iRozhlas – Životní styl

Zprávy ze společnosti a životního stylu. Cestování po světě, dobré jídlo, zdraví, móda i rychlá auta.

iRozhlas – Životní styl

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Zájem o očkování proti spalničkám se v Česku výrazně zvýšil. Léčba pacientů se často výrazně liší

Letos v tuzemsku onemocnělo spalničkami okolo 600 lidí. Světová zdravotnická organizace proto Česku odebrala status země, ve které byly spalničky vymýcené. O status země bez spalniček přišla také například Velká Británie, Řecko a Albánie.

Dospělí se mohou nechat přeočkovat buď na základě míry protilátek v krvi, nebo po uplynutí určité doby od prvního očkování v dětství | Foto: stock exchange, Brian Hoskins

Epidemie se ale zdaleka netýká jen Česka. Se spalničkami se potýká hned několik zemí Evropy. Jedním z největších ohnisek nákazy byla letos Ukrajina a zvýšení výskytu případů potkalo i Španělsko, Itálii, Polsko nebo Německo.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Skauti přivezli do Česka Betlémské světlo. Do příštího týdne zůstane v Brně

Do Česka v sobotu večer už potřicáté dorazilo Betlémské světlo. Skauti s ním z Vídně do Brna cestovali vlakem a v neděli je oficiálně předají do brněnské katedrály svatého Petra a Pavla na Petrově. První příležitost odnést si plamínek domů měli lidé krátce po 18.00 na nádraží v Břeclavi.

Skauti na cestě z Vídně | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

Na brněnské Dolní nádraží vlak přijel v 18.35. Kdyby Betlémské světlo přijelo do Brna až v neděli, bylo by to už na hlavní nádraží, protože právě v sobotu o půlnoci tam skončí velká vlaková výluka.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Sledování útraty i pomoc expertek. Aplikace z Olomouce bojuje se závislostí na hazardu

Ohlídat množství času věnovaného hazardním hrám i výši prosázených peněz pomůže hráčům nová mobilní aplikace Port, kterou vytvořila olomoucká organizace Společnost Podané ruce. Podle jejího odborného ředitele Lukáše Carlose Hrubého mohou hráči díky aplikaci průběžně kontrolovat své aktivity v hazardních hrách, aby jim sázky nezačaly přerůstat přes hlavu.

Uživatelé si mohou v aplikaci nastavit částku, kterou mají k dispozici, a poté zadávají údaje o vložených či vyhraných penězích | Zdroj: Společnost Podané ruce
Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.