Zastupitel Tomáš Štampach o zákazu topit uhlím v Praze

Kvalita životního prostředí je nesporně velmi důležitým tématem! Pražská vládnoucí koalice ovšem jako vždy vymýšlí nesmyslné zákazy, které ničemu nepomohou a spoustě lidí zkomplikují život.

Jako by koalice už z lidí nevytáhla peněz dost, např. když od nového roku zvedne poplatky za odvoz odpadu a umožnila zvýšení daně z nemovistosti... Pro mnoho lidí by i tato regulace znamenala citelnou finanční zátěž. A protože nemají prostředky na dražší paliva nebo výměnu kotle, budou se snažit zákaz různě porušovat a obcházet. Moc by mě zajímalo, co na tenhle nápad z gesce Petr Hlubuček říkají třeba starousedlíci v jeho domovských Lysolajích nebo sousedé Jana Plamínková ze Slivence!

Češi bohužel trpí extrémní daňovou zátěží a není divu, že se pak snaží ušeřit, kde můžou. Svobodní chtějí nechat více peněz lidem! Jedině tak si budou moci dovolit nejrůznější modernější technologie včetně těch určených k vytápění... Koneckonců, doba kamená také neskončila proto, že by Magistrát hl. m. Prahy z environmentálních důvodů zakázal kámen!

O návrhu rady bude ještě během září rozhodovat zastupitelstvo. Jak byste hlasovali Vy?

Modern news platform
for demanding readers

Subscribe to thematic newsletters prepared by professional editors.

  • Read your newsletters at regular time you want. E.g. every day at 9am.
  • We update your timeline only every 3 hours. Because that's sane.
  • No notifications. No endless scrolling. No addiction and FOMO.