Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Tenistka Krejčíková je v Bukurešti ve čtvrtfinále. Španělka Bolsovová jí pro zranění vzdala

Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na antukovém turnaji v Bukurešti do čtvrtfinále. Španělka Aljona Bolsovová s ní prohrála první sadu za 20 minut 0:6, ve druhé si za stavu 2:3 při dobíhání míče zranila kotník a zápas vzdala.

Tenistka Barbora Krejčíková | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

V rumunské metropoli vyhrála Krejčíková v úterý první letošní zápas ve dvouhře na turnaji okruhu WTA, nyní přidala dvojnásobná grandslamová šampionka v deblu další postup.

Ve čtvrtfinále má český tenis dvojnásobné zastoupení, Kristýna Plíšková v něm nastoupí proti domácí tenistce Patricii Marii Tigové. Ta dokázala vyřadit nejvýše nasazenou Anastasiju Sevastovovou z Lotyšska.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Českým volejbalistům do 21 let vstup na světový šampionát nevyšel. S Ruskem prohráli 1:3

Česká volejbalová reprezentace prohrála na úvod mistrovství světa do 21 Rusku 1:3 na sety. Ve druhém zápase skupiny přehrál favorizovaný Írán výběr Tuniska 3:0 na sety.

(ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Jana Svobody chtěli těžit především z mezihry. Rusové ale první set vyhráli 25:22.

Ve druhé sadě se Češi zvedli a po výsledku 25:18 vyrovnali na 1:1 a zápas zdramatizovali. Ruský tým ale udržel nervy a další dva sety vyhrál 25:21 a 25:13.

Dalším soupeřem české reprezentace bude Tunisko, které ve čtvrtek prohrálo s Íránem 0:3 na sety. Základní skupinu poté završí zápasem s Íránem.

Mistrovství světa volejbalistů do 21 let ve městě Rífá (Bahrajn):
Skupina B:
Rusko - ČR 3:1 (22, -18, 21, 13), Írán - Tunisko 3:0 (13, 19, 19).

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

První bod na turnaji. Čeští fotbalisté remizovali na mistrovství Evropy s Norskem 0:0

Čeští fotbalisté do 19 let ve druhém utkání na evropském šampionátu v Arménii remizovali s Norskem bez branek a po úvodní porážce 0:3 s Francií na turnaji stále neskórovali. V závěrečném duelu skupiny B změří mladí reprezentanti v neděli síly s Irskem a ani výhra jim za určitých okolností nemusí stačit k postupu do semifinále.

Český reprezentant do 19 let David Heidenreich (archivní foto) | Foto: Mutsu Kawamori | Zdroj: Reuters

Trenér Jan Suchopárek udělal oproti prvnímu utkání pět změn v základní sestavě, většinu času však bylo aktivnější Norsko. Reprezentanty dvakrát zachránila branková konstrukce - v 41. minutě trefil Larsen tyč a v 73. minutě Hagen břevno. Češi se zvedli po prostřídání, ale v závěru žádnou z několika šancí neproměnili.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Fotbalisté Boleslavi znají soupeře pro druhé předkolo Evropské ligy. Zahrají si s kazašským Ordobasy

Fotbalisté Mladé Boleslavi se ve 2. předkole Evropské ligy střetnou s kazašským týmem Ordabasy Šymkent, který po domácí výhře 1:0 zvítězil v odvetě 2:0 na hřišti gruzínského celku Torpedo Kutaisi.

Radost boleslavských fotbalistů | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Úvodní duel se uskuteční za týden 25. července od 19 hodin v Mladé Boleslavi. Soupeř Jablonce vzejde z dvojice Škupi - Pjunik Jerevan, jejichž první souboj v Arménii skončil 3:3.

Ordabasy v obou zápasech rozhodlo o výhře ve druhém poločase. V odvetě poslal Šymkent do vedení v 82. minutě záložník Mirzad Mehanović, který dříve hrál za Mladou Boleslav, Varnsdorf, Jablonec a Zlín. V páté minutě nastavení stvrdil postup útočník Badibanga.