Z rozpočtu dostane ministerstvo práce o 5,9 miliard více, než navrhovala Schillerová

Ministerstvo práce by mělo mít příští rok na výdaje o 5,9 miliardy korun více, než mu v návrhu rozpočtu vyčlenilo ministerstvo financí. Dohodly se na tom v pátek ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a financí Alena Schillerová (za ANO).

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Jednání se podle nich povede ještě o penězích na informační systémy.

Podle tabulek k navrhovanému rozpočtu měl mít resort práce na příští rok původně na výdaje o 49,03 miliardy korun víc než letos.

Celkem pro něj ministerstvo financí vyčlenilo 676,47 miliardy. Příjmy ministerstva měly podle tabulek činit 564,1 miliardy korun, tedy o 21,45 miliardy víc než letos.

Comments by editors

Jindřich Šídlo

Jindřich Šídlo, Zprávy Seznam.cz

Způsob vyjednávání o rozpočtu je pobuřující. Ministři poníženě jezdí na MF, vylézají z auta, do kamer doufají, že paní ministryně bude velkorysá, za hodinu radostně vyběhnou, NAŠLA 500 milionů! Trochu důstojnosti, jsou to naše prachy a rozpočet nakonec stejně ustřelí o 50 miliard
Miloš Čermák

Miloš Čermák, IHNED.cz

Tohle je jedno z nejpitomejsich klise v ceske politice. Vzdycky, kdy zazni, ze nekdo "nasel miliardy", by mel autor dostat pupendo. Nebo neco na ten zpusob.

Andrej Babiš

SKVĚLOU zprávu donesla na naše jednání ministryně @DostalovaK. Našla dalších 10 miliard z evropských zdrojů. Dofinancujeme veškeré školky, základní školy a máme tak i zdroje pro kraje na silnice II. tříd. Financování investičních projektů v regionech je pro mě velmi důležité.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.