Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Sáblíková začala evropský šampionát ve víceboji 11. místem na pětistovce, Zdráhalová byla čtvrtá

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vstoupila do mistrovství Evropy ve víceboji v Heerenveenu 11. místem v závodu na 500 metrů a solidním časem 39,89 sekundy. Nikola Zdráhalová zajela čtvrtý čas. Nejrychlejší byla Polka Karolina Bosieková, která českou trojnásobnou olympijskou vítězku porazila o 1,21 sekundy.

Martina Sáblíková | Zdroj: Reuters

Sáblíková na první velké akci sezony zaostala o desetinu sekundy za svým výkonem z kontrolních závodů minulý týden v Inzellu. Podařilo se jí ale zajet čas pod hranici 40 sekund, což vždy považuje za nutnost, aby mohla bojovat o medaile. Obhájkyně stříbra byla o více než sekundu rychlejší než před dvěma lety v Collalbu, kde se ale závodilo na otevřené dráze.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Jestli bude hokejový šampionát v Bělorusku, sponzorovat ho nebudeme, oznámila Škoda

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera.

Logo firmy Škoda Auto | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Partnerství s mistrovstvím světa trvá od roku 1993 a Škoda je hlavním sponzorem šampionátu. Smlouvu s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF) automobilka naposledy podepsala před čtyřmi roky s platností do letoška.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Ukázali jsme, že na to máme rychlost, pochvaloval si Macík čtvrté místo na Dakaru

Čtyřicátý třetí ročník Rallye Dakar je už minulostí. Čeští závodníci v něm ale zanechali silnou stopu, několik se jich umístilo v první desítce. Nejlepší ze všech byl v kamionech čtvrtý Martin Macík.

Martin Macík na letošním Dakaru. | Foto: Antonin Vincent | Zdroj: Reuters

„Dakar je u konce a my máme třetí etapové vítězství,“ hlásil na svém facebooku Martin Macík na konci posledního měřeného úseku. Do letošního roku na Dakaru nevyhrál ani jednu etapu, teď rovnou tři.

„Máme hattrick, nevím, kolik lidí to letos má, ale minimálně jsme ukázali, že na to rychlost máme. Příští rok tu budeme znovu, pro mě to bude desátý Dakar a budeme bojovat mezi nejlepšími,“ dodal Macík.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Vítězství, 30 pochytaných střel i zásah pěnou. Vaněček má za sebou úspěšnou premiéru v NHL

Highlights from @vitacz15's impressive 30-save performance en route to his first career NHL win.#CapsSabres | #ALLCAPS pic.twitter.com/Sd3DrdmkPf

— Washington Capitals (@Capitals) January 16, 2021

V NHL si připsal první start v kariéře další český brankář. Hokejistům Washingtonu přispěl při své premiéře k vítězství 2:1 nad Buffalem Vítek Vaněček.

„Skvělý zápas. Splnil se mi sen a navíc jsme vyhráli,“ říkal spokojený Vaněček po zápase.

Český gólman pochytal třicet střel Buffala a Washington vyhrál 2:1 i díky jedné brance Jakuba Vrány. Hlavním hrdinou byl ale Vaněček, a jak to tak při úspěšných premiérách v kolektivní sportu chodí, slavit se dá různě. Třeba plácnutím pěny na holení do obličeje při pozápasovém online rozhovoru.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Skupina horolezců poprvé v historii pokořila K2 v zimním období

Skupině nepálských horolezců se povedl první zimní výstup na druhou nejvyšší horu světa K2. Na 8611 metrů vysokém vrcholu v pohoří Karákoram na hranici Pákistánu a Číny stanuli v sobotu kolem 17.00 místního času (kolem 13:00 SEČ). Expedice Seven Summit Treks o tom informovala na twitteru.

Pod K2 | Foto: horolezci.cz/k2

„Zvládli jsme to, věřte mi, zvládli jsme to - cestu na vrchol, která zatím odolávala. ´Divoká hora´ Karákoramu byla poprvé pokořena v nejnebezpečnějším období: v zimě,“ napsala expedice.

Deseti nepálským horolezcům se v pátek podařilo připevnit lana ve výšce 7800 metrů a dnes k výstupu na vrchol využili nečekaně příznivého bezvětrného počasí, uvedla agentura AFP.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Biatlonistky rozjely štafetu na medaile, po trestném kole Charvátové dojely nakonec šesté

České biatlonistky skončily i přes trestné kolo Lucie Charvátové šesté ve štafetě Světového poháru v Oberhofu a dosáhly nejlepšího výsledku od loňského mistrovství světa. Vyhrálo domácí kvarteto Německa.

Lucie Charvátová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

České reprezentantky výrazně vylepšily dvě jedenáctá místa z této sezony a lépe skončily naposledy na šampionátu loni v únoru v italské Anterselvě, kde byly čtvrté.

Po položkách Evy Puskarčíkové, Jessicy Jislové a Markéty Davidové měly Češky na dohled i stupně vítězů. Charvátová se ale v týmové závodu znovu nevyhnula trestnému kolu a do cíle dojela dvě minuty po vítězkách.