iRozhlas – Sport

Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

iRozhlas – Sport

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

České florbalistky končí na světovém šampionátu bez medaile. V souboji o bronz podlehy Finkám

České florbalistky prohrály v duelu o třetí místo na mistrovství světa v Neuchatelu s Finskem 4:5 v prodloužení a na druhou medaili po bronzu ze St. Gallenu z roku 2011 nedosáhly. V čase 62:13 rozhodla druhým gólem v utkání Veera Kauppiová.

České florbalistky v souboji s Finskem o třetí místo na světovém šampionátu neuspěly | Foto: Martin Flousek | Zdroj: ČTK

Finky, které vyhrály i jedenáctý vzájemný zápas na světových šampionátech, získaly cenný kov i na dvanáctém MS: k dvěma zlatům a sedmi stříbrům přidaly třetí bronz. Na předešlých čtyřech šampionátech skončily druhé.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Slavia přejela České Budějovice 4:1 a na čele tabulky přezimuje s náskokem 16 bodů

Fotbalisté Slavie na závěr podzimní části sezony porazili ve 20. ligovém kole České Budějovice 4:1. Pražané protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 26 utkání a přezimují v čele tabulky s náskokem 16 bodů před druhou Plzní.

Milan Škoda a Jan Bořil | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Obhájce titulu rozhodl poslední zápas ligového podzimu už v první půli, kdy se trefili Milan Škoda, Vladimír Coufal a Lukáš Masopust. V 51. minutě snížil Ubong Ekpai, ale poté se podruhé prosadil Škoda. Jihočeský nováček prohrál poprvé po osmi kolech a v tabulce je osmý.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Trenér Říha po prohře se Švédskem kritizoval. ‚Někteří hráči o sobě budou muset přemýšlet,‘ řekl

Dva zápasy v Moskvě a dvě prohry. Čeští hokejisté na závěr Channel One Cupu prohráli se Švédskem 1:3. Národní tým tak na turnaji získal tři body a po ruském vítězství 2:0 pod širým nebem v Petrohradu nad Finskem skončil v turnaji na posledním čtvrtém místě. Trenér Miloš Říha Radiožurnálu sdělil, že s vystoupením některých svěřenců spokojený nebyl.

Miloš Říha | Foto: Jaroslav Legner / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Seveřané rozhodli o svém vítězství ve druhé třetině, kdy dali do Langhammerovi branky dva góly. Podle Říhy se hráči národního týmu dopouštěli zbytečných chyb.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Češi drží pohromadě, to u Italů nevidíte, říká servírka z hotelu, kde bydlí oba biatlonové týmy

Možná se ptáte, jaké jsou biatlonové hvězdy mimo tratě a střelnice. Třeba když večeří nebo se jen prochází po hotelové chodbě. Odpověď může přinést třeba žena, která se v těchto dnech stará o ty české a italské.

Erika Pírová obsluhuje v hotelu v Hochfilzenu české i italské biatlonisty. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

„Musím podotknout, že dokud jsem tu nepracovala, tak jsem vůbec nevěděla, co je to biatlon a vůbec mě to nezajímalo. Ale teď to samozřejmě žeru, jak se říká,“ povídá Radiožurnálu rázná a výřečná Slovenka Erika Pírová.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.