proto íránská vláda oběma znesvářeným zakavkazským zemím nabízí své zprostředkovatelské služby.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Proč nemá Orbán v lásce Sorose

V prosinci 2016 si premiér Viktor Orbán opravdu servítky nebral, když prohlásil, že příští rok z Maďarska vytlačí George Sorose a s ním i všechnu jeho moc. Jako první zacílil na Středoevropskou univerzitu v Budapešti, kterou maďarský rodák a pozdější americký miliardář financoval, a potom na jím sponzorované neziskové organizace starající se o lidská práva.

Maďarský premiér Viktor Orbán | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Jak slíbil, tak také udělal, takže po dvou letech právních tahanic musela Středoevropská univerzita přenést své sídlo do Vídně.

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Rozhlas.cz Rozhlas.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 09:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.