Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Boleslav se s Brnem rozešla remízou, Slovácko zdolalo Karvinou a slaví třetí výhru v řadě

Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním zápase jarní části první ligy remizovali s brněnským nováčkem 1:1. Středočeši ani v pátém ligovém utkání pod trenérem Karlem Jarolínem naplno nebodovali a na výhru čekají už sedm kol.

Zleva Daniel Fila z Brna a Dominik Preisler z Mladé Boleslavi. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

V záchranářském duelu patnáctého kola vedla Zbrojovka od 39. minuty zásluhou Luďka Pernici, po hodině hry vyrovnal Marek Matějovský, který se na trávník vrátil téměř po roce. Od 89. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného Samuela Dancáka.

Středočeši měli v prvním poločase optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Dancák vystřelil z hranice vápna vedle a Jiří Klíma pouze doprostřed branky.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Slavia díky dvěma penaltám otočila zápas s Olomoucí, domácím hrdinou byl dvougólový Kuchta

Fotbalisté Slavie zahájili ligové jaro vítězstvím 3:1 nad Olomoucí. Hosté sice od 15. minuty díky trefě Radima Breiteho vedli, ale Pražané dokázali i díky dvěma penaltám ještě do poločasu zápas otočit. Nejprve srovnal skóre Ondřej Kúdela, těsně před pauzou pak přidal další trefu Jan Kuchta, který se prosadil i ve druhém poločase.

Jan Kuchta ze Slavie se raduje z gólu. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Slavia jako jediná v ligové sezoně stále drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 26 utkání po sobě. Obhájce titulu si upevnil vedení v tabulce, před druhým Jabloncem drží náskok šesti bodů a navíc má zápas k dobru. Olomouc sedm kol nevyhrála a klesla na šestou příčku.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Fotbalisté v turecké lize nastoupili v bílých dresech, sněhová vánice však tým ‚vymazala‘ ze hřiště

Fotbalisté tureckého Sivassporu nastoupili k sobotnímu ligovému utkání na hřišti domácího Basaksehiru v bílých dresech. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby však hrací plochu kompletně nepokryl sníh. Na fotografiích se na sociálních sítích snaží fanoušci z celého světa marně identifikovat, kde se hráči Sivassporu vlastně nachází.

Fotbalisté tureckého Sivassporu nastoupili k ligovému zápasu na hřišti domácího Basaksehiru v bílých dresech. | Foto: Twitter | Zdroj: @fotballhub

V Turecku je sice mezi fotbalovými příznivci stále nejžhavějším tématem možný návrat Mesuta Özila z londýnského Arsenalu, ale sobotní ligové utkání Basaksehiru se Sivassporem jej alespoň na chvíli odsunulo na druhou kolej.