Sportovní zprávy z domova i ze světa, tabulky a zajímavosti ze sportovního dění.

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Návrat Krejčího mladíšho proti Lyonu na body nestačil. ‚Ukázal, co v něm je,‘ chválil záložníka Vrba

Fotbalisté Sparty ve skupině Evropské ligy poprvé prohráli. V přímém souboji o první místo ve skupině na Letné ztratili dvoubrankový náskok a podlehli Lyonu 3:4. Dva góly Pražanů dal Lukáš Haraslín, třetí přidal v nastavení střídající Ladislav Krejčí mladší, který po zranění nastoupil do zápasu po téměř třech měsících.

Ladislav Krejčí mladší a David Pavelka | Zdroj: Profimedia

Z výsledku byli pochopitelně zklamaní, vždyť po 19. minutách a dvou trefách Haraslína se zdálo, že na Letné je zaděláno na pořádné překvapení. Nakonec Sparťané proti Lyonu nebodovali, jejich fanoušci ale po utkání hráčům za výkon poděkovali a jméno Ladislava Krejčího mladšího vyvolávali speciálně.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

NHL: Chytil otevřel skóre vítězného zápasu New York Rangers, Vaněček vychytal výhru Washingtonu

Hokejový útočník Filip Chytil pomohl ve čtvrtečním utkání NHL New Yorku Rangers svým prvním gólem sezony k výhře 3:1 v Nashvillu. Brankář Vítek Vaněček zneškodnil 25 střel New Jersey a dovedl Washington k vítězství 4:1. Další český gólman Karel Vejmelka zastavil 26 z 31 střel při prohře Arizony 1:5 s Edmontonem.

Hokejový útočník Filip Chytil | Foto: Mark Humphrey | Zdroj: ČTK / AP

Tři čeští hráči si ještě připsali asistenci. Columbus dal první gól po teči střely Jakuba Voráčka a zdolal New York Islanders 3:2 v prodloužení. Po přihrávce Martina Nečase vstřelil Andrej Svečnikov rozdílovou branku Caroliny, která zvítězila v Montrealu 4:1.

Stejným výsledkem porazila Florida doma Colorado, k čemuž přispěl asistencí u poslední branky Radko Gudas.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Jablonec přišel o výhru s Randers v poslední minutě. Dvougólového Čvančaru mrzel výkon rozhodčích

Dlouho to vypadalo na severu Čech i přes deštivé počasí na veselý a hlavně vítězný večer. Jenže v poslední minutě jablonečtí fotbalisté inkasovali z penalty a s Randers v Evropské konferenční lize jen remizovali 2:2.

Útočník Tomáš Čvančara skóruje proti Randers | Foto: Vít Černý | Zdroj: Reuters

„Jsem zklamaný, protože nám chybělo málo k tomu, abychom vyhráli. Je to škoda. Mě to stojí vždycky dost nervů, navíc když je to v situaci, kdy máme šance na navýšení výsledků a nepodaří se nám to. Posledních dvacet minut soupeř jen nakopával dlouhé balony. Pak nás tento jeden dlouhý nákop do vápna stál vítězství,“ prohlásil smutně trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

NBA: Basketbalisté Miami znemožnili úřadující šampiony z Milwaukee, za Golden State řádil Curry

Basketbalisté Miami vstoupili do nového ročníku NBA domácím vítězstvím 137:95 nad obhájci titulu z Milwaukee. Hvězdou čtvrtečního programu byl Stephen Curry, který 45 body zařídil Golden State výhru 115:113 nad Los Angeles Clippers.

Markieff Morris z Miami v souboji proti Graysonu Allenovi z Milwaukee | Foto: Sam Navarro | Zdroj: Reuters

V dresu Miami zazářil především náhradník Tyler Herro, jenž za 24 minut nastřílel 27 bodů včetně čtyř trojek a přidal i šest doskoků a pět asistencí. Stal se tak prvním hráčem Heat za posledních 20 let, který si alespoň 25+5+5 připsal za méně než 25 minut.

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

AS Řím schytal v Norsku šestigólový výprask. ‚Naši náhradníci nejsou dost dobří,‘ řekl Mourinho

Třetí hrací den nové Evropské konferenční ligy přinesl další šokující zkraty favoritů. Zatímco anglický Tottenham například propadl 0:1 s nizozemským Vitesse, větší ostudu zažil AS Řím pod vedením kouče Josého Mourinha. Slavný italský tým s množstvím náhradníků v základní sestavě v zápase s norským mistrem Bodø/Glimt naprosto propadl a prohrál 1:6. Mourinho po zápase přiznal, že soupeř byl lepší po všech stránkách.

Trenér José Mourinho | Foto: Alberto Lingria | Zdroj: Reuters

O tom, jak překvapivý výsledek se zrodil, vypovídá Mourinhova dosavadní bilance. Za předchozích 1007 odkoučovaných zápasů nikdy nebyl svědkem toho, aby jeho tým dostal během jednoho zápasu 6 branek. Až do čtvrtečního výjezdu do norského města Bodø.