iRozhlas – Životní styl

Zprávy ze společnosti a životního stylu. Cestování po světě, dobré jídlo, zdraví, móda i rychlá auta.

iRozhlas – Životní styl

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Letos bude více návštěvníků něž loni. Mohlo by jich být přes dva miliony, myslí si ředitel NP Šumava

Díky začátku letních prázdnin a zmírnění všech opatření proti koronaviru se do Národního parku Šumava začali vracet turisté. Je v něčem letošní sezona jiná než ta loňská? „Zatím je více deštivá. Doufáme, že to zmírní gradaci kůrovce, kterou očekáváme. Také jsme předpokládali, že se po karanténě trochu zvýší návštěvnost a to se zatím plní,“ říká ředitel správy Národního Parku Šumava Pavel Hubený.

Šumava je obrovská a jsou tam oblasti, kde se dá užít i krásnější příroda, říká ředitel NP Šumava Pavel Hubený. | Foto: Matěj Vodička | Zdroj: Český rozhlas
Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

V Británii je riziko nízké, ale karanténě se nevyhnete. Projděte si mapu s pravidly pro cestování

Od 1. července se rozšířil seznam bezpečných zemí i na několik mimoevropských destinací. Se zhoršením epidemiologické situace v Česku se snížila i možnost vycestovat. Některé země, jaky například Kypr nebo Estonsko nově Čechy přes své hranice pustí pouze tehdy, pokud nastoupí do 14 denní karantény. Jaká je současná situace ohledně možnosti vycestovat, ukazuje mapa, kterou sestavili z dat ministerstva zahraničí datoví žurnalisté iROZHLAS.cz.

Vyberte zemi v mapě.

Slovinsko začátkem měsíce zakázalo kvůli nárůstu případů koronaviru turistické cesty z Česka. Od úterý 7. července ale Slovinsko od českých občanů vyžaduje pro vstup na své území čestné prohlášení o tom, že cestující nepobýval v uplynulých 14 dnech v Moravskoslezském kraji. Do země mohou Češi vstoupit pouze přes vybrané hraniční přechody.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Vyslanec WHO varuje před návratem koronaviru. Brzký nárůst nakažených může zpomalit teplé počasí

Světová zdravotnická organizace očekává brzy návrat koronaviru. Zvláštní vyslanec Světové zdravotnické organiazce pro nemoc covid-19 David Nabbaro varuje před podceňováním viru. Prohlásil to v rozhovoru pro čtvrtečních Dvacet minut Radiožurnálu. Vyšší počet případů podle něj přijde už v nadcházejících týdnech a roli v tom sehrají i otevřené hranice a vyšší pohyb obyvatel.

Státy by podle doktora Nabbara měly situaci v těchto oblastech pozorně sledovat a být připravené rychle zasáhnout. Ilustrační foto | Foto: Petr Horník | Zdroj: Právo / Profimedia

Nabbaro upzorňuje, že nárůst počtu nakažených mohou zpomalit dvě okolnosti - lidé tráví dost času venku a v teplém počasí se podle něj virus šíří pomaleji.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve funkci, nástupce má být zvolen v srpnu

Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelých pěti letech v čele společnosti. Jeho nástupce zvolí představenstvo společnosti v srpnu, informovala Škoda Auto v tiskové zprávě. Důvody firma neuvedla.

Bernhard Maier, šéf Škoda Auto. | Zdroj: Škoda Auto

Do čela české automobilky byl Maier povolán v listopadu 2015. Škoda pod jeho vedením uvedla na trh SUV modely Kodiaq, Karoq nebo Kamiq, firma se během jeho působení zaměřila také na elektromobilitu, digitalizaci a konektivitu.

V poslední době nejde o první změnu v představenstvu Škoda Auto. Od 1. července nahradil Dietera Seemanna zodpovědného za nákup Karsten Schnake. Seemann odešel do předčasného důchodu.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Spor v kauze Dieselgate pokračuje. Volkswagen odmítl mimosoudní vyrovnání s českými klienty

Automobilový koncern Volkswagen tento týden odmítl jednání o mimosoudním vyrovnání s českými klienty, které v kauze dieselgate zastupuje firma Safe Diesel. Soudní spor o odškodnění tak bude pokračovat. Safe Diesel to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. Volkswagen sdělil, že nadále zastává názor, že zákazníkům nevznikla žádná škoda.

Volkswagen (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Safe Diesel zastupuje ve sporu s koncernem Volkswagen více než 6800 majitelů koncernových vozů, které byly vybavené softwarem na obcházení homologačního měření emisí. Pro každého z nich nárokuje odškodné 220 tisíc Kč. Celková vymáhaná částka tedy dosahuje 1,5 miliardy Kč.

Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Rozhlas.cz Rozhlas.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.