iRozhlas – Ze světa

Zprávy ze světa od zahraničních redaktorů a zpravodajů Českého rozhlasu.

iRozhlas – Ze světa

Issue from

Rozhlas.cz Rozhlas.cz • 3× per day

Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

USA zařadily přes 116 zemí včetně Česka do nejvyššího stupně varování. Nedoporučují do nich cestovat

Americké ministerstvo zahraničí důrazně nedoporučuje svým občanům cesty do většiny zemí světa, a to kvůli epidemii koronaviru. Do nejvyššího stupně varování bylo přeřazeno od začátku týdne alespoň 116 zemí světa, uvedla ve středu agentura Reuters. Důrazné varování „necestovat“ platí pro většinu zemí v Evropě, včetně České republiky, Německa či Francie.

Americké ministerstvo zahraničí důrazně nedoporučuje svým občanům cesty do většiny zemí světa, a to kvůli epidemii koronaviru. Do nejvyššího stupně varování bylo přeřazeno od začátku týdne alespoň 116 zemí světa (ilustrační foto) | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters
Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

ONLINE: Indie hlásí přes 300 tisíc nakažených, jde o nejvyšší denní přírůstek na světě

  • V Indii se za uplynulý den nakazilo koronavirem přes 300 tisíc lidí. To je vůbec nejvyšší denní přírůstek v jedné zemi od začátku pandemie, informovala ve čtvrtek agentura Reuters.
  • Brazílie zaznamenala za předchozích 24 hodin bezmála 3500 úmrtí, uvedla agentura EFE. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 dosáhl v latinskoamerické zemi 381 tisíc, což je po USA druhý nejvyšší počet na světě.
  • V Německu přibylo za předchozích 24 hodin 29 516 nových případů koronaviru. Oznámil to ve čtvrtek Institut Roberta Kocha. Číslo je takřka stejné jako před týdnem, kdy bylo ohlášeno 29 426 nových nakažených.

Pacienti v sanitce v indickém městě Ahmedabad | Foto: Amit Dave | Zdroj: Reuters
Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Biden chce na summitu odstartovat boj proti klimatické krizi. Aktivisté mu doručili varovné hodiny

Symbolicky na Den Země svolal Joe Biden světové lídry k virtuálnímu summitu o klimatu. Pozvaní jsou zástupci všech zásadních hráčů včetně Číny či EU. Americký prezident dává najevo nejzásadnější odklon od politiky svého předchůdce Donalda Trumpa. Chce Spojené státy postavit do čela světového boje s klimatickou krizí, který musí být podle něj ambicióznější než Pařížská dohoda. Aktivisté přesto doručili k Bílému domu varovné klimatické hodiny.

Natalie Mebaneová ukazuje na černé digitální hodiny s dřevěným designem a červenými číslicemi. Ty ukrajují posledních sedm let, které podle mezivládního panelu vědců lidstvu zbývají, aby odvrátilo ty nejhorší dopady klimatické změny v budoucnu.

Originál těchto klimatických hodin tiká v New Yorku, jedna z kopií se prý chystá i do Prahy. Teď je symbolicky dostal americký prezident Joe Biden.

Read the article (2 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Izrael v noci zaútočil na cíle v Sýrii. Jedna z protiletadlových raket dopadla do Negevské pouště

Izrael v noci zasáhla raketa vypálená ze Sýrie. Střela zasáhla Negevskou poušť na jihu země a aktivovala izraelský protiraketový systém i v okolí jaderného reaktoru u města Dimona. Izraelská armáda potvrdila, že daleko slyšitelný výbuch nezpůsobil škody. Podle syrské státní agentury SANA byla raketa reakcí na izraelský letecký útok.

Podle syrské agentury SANA izraelský úder zasáhl cíle i u předměstí Damašku a zranil čtyři syrské vojáky | Foto: SANA | Zdroj: Reuters

Jak potvrdil mluvčí izraelské armády Hidaj Zilberman, střela nemířila na žádný konkrétní cíl a izraelský reaktor u Dimony nijak neohrozila.

Read the article (1 min read)
Rozhlas.cz

Rozhlas.cz

Ruská policie zadržela na 1800 lidí při demonstracích na podporu Navalného. Většina byla z Petrohradu

Na osmnáct set se vyšplhal počet lidí, které zadržela policie při demonstracích po celém Rusku. Informuje o tom lidskoprávní iniciativa OVD-Info. Rusové ve středu večer vyšli do ulic na podporu opozičního předáka Alexeje Navalného. Ten od konce března drží ve vězení protestní hladovku a stěžuje si na nedostatečnou zdravotní péči.

Ruské bezpečnostní složky akce na podporu Navalného tvrdě potlačily zejména v Petrohradě (na snímku), kde podle OVD Info počet zadržených přesáhl osm set | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Ruské bezpečnostní složky akce tvrdě potlačily zejména v Petrohradě, kde podle OVD Info počet zadržených přesáhl osm set.

Read the article (1 min read)

That's it. You read the whole issue.

Subscribe to newsletter

  • Read the best content selected by Rozhlas.cz Rozhlas.cz.
  • You will receive newsletter in your inbox Daily at 6:00, 12:00 and 18:00.
  • You can also subscribe using RSS feed.

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.