Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Issue from 21. 3. 2019

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Hezčí gól dala, ale důležitější ne. Slavistka Kateřina Svitková vyrovnala utkání s Bayernem přesnou trefou

Fotbalistky Slavie rozehrály v Edenu čtvrtfinále Ligy mistryň před rekordní návštěvou nad očekávání. Bavorský velkoklub Bayern Mnichov si z Prahy odváží remízu 1:1, kterou zařídila svým parádním gólem slávistická kapitánka Kateřina Svitková.

Fotbalistky Slavie oslavují s Kateřinou Svitkovou (úplně dole) její gól do sítě Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistryň | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Běžela 72. minuta a fotbalistky Slavie už deset minut o gól prohrávaly, když se k míči dostala na útočné polovině Kateřina Svitková. Převzala přihrávku a z více než 30 metrů poslala balon pod břevno. Srovnala tak skóre z první a poslední slávistické střely mířící na bránu.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Krasobruslař Michal Březina je po krátkém programu na mistrovství světa osmý. Vede Nathan Chen z USA

Krasobruslař Michal Březina útočí na mistrovství světa na další umístění v první desítce. Po povedeném krátkém programu je osmadvacetiletý český reprezentant na osmém místě. Pokud by tuto pozici na šampionátu v Japonsku udržel, bylo by to jeho nejlepší umístění na MS od roku 2012, kdy byl šestý. Vede obhájce titulu Nathan Chen z USA, jenž má díky chybám nejvážnějších konkurentů v čele více než desetibodový náskok.

Český krasobruslař Michal Březina | Foto: Sergei Grits | Zdroj: ČTK/AP
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Tenistky Petra Kvitová ani Karolína Plíšková nepomůžou českému týmu ve fedcupové baráži

České tenistky se budou zachraňovat mezi elitou ve Fed Cupu bez svých největších hvězd. Aktuální světová dvojka Petra Kvitová ani sedmička Karolína Plíšková neplánují nastoupit v baráži proti Kanadě. Neúčast obou hvězd potvrdil mluvčí českého fedcupového týmu Karel Tejkal.

České tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Utkání se uskuteční v Prostějově 20. a 21. dubna. Hrát se bude v Národním tenisovém centru Morava na antukovém centrkurtu se zatahovací střechou.