Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Sedmý olympijský den: česká zlatá horečka, začátek atletických závodů a zklamání Djokoviće

Sedmý den olympijských her jistě nadchl každého českého sportovního fanouška. Výborný výkon předvedl ve finále závodu ve vodním slalomu kajakář Jiří Prskavec, díky čemuž získal první zlatou olympijskou medaili. Později na něj navázal judista Lukáš Krpálek, který dokázal zopakovat svůj zlatý výkon z Rio de Janeira. Začaly i atletické závody, ve kterých se představil běžec Vít Müller a koulařka Markéta Červenková.

Olympijským hrám vévodí po 133 ukončených soutěžích čínští sportovci, kteří si rozdělili 40 medailí (19 zlatých, 10 stříbrných, 11 bronzových). Američané sice celkově získali o jednu medaili víc, ale za Čínou zaostávají o pět zlatých.

Díky Jiřímu Prskavcovi a Lukáši Krpálkovi se na 13. místo v medailovém pořadí dostali Češi (3 zlaté, 2 stříbrné, 1 bronzová). Momentálně jsou tak v žebříčku výš než Itálie, Maďarsko či Slovinsko.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Krejčí končí v NHL. Z Bostonu se vrátí do Česka, chce hrát před rodinou a vychovat děti ve vlasti

Hokejový útočník David Krejčí v oficiálním prohlášení uvedl, že končí v Bostonu a má v plánu vrátit se do České republiky. Jedna z nejvýraznějších českých postav v NHL a vítěz Stanleyova poháru v roce 2011 již dříve uvedl, že v případě, že se rozhodne pro návrat domů, chce hrát za mateřskou Olomouc. Pokud se tak stane, bude Krejčí největší hvězdou extraligy.

David Krejčí v dresu Boston Bruins. | Foto: Winslow Townson-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters
Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Vondroušové na olympiádě pomáhá osvědčený rituál. Doufám, že bude i na finále, přeje si tenistka

Tenistka Markéta Vondroušová má jistý zisk olympijské medaile, a teď jde jen o to, jestli si domů z Tokia odveze zlatou, nebo stříbrnou. Už teď se dá říct, že má za sebou skvělý turnaj, a podíl na tomhle úspěchu má prý i jeden její krajan, který přitom při zápasech vůbec není vidět.

Markéta Vondroušová se raduje po výhře nad Naomi Ósakaovou | Foto: EDGAR SU | Zdroj: Reuters

Tenistka Markéta Vondroušová prý není nějak přehnaně pověrčivá, ale na olympijských hrách v Tokiu se drží jednoho osvědčeného rituálu.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Slavia porazila v druhém kole ligy Teplice. O výhře rozhodla hattrickem letní posila Schranz

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v předehrávce 2. kola první ligy v Teplicích 3:1. Obhájci titulu vyhráli i druhý zápas nové sezony, protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži už na 48 utkání a úspěšně se naladili na středeční úvodní duel 3. předkola Ligy mistrů v Budapešti proti Ferencvárosi.

Letní posila Slavie Ivan Schranz rozhodl o vítězství Pražanů hattrickem. | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Ondřej Kaše bude pokračovat v NHL, na roční smlouvě se dohodl s Torontem

Útočník Ondřej Kaše se v NHL dohodl jako nechráněný volný hráč na roční smlouvě s Torontem. Díky dohodě s Maple Leafs si pětadvacetiletý kadaňský rodák, jehož kariéru v poslední době přibrzdily zdravotní problémy, vydělá 1,25 milionu dolarů.

Ondřej Kaše (vlevo) a Jake DeBrusk slaví gól | Zdroj: Reuters

Kašemu skončil tříletý kontrakt celkem na 7,8 milionu dolarů. Byl sice původně chráněným volným hráčem, ale od Bostonu se nedočkal kvalifikační nabídky, takže mohl v NHL podepsat smlouvu s jakýmkoliv klubem.

V Torontu bude spoluhráčem brankáře Petra Mrázka a dalšího útočník Davida Kämpfa, které slavný klub získal rovněž na trhu s volnými hráči.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Americká gymnastika Bilesová se kvůli psychice vzdala i finálových startů na přeskoku a bradlech

Americká sportovní gymnastka Simone Bilesová vynechá na olympijských hrách po víceboji kvůli problémům s psychikou také nedělní finále na přeskoku a bradlech. Na twitteru to oznámilo vedení amerického týmu.

Americká olympijská gymnastka Simone Bilesová | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Bilesová, jež měla být jednou z největších postav olympijských her v Tokiu, tento týden nejprve po jednom nevydařeném přeskoku odstoupila ze soutěže družstev.

Následně oznámila, že kvůli ochraně svého duševního zdraví nebude obhajovat ani zlato ve víceboji.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Plavkyně Ledecká získala na osmistovce už sedmé olympijské zlato, Dressel vyhrál ve světovém rekordu

Americký plavec Caeleb Dressel vyhrál motýlkářskou stovku na olympijských hrách ve světovém rekordu 49,45 sekundy a získal v Tokiu třetí zlatou medaili. O pět setin sekundy překonal vlastní dosavadní maximum z 26. července 2019 z korejského Kwangdžu. Jeho krajanka Katie Ledecká zvítězila na kraulařské osmistovce před Australankou Ariarne Titmusovou a Italkou Simonou Quadarellaovou a získala už sedmé olympijské zlato v kariéře.

Americká plavkyně Katie Ledecky | Zdroj: Reuters