iRozhlas – Životní styl

Zprávy ze společnosti a životního stylu. Cestování po světě, dobré jídlo, zdraví, móda i rychlá auta.

iRozhlas – Životní styl

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • Daily

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Nakladatelství Bauer Media zvažuje, že podá opravný prostředek v soudním sporu s Havlovou

Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Nakladatelství to ve čtvrtek sdělilo.

Inagurace prezidenta Miloše Zemana 2018. Bývalá první dáma Dagmar Havlová | Zdroj: Pražský hrad

„Nyní ještě zkoumáme, zda podáme opravný prostředek,“ uvedl mluvčí Bauer Media Arnd Wagner. Ani takový krok v podobě dovolání jako mimořádného opravného prostředku by ale neměl odkladný účinek, pokud jde o zaplacení čtyř milionů korun. Vydavatelství se také musí omluvit.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Guláš, lečo nebo karbanátky. Podívejte se do restaurace na festivalu Banát, kde staví i minipivovar

Festival Banát v rumunském Eibentálu organizují Češi přímo v oblasti, kde česká komunita žije od devatenáctého století. Místních je tu ale stále méně. Mladí lidé často odcházejí do větších měst, protože v oblasti nemůžou sehnat práci. To se ale snaží organizátoři změnit. Třeba tím, že ve vesnici otevřeli restauraci. Podnik nabízí nejen komfort pro návštěvníky festivalu, ale dá práci i místním lidem.

S organizátorem festivalu Banát Štěpánem Slaným stojíme zhruba v polovině vesnice před jednopatrovou budovou s modrou fasádou, kde je nápis Restaurant Eibenthal. „Koupili jsme takový starý krám, který dříve fungoval jako potraviny. Byla tady taková malá terasa, tak jsme to kompletně předělali,“ popisuje pro Radiožurnál.

V prvním patře, kde jsou stoly a židle, to krásně voní dřevem. „Otevírali jsme to na začátku července. Máme kapacitu 120 lidí a venku na terase máme dalších 120,“ upřesňuje Slaný.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Zahodit železné věci a nevyčnívat z terénu. Horský vůdce radí, jak se chovat za bouřky v horách

Čtvrteční bouře si na polské straně Tater vyžádala čtyři oběti a přes 150 zraněných lidí. Změna počasí prý přišla znenadání a turisté na ni nebyli připraveni. Je ale možné se na podobné případy připravit? A jak se má člověk zachovat, pokud se v horách s bouřkami potká? Na otázky v rozhovoru pro iROZHLAS.cz odpovídal horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM Branislav Adamec, který se ve čtvrtek na slovenské straně Tater sám pohyboval.

Branislav Adamec už lyžoval v Himalájích i z výšky kolem 7000 metrů | Foto: Michal Bulička
Read the article (2 min read)

That's it. You read the whole issue.

Stop be distracted.
Grow healthy reading habits.

  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.
  • Read your sources at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No magic algorithms. The content is chosen by you and the professional editors you trust.