Svobodní

Svobodní

Chceme dosáhnout nižšího vlivu státu na životy občanů. Chceme lidem vrátit svobodu volby v oblastech, v nichž nám ji stát vzal.

Svobodní

Svobodní

K aktuálním nápadům z internetu:☠️
STONÁSOBNÉ ZVYSENÍ DANĚ Z NEMOVITOSTI V ČR NECHCEME. Protože nechceme žádné zvyšování daní, ani těch majetkových. Chceme totiž, aby stát občany nepřipravoval o možnost dosáhnout na vlastní bydlení. Snad nechceme zas tak moc?
Svobodní

Svobodní

Další a další průzkumy volebních preferencí nám dávají 5 procent. Tentokrát SANEP. 🚀
Koalice Svobodných, @volimtrikoloru a @SoukromniciCR je připravena důsledně hájit ideály svobody v poslanecké sněmovně. ✅ Pojdtě do toho s námi.
Svobodní

Svobodní

Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30.000,- Kč!

Nevěříte? A za rodinný domek se bude platit třeba 50 tis. ročně. Máte na to? Že ne? Že jste v důchodu? .. ale to přece nikoho nezajímá. A Piráty už vůbec ne!

Po dlouhé době mi zase něco pořádně hnulo žlučí. Narazil jsem totiž na tento článek:
https://www.piratskelisty.cz/clanek-3940-financovani-nepodmineneho-zakladniho-prijmu-v-ceske-republice?fbclid=IwAR372j8BzrUAteuBCrQVKXKn3pgQLvBN4KpwKGfDC2nTo5vjGOplAlHX2lg


Aleš Jakl a kolektiv pirátské skupiny NZP zveřejnil na Pirátských listech svoji představu financování společnosti. Vůbec není podstatné, že v úvodu píšou: „Text je výstupem zájmové pracovní skupiny, neodráží oficiální stanoviska strany ani její aktuální volební program.“ Už jen to, že něco podobného vůbec někoho z Pirátské strany vůbec napadlo, je naprosto šokující a varující zároveň!

Read the article (3 min read)
Svobodní

Svobodní

V nejvyšším zájmu důvěry ve spravedlivý právní řád České republiky je, aby pachatelé, kteří způsobili smrt našich dvou občanů a velké majetkové škody, byli náležitě potrestání.

České instituce spolupracující na vyšetřování mají naši důvěru.

www.svobodni.cz/stanoviska-str…
Svobodní

Svobodní

Podporujeme ředitele Ivana Semeckého, který narozdíl od většiny orgánů moci veřejné zná a dodržuje obsah Listiny a Úmluvy o právech dítěte

Svobodní podporují Ivana Semeckého a úctu k právům dětí a ke svobodě, kterou svými činy reprezentuje.

Ivan Semecký, ředitel Waldorfské školy, byl radou města Semily odvolán protože se jako jediný ředitel školy v ČR bez skrývání vzepřel rozhodnutí proti nesmyslným a protiprávním mimořádným nařízením Ministerstva zdravotnictví České republiky.

K tomuto rozhodnutí ho vedl respekt k tomu, že všechny děti mají právo na výuku a rodiče mají právo rozhodovat o tělesné integritě a ochraně zdraví svých dětí, a takový respekt právům a důstojnosti s ním sdílíme. Jeho argumenty podporuje nejen LZPS, ale i z Úmluva o právech dítěte, která byla přijata Parlamentem České republiky a má aplikační přednost před našimi prostými zákony i podzákonnými normami. 

Read the article (1 min read)
Svobodní

Svobodní

Věříme, že česká policie, státní zastupitelství, soudy, armáda i zpravodajci mají sílu ustát velký tlak ohledně kauzy Vrbětice a vyšetřování bude dotaženo do konce.

Svobodní mají velké pochybnosti o dvojici Babiš – Hamáček, která informace o kauze Vrbětice vyslala ven, to nám ale nesmí bránit v racionálním přístupu k této velice závažné kauze.

Orgánům činným v trestním řízení a českým institucím s nimi spolupracujícími plně důvěřujeme a spoléháme se, že věc vyšetřují kvalitně, zodpovědně a svou práci dotáhnou ve stejném duchu až do konce.

V nejvyšším zájmu důvěry ve spravedlivý právní řád České republiky je, aby pachatelé, kteří způsobili smrt našich dvou občanů a velké majetkové škody, byli náležitě potrestáni. Čechy nesmí nikdo beztrestně zabíjet, a už vůbec ne, na území naší vlasti, v naší jurisdikci.

Read the article (1 min read)
Svobodní

Svobodní

Děkujeme řediteli Semeckému, že drží prapor svobody ve školách – 15/2021

image

Týdeník Svobody – 15. týden 2021

Zobrazit email v prohlížeči

image

Svobodě a odpovědnosti zdar!

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci tímto společně zvou všechny své členy a podporovatele, aby v pondělí dne 19.4.2021 přišli svou účastí podpořit ředitele Waldorfské školy v Semilech, pana Ivana Semeckého, před jednáním Rady města Semily, jež má rozhodovat o jeho odvolání. 

Read the article (5 min read)
Svobodní

Svobodní

🐏 Podmínky pro návrat dětí do škol nejsou v pořádku, dejte o tom vědět ředitelům a zřizovatelům – 14/2021


🐏 Podmínky pro návrat dětí do škol nejsou v pořádku, dejte o tom vědět ředitelům a zřizovatelům – 14/2021🐏 Podmínky pro návrat dětí do škol nejsou v pořádku, dejte o tom vědět ředitelům a zřizovatelům – 14/2021
SSvobodě a odpovědnosti zdar! Shodou okolností dnešek představuje den, kdy se děti alespoň prvního stupně základních škol a předškoláci vrací zpět do svých škol k prezenční výuce v tzv. rotačním systému. Mohlo by to znít jako vítězství. Opak je pravdou. Návrat dětí do škol je spojen s povinným testováním i těch nejměnších, tj. i dětí v předškolním věku a i zmiňovaných prvních stupňů.
Read the article (5 min read)
Svobodní

Svobodní

Zálom: Vrtí se v aféře Vrbětice psem?

Napsáno dnes, tedy v neděli 18. dubna, ve 14 hodin, spíše jako okamžitý tok myšlenek nežli nějaký ucelený blog nebo článek, který si klade za cíl dojít k nějakému jednoznačnému závěru. Ostatně kdoví, co se dozvíme zítra…

Za prvé, i ve mně probouzí načasování tohoto překvapivého odhalení určité pochybnosti. Jenomže ve vztahu k Rusku se toho vždy děje dost na to, aby se jakákoliv další událost dala zasadit do potřebného kontextu, který vzbudí pochybnosti. Dostavba jaderné elektrárny je dlouhodobé téma. Pokud by to nebyla dostavba elektrárny, bude to pořízení první várky Sputniku. Nebo druhé várky. Nebo to může být kontext tématu závislosti na ruském plynu. Ten pravý kontext bych tedy hledal jinde.

Read the article (3 min read)
Svobodní

Svobodní

Sečkár: Věřte nevěřte Vrběticím

Už dlouho tu nebyla taková bomba, jakou včera odpálili Babiš a Hamáček. Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích stojí Ruská tajná služba. Mohlo se něco takového skutečně stát? Nebo si to naši scénáristé vymysleli?

Málokdy se mi stane, že na nějakou událost skutečně „nemám slov“. Včera večer to tak na chvíli bylo. Vůbec jsem netušil, co si o informaci z mimořádné tiskové konference vlády mám myslet. Přes noc jsem o tom přemýšlel a vychází mi to následovně:

Konspirační teorie číslo 1

Stalo se to tak, jak včera Babiš s Hamáčkem řekli.

Read the article (2 min read)
Svobodní

Svobodní

Dočekal: Absurdity kolem aut.

Zbytečná nařízení, nesmysly, které musíme zbytečně platit, kam se svět aut řítí a pár postřehů navíc. Taková erupce naštvání v sobotu večer. Uznávám, že to není homogenní – spíš by to vydalo na několik samostatných článků.

Někdo asi nechce aby lidé mohli jezdit auty. Zároveň také chce, aby se vlastnictví automobilu stalo nedostižným luxusem. V pozadí vidím tendenci omezovat svobodu pohybu, podlehnutí naprosto nesmyslným pseudoekologickým argumentům, snahu dotáhnout bezpečnost ad absurdum a v neposlední řadě je to výsledek aktivit nevzdělaných primitivů, kteří nějakou náhodou okupují příslušnou židli v EU či v jednotlivých vládách a samosprávách a potřebují si dokázat svoji důležitost a celkově ospravedlnit smysl toho, za co jsou placeni. Jo a rádi nařizují ostatním co si mají myslet, dělat a za co utrácet své peníze. Pojďme si stručně ukázat pár absurdit, které jsou s automobilismem spojeny. Věřím, že by vás napadla celá řada dalších.

Read the article (4 min read)
Svobodní

Svobodní

Payne: Faltýnkovy deníčky

ANO, jsme proti korupci! Nikdy jsem žádnou firmu nevlastnil! S kým se my vlastně můžeme potkat jako poslanci? Pohlídám tři dotace … jsem ze staré školy a používám takový velký černý diář … a pak to buď řeším, anebo neřeším.

Naše Listina v druhém odstavci článku 2 stanoví známou veřejnoprávní zásadu, že stát smí činit jenom to, co je mu výslovně zákonem povoleno: Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.

Poslanec a senátor pochopitelně také vykonává státní moc, proto při tom také smí dělat pouze to, co je mu zákonem výslovně dovoleno. Každý poslanec a senátor to slibuje při získání mandátu. Není-li v žádném zákoně výslovně uvedeno, že poslanec smí v jakékoliv věci či v jakémkoliv rozhodování mimo zákonodárnou činnost lobbovat, pak to činit nesmí.

Read the article (3 min read)
Svobodní

Svobodní

Zálom: V zájmu aktivistů, nikoliv cyklistů

Sněmovna dnes schválila povinný 1,5metrový boční odstup při předjíždění cyklistů. „Třikrát hurá,“ volá k tomu aktivistický spolek AutoMat.

Já jakožto cyklista k tomu naopak volám „třikrát fuj!“ Proč? Nejsem tím nakonec sám proti sobě?

Ale vůbec ne. Jsou obecně dva typy lidí, kteří metr a půl široký odstup prosazovali. První jsou samozřejmě latentní totalitáři a diktátoři, jako ti z AutoMatu, jimž nejde ani tak o bezpečnost cyklistů, ale pouze o to, jak zatopit řidičům. Jak jim znepříjemnit život. Protože řidič, to je pro ně nepřítel číslo jedna. Zničit řidiče! Vyhubit řidiče!

Druhý typ lidí jsou dobrodějové, kteří však pravděpodobně v životě na kole nejezdili, nebo nanejvýš si vyrazí s rodinou na krátkou vyjížďku po nějaké cyklostezce.

Read the article (2 min read)
Svobodní

Svobodní

Ministr Arenberger obchází zákon, Policie ČR odmítla kontrolovat občany.

Ministr Arenberger může obejít zákon, ale nemůže obejít celou republiku a kontrolovat dodržování místo Policie. Jeho úmysl spoléhat se na to, že protizákonné výnosy Ministerstva zdravotnictví ČR zastaví až po čase soudy, narazil. A to zřejmě i díky tomu, jak arogantně a bez okolků ho prezentoval.

Twitter Policie ČR: “Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob, tj. ani jejich počet. Policisté tak nemohou a ani nebudou svoji kontrolní činnost orientovat tímto směrem.“

Read the article (1 min read)